NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA 2022

NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA 16 czerwca 2022

1. Dziś uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwana świętem Bożego Ciała. To dzień, kiedy uroczyście wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Eucharystii. Msze Święte w naszym kościele dzisiaj o godz. 9.00. 11.00. i 17.00. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 11.00. Przeżyjmy ten dzień w atmosferze dziękczynienia przede wszystkim za ów wielki dar, jakim jest realna obecność naszego Mistrza i Pana pośród nas pod postacią chleba. Dziękujmy za to, że możemy codziennie przyjmować ten pokarm i starajmy się z tego jak najczęściej korzystać, by jednoczyć się z Chrystusem w drodze do Ojca.

2. Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj o godz. 11.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę i śpiew Litanii do Serca Pana Jezusa.

3. Msze Święte codziennie w czasie oktawy Bożego Ciała z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Litanią do Serca Pana Jezusa o godz. 17.00. Zróbmy w tym czasie postanowienie, że jeszcze częściej będziemy odwiedzać Jezusa Eucharystycznego. Zdarza się, że w codziennym pośpiechu i starsi, i dzieci przechodzą obok kościoła, a może warto zatrzymać się, wstąpić na kilka minut osobistej adoracji Pana Jezusa pod postacią chleba. Chrystus czeka na uwielbienie, na przeproszenie, na spotkanie, na rozmowę – czeka na każdego z nas. Od jutra do przyszłego czwartku włącznie nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.00. a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowywali dekoracje poszczególnych ołtarzy, a także pomogli w zorganizowaniu procesji. Wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich ministrantów, lektorów, całej służby liturgicznej, osób niosących chorągwie, feretrony i inne znaki religijne oraz dziewczynek sypiących kwiatki. Dziękujemy także strażakom i policji za zabezpieczenie trasy naszej procesji. Za wszelkie dobro i pomoc wszystkim niech Bóg hojnie wynagradza swoją łaską.

5. W najbliższą niedzielę ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła będą przeznaczone na KUL i nauczanie katolickie w diecezji.

6. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.