DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2022

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 18.09.2022

1. Dziś dwudziesta piąta niedziela zwykła i Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie. W korzystaniu z przestrzeni medialnej niech wszystkim towarzyszy wzajemna życzliwość i szacunek. Dziękujemy także za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny. Ofiary składane dziś do puszek przy wyjściu z kościoła są przeznaczone na Diecezjalne Radio Nadzieja.

2. Dziś, 18 września, przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.

3. W środę, 21 września święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. W piątek, 23 września wspomnienie Świętego Ojca Pio. W najbliższą niedzielę, 25 września, w Kościele przypada 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

4. Dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej zgłaszają się do ks. proboszcza, spotkanie dziś po Mszy Św. o godz. 9.00. a młodzież do Bierzmowania do Ks. Wikariusza, spotkanie dziś po Mszy Św. o godz. 11.30. Serdecznie zapraszamy.

5. Ze względu na inflację i wysokie ceny paliw pani organistka od minionego tygodnia nie przyjeżdża na codzienne Msze Święte. Będzie grać i śpiewać tylko w niedzielę i święta, pogrzeby i śluby,

6. Składam serdeczne „Bóg zapłać” 5 osobowej delegacji z Kalinowa która z wieńcem dożynkowym reprezentowała naszą parafę na dożynkach i diecezjalnym dziękczynieniu za bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego tydzień temu w Zuzeli.

7. Intencje Mszalne w tym tygodniu.

12 wrzesień – poniedziałek

godzina 7.00.+ Janinę Krupa i za rodziców z obojga stron

godzina 7.00.+ Teresę Zadrożną - Msza Św. Gregoriańska od całej rodziny

godzina 7.25. + Jadwigę Mazur od Stanisława Krupy

godzina 7.25. + Adama Młynarczyka od r. Gąsiorów

13 wrzesień – wtorek

godzina 7.00. Nab. żał.od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Jerzego Sobotka

godzina 7.00. + Teresę Zadrożną - Msza Św. Gregoriańska od całej rodziny

godzina 7.25. + Zbigniewa Tyl w 1 r. śm. i + Ireneusza w 30 r. śm.

godzina 7.25. + Zofię Telacką od sąsiada Jana Zadrożnego

14 wrzesień – środa

godzina 7.00.+ Krzysztofa Kępisty od r. Ziemaków i Zawistowskich

godzina 7.00.+ Teresę Zadrożną - Msza Św. Gregoriańska od całej rodziny

godzina 7.25. + Stanisław Król od żony Haliny

godzina 7.25. O zdrowie, błog. Boże , potrzebne łaski i opiekę M. B. dla Heleny Staniaszek i jej syna Tadeusza Staniaszek i całej ich rodziny

15 wrzesień - czwartek

godzina 7.00. + Stanisław Król od syna Sylwestra z dziećmi

godzina 7.25. + Ryszarda i Stanisławę Malców w 5 r. śm.

godzina 7.25. Nab. żał. + Czesława Jastrzębskiego i za rodziców z obojga stron

16 wrzesieńpiątek

godzina 7.00.+ Halinę Nowak od sąsiadów r. Zadrożnych

godzina 7.00. + Zofię Socik

godzina 7.25. + Stanisław Król od córki Agnieszki z rodziną

godzina 7.25. + Teresę Zadrożną - Msza Św. Gregoriańska od całej rodziny

17 wrzesień sobota

godzina 7.00. + Mariana Brzostek w 2 r. śm. + Helenę Brzostek

godzina 7.00. + Teresę Zadrożną - Msza Św. Gregoriańska od całej rodziny

godzina 7.25. + Irenę Kańkowską w 25 r. śm. Mieczysława, Romualda, i Stanisława Kańkowskich

godzina 7.25. + Mariana Jabłonkę w 31 r. śm. i za rodziców z obojga stron, Edwarda Siwka w 15 r. śm. i jego rodziców

18 wrzesień – 22 niedziela zwykła

godzina 9.00. + Helenę, Stanisława, Władysławę, Czesława, Tadeusza, Walentynę, Jana i Wiesławę Subda

godzina 9.00. + Stanisława Kowalczyka

godzina 11.30. + Mariusza Marczewskiego w 4 r. śm.

godzina 11.30.+ Helenę w 9 r. śm. i Franciszka Malców.

godzina 17.00. + Franciszka Żebrowskiego w 22 r. śm. + Żebrowskich i Pskietów, Stanisławę Szulborską, i za + z c. r. Szulborskich i Wardaszków

godzina 17.00. + Teresę Zadrożną - Msza Św. Gregoriańska od K. Ż. R. z Nieskórza

godzina 17.00. O zdrowie, błog. Boże , potrzebne łaski i opiekę M. B. dla Pauliny Frądczyk z okazji 18 r. urodzin – poza parafią