WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 2022

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 1 listopada 2022

1. Dziś uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. W naszej świątyni Msze Święte będą dziś sprawowane o godz. 9.00. 11.30. i o 16.00. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na drzwi na chórze. Po każdej Mszy Świętej odmówimy Koronkę za zmarłych. W czasie tej modlitwy będą zbierane ofiary na Msze Św. w intencji zmarłych. Nie będzie zbierania tacy na cmentarzu. Po Mszy Św. o godz. 11.30. udamy się z procesją na cmentarz, w czasie której będziemy modlić się za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

2. Jutro, w czwartek, 2 listopada, przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszamy na Msze Święte tego dnia o godz. 9.00. 11.30. i o 17.00. Procesja po cmentarzu po Mszy Św. o godz. 11.30. Po każdej Mszy Świętej odmówimy Koronkę za zmarłych. W czasie tej modlitwy będą zbierane ofiary na Msze Św. w intencji zmarłych. Nie będzie zbierania tacy na cmentarzu. Na Mszy Świętej wieczornej o godz. 17.00. modlitwy nowennowe za za zmarłych

.

3. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

4. Poświęcenie nowych pomników dziś i jutro po procesji. Ofiarę za poświęcenie pomnika składamy kapłanom przy poświęceniu. Kto brał pozwolenie na wymianę lub postawienie nowego pomnika proszę o uregulowanie należności na utrzymanie cmentarza w kancelarii parafialnej. Na podzwonne składamy ofiarę panu kościelnemu przy dzwonnicy dziś i jutro. Natomiast na tzw. zdrowaśki jednorazowe można składać ofiary już dziś do skarbony przy ołtarzu. Są wyłożone karteczki na których wypisujemy imiona naszych zmarłych i z dobrowolną ofiarą wrzucamy do skarbony. Za tych zmarłych będziemy modlić się koronką za zmarłych do 8 listopada

5. Najbliższy piątek, 4 listopada, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00. i 17.00.; spowiedź od godz. 6.45. i 16.30.

6. Sobota, 5 listopada, to pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 7.00. i 17.00.– serdecznie zapraszamy!

7. Odwiedziny chorych w czwartek od godz. 9.00. Kalinowo Parcel, Kalinowo, Króle Duże, Króle Małe, Pęchratka Mała, Kowalówka, w piątek Smolechy, Nieskórz, Daniłowo Parcel, Żachy Pawły, Chmielewo, Dąbrowa, Jasienica. Kto by miał takie osoby w domu, które chciałyby przystępować do Komunii Św. co miesiąc to zgłaszamy je w kancelarii parafialnej.

8. Msza Św. za zmarłych strażaków z powiatu Ostrowskiego będzie odprawiona w parafii Nur w niedzielę 6.11. o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy.

9. Zbiórka elektrośmieci przy remizie w Kalinowie do końca listopada. Informacje na plakacie w gablocie parafialnej.

10. W zakrystii, kancelarii parafialnej i przy bocznym ołtarzu przyjmujemy na wypominki roczne. Wzorem lat ubiegłych składamy ofiarę 40 zł od duszy. Za tych zmarłych będziemy modlić się przez cały rok przed każdą Mszą Św. na tzw. zdrowaśkach.

11. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim sprzedającym przy cmentarzu za ofiarowane znicze i kwiaty do kościoła i na groby księży i sióstr zakonnych.