SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2022

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 24 lipca 2022

1. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne. Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej.

2. Jutro, w poniedziałek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.

3. Jutro także przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Z tej okazji już dziś po każdej Mszy Świętej będzie błogosławieństwo pojazdów i kierowców przed kościołem. Ofiary złożone do puszek przy poświęceniu pojazdów będą przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy. Będziemy modlić się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze.

4. We wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony. Bóg zapłać.

6.Następna niedziela to ostatnia niedziela lipca. Ofiary składane na tacę jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca będą przeznaczone na olej opałowy do ogrzewania naszej świątyni i na energię elektryczną wykorzystywaną w budynkach parafialnych.

7. Intencje Mszalne w tym tygodniu.

25lipca – Poniedziałek

godzina 7.00. + Ks. Józefa Gwardiaka w 1 r. śm. + Wandę i Edmunda w 13 r. śm. Gwardiaków.

26lipca – wtorek

godzina 7.00. + Krystynę Skupiewską i Józefa Szwarca.

27lipca – środa

godzina 7.00.+ Kazimierza Murawskiego w 26 r. śm. + Norberta i Marka Murawskich

28lipca – Czwartek
godzina 7.00.