TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2022

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 6.11. 2022

1. Dziś trzydziesta druga niedziela zwykła w roku kościelnym. Błagamy Boga, aby oddalił od nas łaskawie wszelkie przeciwności, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała, mogli swobodnie Mu służyć.

2. Dziś o godz. 12.00. w parafii Nur Msza Święta za zmarłych strażaków z powiatu Ostrowskiego. Serdecznie zapraszamy.

3. W środę, 9 listopada, przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika na Lateranie jest kościołem katedralnym biskupa Rzymu, czyli papieża. Nad wejściem widnieje napis w języku łacińskim: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”. Do XIV wieku stanowiła ona centrum życia Kościoła. To święto to także wyraz naszej jedności z następcą Świętego Piotra – papieżem Franciszkiem. Papieża i wszystkie sprawy Kościoła polecajmy Bogu przez ręce Maryi.

4. W piątek, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Msza Święta w intencji Ojczyzny o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji naszej ojczyzny poczty sztandarowe ze szkół i strażackie, druhów strażaków w mundurach i MDP oraz wszystkich parafian. Modlitewną pamięcią będziemy ogarniać wszystkich, którzy zginęli w walce o jej wolność. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa.

5. Nowenna za zmarłych do 8 listopada włącznie codziennie o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy, aby naszym bliskim zmarłym wyjednać łaskę nieba.

6. W najbliższą niedzielę, 13 listopada, przypada obchodzony od 2009 roku Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym (zawsze w drugą niedzielę listopada). Także tego dnia będziemy obchodzić już po raz piąty ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich.

7. Zbiórka elektrośmieci przy remizie w Kalinowie do końca listopada. Informacje na plakacie w gablocie parafialnej.

8. Na zdrowaśki roczne przyjmujemy do końca listopada. Za tydzień będą czytane nowe zdrowaśki. Proszę o zgłaszanie ewentualnych błędów i pomyłek.

9. Dziś nie będzie spotkania z dziećmi przygotowującymi się do I komunii Świętej.

10. W tym tygodniu do wieczności odeszła + Paulina Kędzierska lat 65 z Pęchratki Małej. Pogrzeb jutro o godz. 11.00. wyprowadzenie ciała z domu pogrzebowego w Andrzejewie. Nab. żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 06.12.2022 r. Godz. 7.00.

11. Intencje mszalne w tym tygodniu

7 listopad – poniedziałek

godzina 07.00. + Adama Wardaszka w 7 r. śm. i jego żonę Annę oraz ich rodziców

godzina 07.00.+ Kazimierz Skupiewski od r. Hanów

godzina 17.00.Za wszystkich wiernych zmarłych

godzina 17.00. + Wandę Terciak od pracowników sklepu „Jarosz” gdzie właścicielami są wnuczka Aneta z mężem Marcinem - Msza Św. Gregoriańska

8 listopad – wtorek

godzina 07.00. + Janina Żebrowska od r. Kurowskich

godzina 07.00.Za wszystkich wiernych zmarłych

godzina 17.00. + Wandę Terciak od od synowej Mirosławy Terciak z rodziną - Msza Św. Gregoriańska

godzina 17.00.+ Kazimierza Nienałtowskiego w 1 r. śm.

9 listopad – środa

godzina 07.00. + Wandę Terciak od r. Pazików - Msza Św. Gregoriańska

godzina 07.00.+ Tadeusza, Jadwigę, Helenę, Ryszarda i Kazimierza Górskich

godzina 07.25. + Janinę Żebrowską od r. Predel

godzina 07.25. + Janinę Żebrowską od r. Szulborskich

10 listopad - czwartek

godzina 07.00. + Wandę Terciak od siostry Kazimiery - Msza Św. Gregoriańska

godzina 07.00.Nab. żał. + Krystynę Kietlińską

godzina 07.25.+ Janinę Żebrowską od Jana Pskiet z rodziną

godzina 07.25. + Janinę Żebrowską od r. Gromków

11 listopad – piątek Święto Niepodległości

godzina 07.00. + Halinę w 4 r. śm. i Edwarda Wróblów, Marię i Edwarda Szczęsnych

godzina 07.00. + Mirosława w 1 r. śm. i Dariusza Szwarców -zarezerwowana

godzina 07.25. + Wandę Terciak od Grażyny Ciszkowskiej - Msza Św. Gregoriańska

godzina 07.25. + Marianna Ościłowska od od Edyty i Karola Jakubiak

godzina 10.00. Msza za Ojczyznę

12 listopad – sobota

godzina 07.00. Nab. Żał. + Mariana Hana w 5 r. śm.

godzina 07.00.+ Helenę w 6 r. śm. i Jana Szwarc i za rodziców z obojga stron - zarezerwowana

godzina 07.25.+ Wandę Terciak od sąsiadki Genowefy Sokołowskiej - Msza Św. Gregoriańska - poza parafią

godzina 07.25. Nab. żał. + Mariannę Deluga w 2 r. śm.

godzina 07.25. + Włodzimierza Rawę w 10 r. śm. Irenę i Franciszka Rawów, Emilię, Stefana, Kazimierza i Stanisława Morawskich

13 listopad – 32 niedziela zwykła

godzina 9.00. + Mieczysława w 16 r. śm. + Jadwigę , Zenona i Janinę Krupów

godzina 9.00. + Elżbieta Pskiet w 1 r. śm.

godzina 11.30. + Stanisławę Więcławik w 13 r. śm. i Grzegorza Więcławik Władysława i Józefę Frączyk

godzina 11.30. Ireneusza w 23 r. śm. Janinę, i Krzysztofa Jabłonków

godzina 17.00. + Tadeusza Dębek w 2 r. śm. + Grzegorz Dębek