OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2021

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 1 sierpnia 2021

1. „Powstanie warszawskie to nie tylko wspomnienie, to całe nasze życie” – powiedział ks. bp Edward Materski, który uczestniczył w nim jako seminarzysta i niósł pomoc duszpasterską. Módlmy się za wszystkich, którzy przez 63 dni powstania warszawskiego walczyli o wolność Warszawy i ojczyzny. Pamiętajmy o nich w modlitwie dziś, kiedy obchodzimy 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego.

2. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca, przypominamy o spotkaniach Kół Żywego Różańca i o wymianie tajemniczek.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek (okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu) i pierwsza sobota miesiąca. W piątek Msze ŚW. do Serca Pana Jezusa o godz. 7.00. i o 20.00. a w sobotę o godz. 7.00. i o 20.00. Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny połączona z procesją fatimską, Różańcem i Apelem Jasnogórskim w łączności z pielgrzymami. Pamiętajmy, że takich będziemy mieli kapłanów, o jakich będziemy się modlili i jakich będziemy wspierali modlitwą.

4. Wizyty u chorych we wtorek:Kalinowo Parcel, Kalinowo, Króle Duże, Pęchratka Mała, Kowalówka, w środę: Smolechy, Nieskórz Daniłowo Parcele, Żachy Pawły, Chmielewo, Dąbrowa.

5. W piątek 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte tego dnia o godz.7.00. I o 20.00.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony. Bóg zapłać. U ministrantów przy wyjściu z kościoła mamy do nabycia modlitewniki do Św. Rocha. Cena 12 zł.                                                                                                              7. Do 15 sierpnia w naszej parafii Msze Św. codzienne będą odprawiane o godz. 20.00. połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu, Różańcem i Apelem Jasnogórskim w łączności z pielgrzymami. W tym roku pielgrzymka wyruszy w okrojonym składzie. Może w niej wziąć nie więcej niż 300 osób. Wspierajmy pielgrzymów naszą modlitwą. Oczywiście jak co roku organizujemy w naszej parafii grupę białą Św. Jana Pawła II. Zapisy na Apelach. Ofiara składana przy zapisie przeznaczona jest jako wspomożenie finansowe pielgrzymki. W tym roku nie będzie grupy niebieskiej w Dąbrowie. W imieniu własnym, kierownika pielgrzymki i pielgrzymów tej grupy składam serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom Dąbrowy za wieloletnie przyjmowanie pielgrzymów. 16 sierpnia w naszej parafii będziemy obchodzić odpust Św. Rocha i naszą parafię będzie wizytował ks. Bp. Ordynariusz. Niech te Apele będą naszym przygotowaniem do tych uroczystości.

8. W ostatnich dniach jesteśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia, a media donoszą o ofiarach śmiertelnych oraz o osobach zaginionych, zwłaszcza w Niemczech.

Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą. Błagajmy Boga o nadzieję, dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym.

W związku powyższym ks. Bp. Ordynariusz poleca aby w parafiach diecezji Łomżyńskiej przeprowadzić dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Prosi, aby tego dnia podczas Mszy Świętych, zwłaszcza podczas modlitwy wiernych zwrócić się z modlitwą błagalną za poszkodowanych, a po Mszy zorganizować zbiórkę funduszy. W naszej parafii ministranci będą stać z puszkami przy wyjściu z kościoła i będą zbierać ofiary na ten cel. Bóg zapłać za okazaną dobroć.

9. Bóg zapłać tym wszystkim którzy pomagali przy wycińce drzew na cmentarzu i przy wywozie śmieci z cmentarza

10.  Intencje Mszalne w tym tygodniu:

2 sierpnia – Poniedziałek

godzina 20.00. + Ireneusza w 9 r. śm. i Janinę Knajp

3 sierpnia – wtorek

godzina 20.00. + Piotra Doncer od wnuczki Beaty z rodzina

4 sierpnia – środa

godzina 20.00. +Józefa Murawskiego i za rodziców z obojga stron

5 sierpnia Czwartek

godzina 20.00. + Janinę Zęgota od chrześniaczki Teresy z rodziną z Tarnowa

6 sierpniaI Piątek miesiąca – Przemienienie Pańskie

godzina 7.00. Nab. Żałobne + Janinę Wardaszka w 1 r. śm. + Tadeusza Wardaszka

godzina 7.00. + Mariana Brzostek – Msza Święta Gregoriańska – poza parafią

godzina 20.00. + Piotra Dawidczyk w 26 r. śm. + Ewę Równą

godzina 20.00. Nab. żał. Od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Ks. Józefa Gwardiaka

7 sierpniaI Sobota miesiąca
godzina 7.00.+ Stanisława w 3 r. śm. i Irenę Krawczykowskich

godzina 16.00. Ślub Ziemak Ewelina i Rukat Damian

godzina 20.00. + Tadeusz Sapiecha w 2 r. śm. - zarezerwowana

8 sierpnia - Niedziela
godzina 9.00.+ Mariana Brzostek – Msza Święta Gregoriańska – poza parafią

Godzina 9.00. + Halinę w 34 r. śm. Mariana i Piotra Skłodowskich i za rodziców z obojga stron.

Godzina 11.30. + Jacka Jastrzębskiego z okazji imienin i urodzin

Godzina 11.30. za parafian

godzina 17.00. + Jana w 41 r. śm. i Jadwigę Knajpów + Helenę Kempistą - zarezerwowana

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła + Teresa Zadrożna lat 94 z Nieskórza. Pogrzeb jutro o godz. 14.00. Nab. Żał. Od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 31.08. godz. 7.00. /x3 wieczny odpoczynek