TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2022

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23 października 2022

1. Dziś trzydziesta niedziela zwykła. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Dziś także wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi ofiarami. Ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła są przeznaczone na misje. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. W piątek, 28 października święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Imieniny naszego ks. Bp. Pomocniczego Tadeusza Bronakowskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

3. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz. 6.30. Tych, którzy z różnych względów nie mogą przybyć na wspólną modlitwę, zachęcamy do odmawiania różańca w domu.

4. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Prosimy o powolne sprzątanie grobów. W zakrystii, kancelarii parafialnej i przy bocznym ołtarzu będziemy przyjmować na wypominki roczne. Wzorem lat ubiegłych składamy ofiarę 40 zł od duszy. Za tych zmarłych będziemy modlić się przez cały rok przed każdą Mszą Św. na tzw. zdrowaśkach rocznych.

5. Za tydzień zmiana czasu na zimowy. Msza Św. wieczorna w niedziele będzie odprawiana o godz. 16.00.

6. Intencje mszalne w tym tygodniu

24 październik – poniedziałek

godzina 7.00. + Marianna Ościłowska od córki Teresy z rodziną

godzina 7.00. + Kazimierz Skupiewski od Romana Chilińskiego z rodziną

Godzina 16.30. + Stefana Han – Msza ŚW. Gregoriańska od r. Górskich

godzina 16.30.+ Romana Zalewskiego od siostrzeńca Jacka z rodziną

25 październik– wtorek

godzina 07.00. Nab. żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Jana Zawadzkiego

godzina 07.00.Nab. Żał. + Jadwigę, Stanisława i Tadeusza Kornackich

Godzina 16.30. + Stefana Han – Msza ŚW. Gregoriańska od r. Bauerów

godzina 16.30.+ Romana Zalewskiego od siostry Ireny z rodziną

26 październik– środa

godzina 07.00. + Eugeniusz Suchta

godzina 07.00.+ Marianna Ościłowska od Zofii i Haliny Jastrzębskich

Godzina 16.30. + Stefana Han – Msza ŚW. Gregoriańska od Mariusza Bauer z rodziną

godzina 16.30.+ Kazimierz Skupiewski od chrześnika Daniela z rodziną

27 październik - czwartek

godzina 07.00.Nab. żał. + Annę Gryszkiewicz w 5 r. śm. + Mariana Latuszek w 20 r. śm.

godzina 07.00.+ Kazimierz Skupiewski od Bożeny z rodziną

Godzina 16.30. + Stefana Han – Msza ŚW. Gregoriańska od Andrzeja i Magdy

godzina 16.30.+ Mieczysław Mikołajczyk w 7 r. śm. i jego syna Jacka, siostrę, brata i za rodziców z obojga stron

28 październik – piątek

godzina 07.00. + Kazimierz Skupiewski od Małgorzaty z rodziną

godzina 07.00.+ Janinę Żebrowską od sąsiadów z Kalinowa r. Malców

Godzina 16.30. + Stefana Han – Msza ŚW. Gregoriańska od Heleny i Andrzeja

godzina 16.30.+ Jana i Janinę Rafalik

29 Październik – sobota

godzina 07.00.Nab. Żał. + Kazimierza, Antoniego i Marię Kurowskich i Julię i Czesława Tylów

godzina 07.00.+ Marię w 5 r. śm. i Edwarda Szczęsnych, Halinę i Edwarda Wróbel

godzina 16.00. Ślub: Wichrowska Patrycja i Kowalczyk Marcin

godzina 17.00.+ Stefana, Ireneusza, Jana, Mariannę Malinowskich, + Apolonię Ciechanowicz

godzina 17.00.+ Stefana Han – Msza ŚW. Gregoriańska od Anny Rukat z rodziną

godzina 18.00. Ślub: Tomasz Szymański i Monika Świerżyńska

23 październik – 30 niedziela zwykła

godzina 9.00. O zdrowie, błog. Boże , potrzebne łaski i opiekę M. B. dla członkiń K. Ż. R. z Kowalówki i ich rodzin i za zmarłych z tych rodzin i za zmarłe członkinie tego Kółka

godzina 9.00. + Elżbieta Pskiet od K. Ż. R. nr 2 z Króli Dużych do którego zmarła należała

godzina 11.30. + Stefana Han – Msza ŚW. Gregoriańska od Stanisława Rukat z rodziną

godzina 11.30. + Józefę, Jana i Ireneusza Figat, Piotra i Pawła Rafalik, Stanisława i Stanisławę, Hannę i Andrzeja Miller.

godzina 16.00. + Sławomira Litwę w 1 r. śm. i jego rodziców

godzina 16.00. dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo oraz dary Ducha Świętego dla Katarzyny, Radka, Oli i Zosi Zyśk.