WNIEBOWZIĘCIE NAJŚW. MARYI PANNY 2021

WNIEBOWZIĘCIE NAJŚW. MARYI PANNY 15 sierpnia 2021

1. Przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Przez dogmat o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Dążymy do niego w doczesnym, ziemskim życiu, dlatego podejmujemy różne wyzwania wynikające z naszego powołania, realizowanego na różnych płaszczyznach, wspierani łaską Boga w sakramentach, których szczytem jest Eucharystia. Bóg wzywa nas do nieba, gdzie dla każdego jest przygotowane miejsce od założenia świata. Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na renowację drewnianego Krzyża, który kiedyś wisiał przy kropielnicy w wejściu bocznym do kościoła. Po zdjęciu około 4 kg. Farby, okazało się że figura Chrystusa na krzyżu jest taka niezwykła.

2. Dziś w kościele o godz. 20.00. spotkanie K. Ż. R. Małżeństw nr 3 i uroczysty Apel Jasnogórski na zakończenie spotkań Grupy Białej. Serdecznie zapraszamy.

3. Dziś 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu.

4. Jutro 16 sierpnia w naszej parafii będziemy obchodzić odpust Św. Rocha i naszą parafię będzie wizytował ks. Bp. Ordynariusz. Starajmy się skorzystać ze spowiedzi, aby w tych uroczystościach uczestniczyć z czystym sercem i sumieniem i aby przyjąć w tym dniu komunię Św. Msze Św. o godz. 9.00. suma odpustowa o 11.30. i o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian i gości. W sposób szczególny zapraszam całą asystę procesyjną. Panie do niesienia feretronów, panów do chorągwi i baldachimu, oraz młodzież i dzieci do niesienia różańca i poduszeczek, a dziewczęta do sypania kwiatków, Druhów strażaków w strojach galowych, poczty sztandarowe. Ofiary składane na tacę i za ołtarzem w czasie odpustu przeznaczone będą na renowację drewnianego Krzyża, który kiedyś wisiał przy kropielnicy w wejściu bocznym do kościoła. Krzyż jest zawieszony w zakrystii.

5. W naszych modlitwach nie zapominajmy o pielgrzymach oraz o wypoczywających na wakacjach. Prośmy Matkę Boga i naszą o ich wzrost duchowy, dobry, ubogacający wypoczynek i szczęśliwy powrót do domu. Módlmy się również o dobrą pogodę dla rolników, aby mogli szczęśliwie zebrać plony ziemi.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony. Bóg zapłać.

7.W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności

+ Zygmunt Suski lat 72 z Żachy Pawły. Nab. Żał. Od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 04.09. godz. 7.25.

+ Malinowska Krystyna lat 86 z Chmielewa. Nab. Żał. Od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 07.09. godz. 7.25.

+ Janusz Tyl lat 65 z Nieskórza Nab. Żał. Od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 13.09. godz. 7.25. /x3 wieczny odpoczynek

9. Intencje mszalne w tym tygodniu

16 sierpnia – Poniedziałek – Uroczystość odpustowa Św. Rocha

godzina 9.00.Ryszarda, Adama i Elżbietę Tylów i za rodziców z obojga stron.

godzina 9.00. + Mariana Brzostek – Msza Święta Gregoriańska – poza parafią

Godzina 11.30. + Jadwigę Siwek w 1 r. śm. od synowej Danuty z synami i ich rodzinami

Godzina 11.30. O zdrowie, Błog. Boże i potrzebne łaski dla Wioletty i Piotra Szymańskich z okazji 1 r. zawarcia Sakramentu Małżeństwa

Godzina 11.30. Za parafian

godzina 17.00. + Krzysztofa Wszółkowskiego w 17 r. śm.

godzina 17.00. + Adama i Bogumiła Antoniaków i a + z c. r. Antoniaków i Kempistych

17sierpnia– wtorek

godzina 07.00.+ Tadeusza Kaczorowskiego od koleżanki z pracy synowej

godzina 07.25.Nab. Żał. Od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Filomeny Malec

18 sierpnia – środa

godzina 07.00.+ Władysława i Stanisławę Piotraków, + Ryszarda Górskiego

19 sierpnia– Czwartek
godzina 07.00.+ Mariana Brzostek – Msza Święta Gregoriańska – poza parafią

godzina 07.00.+ Janinę Krupa i za rodziców z obojga stron.

20 sierpnia – Piątek

godzina 07.00. + Mariana Brzostek – Msza Święta Gregoriańska – poza parafią

godzina 07.00.+ Mariana i Franciszkę Godlewskich, + Stanisława i Krzysztofa Godlewskich

21sierpnia Sobota
godzina 07.00.+ Mariana Brzostek – Msza Święta Gregoriańska – poza parafią

godzina 07.00.+ Władysławę Piekut w 6 r. śm.

godzina 07.25.Nab. Żał. Od uczestników pogrzebu + Jerzego Kępistego

godzina 07.25. + Marię Michalską – poza parafią

22sierpnia - Niedziela –
godzina 9.00.+ Waleriana, Stanisławę Szymańskich, i za + z c. r. Szymańskich i Sówków.

godzina 9.00. + Mariana Brzostek – Msza Święta Gregoriańska – poza parafią

godzina 11.30. + Antoniego, w 34 r. śm. i Zofię Nowaków , Marię i Krzysztofa Bojanowskich

godzina 11.30. + Żach Leokadię i za + z c. r. Żachów i Orłowskich

godzina 17.00. + Janinę Jabłonka w 1 r. śm.

godzina 17.00. + Jana i Stanisławę Ładów i za + z c. r. Krasińskich