PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2022

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 6 marca 2022

1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny. Jest to również pierwszą niedzielą miesiąca. Przypominam o wymianie tajemnic Różańcowych. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią i zaleceniami Episkopatu Polski i naszego ks. Biskupa ofiary składane dziś do puszek przy wyjściu z kościoła będą przeznaczone na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie. CARITAS Diecezji Łomżyńskiej przyjęła już uciekinierów z Ukrainy i umieściła ich w ośrodku w Balikach i centrum Rehabilitacji Św. Rocha w Łomży. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową w każdy piątek o godz.16.30. I na Gorzkie żale w niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.00. Niech rozważanie męki Chrystusa będzie dla nas pomocą w przeżywaniu codziennych trudności.

3. We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.

4. Najbliższa niedziela, 13 marca, będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji wszystkich pracujących na misjach. Ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła będą przeznaczone na misje. Tego dnia przypada także kolejna rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Zapraszamy do modlitwy w intencji następcy Świętego Piotra, aby był dla wszystkich czytelnym drogowskazem podążania za Chrystusem.

5. W Wielkim Poście Kościół zachęca nas do podejmowania dzieł miłosierdzia. Starajmy się o to by tych dobrych uczynków w naszym życiu było jak najwięcej. Rozejrzyjmy się wokół siebie. Może i w naszym otoczeniu są ludzie potrzebujący pomocy. Starajmy się im pomóc.

6. W ramach naszego wielkopostnego przygotowania do świąt zmartwychwstania Chrystusa będziemy uczestniczyć w rekolekcjach. W naszej wspólnocie będą miały miejsce w dniach 8-10. 04. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby nie zabrakło nas na spotkaniach rekolekcyjnych. W te dni będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Nie odkładajmy jednak spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Za udział w rekolekcjach można uzyskać łaskę odpustu zupełnego.

7. Prasa katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z Kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony. Bóg zapłać.

8. W ubiegłym tygodniu zmarł + Roman Zalewski lat 61 z Kalinowa ostatnio zamieszkały w DPS Ostrołęka.

Nab. żał. Od uczestników pogrzebu 29.03. godz. 7.00.

od siostry Alicji z rodziną 7.10. godz. 7.00.

od sąsiadów r. Wróblów 05.10. godz. 7.00.

od Ryszarda Żach z rodziną 11.10. godz. 7.00.

od r. Podbielskich 13.10. godz. 7.00.

od r. Brzostków 14.10. godz. 16.30.

od Wiesławy Żach z rodziną 18.10. godz. 7.00.

od r. Zawadzkich 19.10. godz. 7.00.

od r. Wyszomierskich 20.10. godz. 16.30.

od r. Tabędzkich 21.10. godz. 7.00.

od siostrzeńca Jacka z rodziną 24.10. godz. 16.30.

od siostry Małgorzaty z rodziną 19.11. godz. 7.25.

od siostry Ireny z rodziną 25.10. godz. 16.30. /x3 wieczny odpoczynek

9. Intencje mszalne w tym tygodniu

Poniedziałek7.03
godzina 7.00.+ Marię Goca od wnuczki Agnieszki z dziećmi - Msza Św. Gregoriańska

godzina 7.00.+ Sławomir Litwa od Marty i Marcina Laskowskich z dziećmi

godzina 7.25.+ Stanisław Piotrak od Eugeniusza Siwek z rodziną

godzina 7.25.+ Filomenę i Wiesława Malców

wtorek 08.03

godzina 7.00. + Marię Goca od wnuczki Kingi - Msza Św. Gregoriańska

godzina 7.00. + Danutę , Józefę, Mariannę, Romana i Marka Pasztaleniec

godzina 7.25.+ Stanisława Tyl w 7 r. śm.

godzina 7.25.Nab. żał. Od uczestników pogrzebu + Zofii Heleny Telackiej

Środa 09.03

godzina 7.00. + Marię Goca od córki Janiny - Msza Św. Gregoriańska

godzina 7.00. + Mariannę w 18 r. śm. i Henryka Gierów

godzina 7.25.+ Stanisław Piotrak od siostry Elżbiety z mężem

godzina 7.25.+ Grażynę Piędziak od córki Agnieszki z rodziną + Eugeniusza Piędziak

Czwartek 10.03

godzina 7.00. + Marię Goca od wnuczka Grzegorza z rodziną - Msza Św. Gregoriańska

godzina 7.00.+ Sławomir Litwa od r. Rostkowskich

godzina 7.25.+ Stanisław Piotrak od siostrzenic Katarzyny i Moniki z rodziną

godzina 7.25.+ Stanisława Jastrzębskiego od K. Ż. R. z Kalinowa do którego należy żona zmarłego Jadwiga.

Piątek 11.03

godzina 7.00. + Stanisław Piotrak od sąsiadów r. Pasztaleniec z Jasienicy

godzina 7.00. + Zofia Pawelska od córki Agnieszki z rodziną + Stefana Pawelskiego

godzina 7.25.Nab. żał. Od uczestników pogrzebu + Stanisława Król

godzina 16.30. Droga Krzyżowa

+ Marię Goca od wnuczka Michała z rodziną - Msza Św. Gregoriańska

+ Stanisława Jastrzębskiego od żony Jadwigi

Sobota 12.03 –

godzina 7.00. + Marię Goca od córki Hanny z mężem - Msza Św. Gregoriańska

godzina 7.00.+ Janusza Tyl od żony Haliny i dzieci z rodzinami

godzina 7.25. O zdrowie, błog. Boże , potrzebne łaski i opiekę M. B. dla Heleny Kosobudzkiej z okazji urodzin i dla całej jej rodziny

godzina 7.25. + Janinę i Zygmunta Bednarczyków

Niedziela 13.03 IINiedziela Wielkiego Postu

godzina 9.00. + Marię Goca od wnuczka Zbigniewa z rodziną - Msza Św. Gregoriańska

godzina 9.00. + Tadeusza Malec w 5 r. śm. + Józefa i Genowefę Malców, + Jana i Krzysztofa Żebrowskich

Gorzkie Żale

godzina 11.30. + Stanisława, Leokadię i Wiesława Tymińskich, Ryszarda Orłowskiego i Krystynę Głębocką w 1 r. śm.

godzina 11.30. + Bożenę Kresa od syna Krzysztofa z rodziną

godzina 16.00. + Bożenę Gero z okazji imienin – zarezerwowana