NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 2022

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 17.04.2022

Drodzy parafianie i goście!. Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy. Radość ze zmartwychwstania Pana Jezusa niech będzie dla nas wszystkich największą radością. Zdrowych, błogosławionych i pełni pokoju świąt życzymy Wam Parafianie i Goście jako Wasi Duszpasterze. Niech Chrystus Zmartwychwstały wszystkim nam błogosławi i umacnia naszą wiarę.

2. Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji w naszej świątyni. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską. Państwu Kędzior z Kalinowa, Panu Piotrowicz z Nieskórza i Panu kościelnemu za pomoc w zrobieniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego w naszym Kościele, Pani Organistce i chórowi Parafialnemu za piękny śpiew w czasie Triduum Paschalnego i Świąt, Ministrantom, całej asyście procesyjnej, Druhom Strażakom i MDP z Jasienicy i Kalinowa, za straż przy Grobie Pańskim i obecność na tej procesji rezurekcyjnej i wam drodzy parafianie i mili goście za obecność na celebracjach Wielkiego Tygodnia, za wspólną modlitwę i śpiew. Bóg zapłać. Dziś Msze Św. jeszcze o godz. 10.00. i o 12.00. Ofiary składane dziś na tacę są przeznaczone na cele parafialne. Bóg zapłać.

3. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o oktawę. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej świątyni o godz. 9.00. 10.30. i o 12.00. - chrzest Ofiary składane na tacę w dniu jutrzejszym będą przeznaczone na KUL i nauczanie katolickie w naszej diecezji. Za wszystkiego ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać! Na Mszy Św. o godz. 9.00. pieśni Wielkanocne będzie śpiewał zespół „Kwiaty Polskie” z Chmielewa. We wtorek poświąteczny Msze Św. o godz. 17.00. i 17.30. Trwamy w nowennie przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego. Codziennie po Mszy Św. będziemy odmawiać fragment Koronki do Miłosierdzia Bożego.

4. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Najbliższa niedziela będzie drugą niedzielą wielkanocną, czyli Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła będą przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji, w tym roku jako pomoc dla Ukrainy. Dzieci, które składały jałmużnę wielkopostną do skarbonek „Caritas” przynoszą je do kościoła w święta i w niedzielę Miłosierdzia Bożego.

6. Ze względu że dziś Wielkanoc spotkanie K. Ż. R. Małżeństw nr 2.za tydzień o godz. 20.00. w kościele Serdecznie zapraszamy wszystkie pary małżeńskie należące do tego kółka.

7. Prasa Katolicka wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.

8. Intencje mszalne w tym tygodniu

Poniedziałek Wielkanocny 18.04.

godzina 9.00. + Jadwigę Najgrodzką Msza Św. Gregoriańska

godzina 9.00. + Henryka Wybraniaka w 22 r. śm.

godzina 10.30. + Genowefę Tracewską, Janinę i Wacława Tracewskich i ich wnuczkę + Aleksandrę Marię

godzina 10.30. + Tadeusza Kubat dziadka naszej organistki od chóru parafialnego

godzina 12.00. + Ewę Równą i Piotra Dawidczyk

godzina 12.00. + Helenę Zawadzką w 11 r. śm. i za jej rodziców

wtorek 19.04

godzina 17.00. + Janinę Krupa i za rodziców z obojga stron

godzina 17.00. + Jadwigę Najgrodzką Msza Św. Gregoriańska

godzina 17.30.+ Stanisław Algrzym od r. Rańskich

godzina 17.30.+ Stanisławę, Jana, Antoninę, Adama, Annę, Wacława, Felicję, Stanisława, Janinę, Anastazję, Józefa i Jerzego Wardaszków, Piotra i Helenę Nowaków

Środa 20.04

godzina 7.00. + Stanisław Algrzym od r. Kacprzaków

godzina 7.25. + Tadeusza Fidura od OSP Kalinowo

godzina 7.25.+ Mirosław Szwarc od K. Ż. R. z Króli Małych

Czwartek 21.04

godzina 7.00. + Jadwigę Najgrodzką Msza Św. Gregoriańska od K. Ż. R. Z Kalinowa Starego do którego zmarła należała.

godzina 7.00.+ Henryka Keslera w 7 r. śm. i za + z c. r. Keslerów i Gutowskich

godzina 7.25. + Henryk Różański od chrześniaka Krzysztofa Malec

godzina 7.25.Nab. żał. Od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Sławomira Han

Piątek 22.04.