WNIEBOWZIĘCIE NAJŚW. MARYI PANNY 15 sierpnia 2022

1. Dziś, 15 sierpnia, celebrujemy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem dopiero w 1950 roku. Msze Święte dzisiaj w naszej świątyni o godz. 9.00. 11.30. i o 17.00. Serdecznie zapraszamy. Ofiary składane dziś na tacę są przeznaczone na cele parafialne.

2. W Polsce dzisiejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. To właśnie Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Dlatego dziś błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób wyrażamy wdzięczność Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.

3. Dziś przypada 122. rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, czyli tak zwanego Cudu nad Wisłą. Wówczas polscy żołnierze odnieśli wielkie zwycięstwo nad wojskami bolszewickimi, broniąc wolności naszej ojczyzny. Modlitwą ogarniamy dzisiaj wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej suwerenności.

4. Dziś przypada także Święto Wojska Polskiego. Przez wstawiennictwo Maryi Wniebowziętej polecamy Bogu wszystkich żołnierzy. Niech ich służba w naszej ojczyźnie i poza jej granicami przyczynia się do szerzenia pokoju na świecie.

5. Dziękujemy wszystkim, którzy z naszej wspólnoty wzięli udział w pielgrzymce do Częstochowy. Dziękujemy także pielgrzymom duchowym, którzy gromadzili się na modlitwę do Matki Bożej w naszej świątyni. Niech Maryja, Najlepsza Matka, wyprasza wszystkim Bożą pomoc w codziennych potrzebach. Dziś ostatnie spotkanie Apelowe o godz. 20.30.

6. Jutro 16 sierpnia w naszej parafii odpust Św. Rocha. Kazania odpustowe wygłosi ks. Jacek Kotowski – duszpasterz rodzin diecezji łomżyńskiej.Starajmy się skorzystać ze spowiedzi, aby w tych uroczystościach uczestniczyć z czystym sercem i sumieniem i aby przyjąć w tym dniu komunię Św. Msze Św. o godz. 9.00. suma odpustowa o 11.30. i o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian i gości. W sposób szczególny zapraszam całą asystę procesyjną. Panie do niesienia feretronów, panów do chorągwi i baldachimu, oraz młodzież i dzieci do niesienia różańca i poduszeczek, a dziewczęta do sypania kwiatków, Druhów strażaków w strojach galowych, poczty sztandarowe. Ofiary składane na tacę i za ołtarzem w czasie odpustu przeznaczone będą tak jak i w dniu dzisiejszym na cele parafialne.