DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY, MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 2021

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY, MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 11.042021

1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia […]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” Po każdej Mszy Św. modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego. Dziś obchodzimy Święto patronalne „CARITAS”. Ofiary składane do puszek przed wejściem do kościoła przeznaczone są na działalność charytatywną „CARITAS”. Dzieci, które otrzymały puszki na jałmużnę wielkopostną mogą je przynosić do kościoła.

2. Przed laty dotknęła nas tragedia katastrofy w Smoleńsku. Na katyńskiej ziemi, która nosi w sobie ofiarę z życia kwiatu polskiej inteligencji lat międzywojennych, została złożona ofiara przez tych, dla których Bóg, honor i ojczyzna były najwyższymi wartościami.

3. W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.

4. Obowiązują nas ograniczenia co do ilości wiernych obecnych na Mszach Świętych /20 m² na 1 osobę/. Jeżeli przyjdzie większa liczba osób proszę ustawiać się na placu wokół kościoła. Będzie włączone nagłośnienie a z komunią Świętą wyjdziemy na zewnątrz kościoła. To będzie obowiązywało do odwołania aż do wprowadzenia nowych przepisów sanitarnych. Obowiązuje nas w kościele zakrywanie ust i nosa. Przy wyjściu z kościoła leżą maseczki.

5. W najbliższą sobotę w kościele odbędą się spotkania ks. Pawła z młodzieżą przygotowującą się do Bierzmowania. Na godz. 10.00. przychodzą klasy 8, a na 11.00. klasy 7. Ze względu na obostrzenia młodzież podzielona została na 2 grupy i przychodzi bez rodziców.

6. Spowiadamy codziennie 15 minut przed Mszą Św. a w Niedzielę 30 min. przed Mszą Św. Na spowiedź można umówić się indywidualnie.

7. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.

8. Wodę święconą możemy nabierać z pojemnika z kranikiem wystawionego przy wyjściu z kościoła do własnych naczyń.

9. Intencje mszalne w tym tygodniu.

12 kwietnia – Poniedziałek
Godz. 7.00. + Adama Tyl Msza ŚW. Gregoriańska od kolegi Krzysztofa Kresy z rodziną.

godzina 7.00.+ Genowefę Litwa od wnuka Mariusza

godzina 7.25.+ Tadeusza Kaczorowskiego od r. Najgrodzkich z Chmielewa

Godzina 7.25.+ Henryk Kesler w 6 r. śm i za + z c. r. Keslerów i Gutowskich.

Godzina 7.25. O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla wnuczki Kingi z okazji 16 r. urodzin, córki Anny z okazji urodzin i Malwiny z okazji urodzin. - poza parafią

13 kwietnia – Wtorek

godz. 7.00. + Adama Tyl Msza ŚW. Gregoriańska od sąsiadów Marzeny i Stanisława Tylów

godz. 7.00. + Genowefę Litwa od wnuka Tomasza

godz. 7.25. + Tadeusza Kaczorowskiego od syna Jana z rodziną

godz. 7.25. + Edwarda Żach od Elżbiety Żach z rodziną.

14 kwietnia – środa Wielkanocna

godz. 7.00. + Adama Tyl Msza ŚW. Gregoriańska od r. Malec z Kalinowa

godz. 7.00. + Genowefę Litwa od wnuczki Sylwii

godz. 7.25. + Tadeusza Kaczorowskiego od Tadeusza Najgrodzkiego z rodziną

godz. 7.25. O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla rodziny Brzózków

15 kwietnia – Czwartek

godz. 7.00. + Adama Tyl Msza ŚW. Gregoriańska od Zofii i Haliny Jastrzębskich

godz. 7.00. + Genowefę Litwa od Zofii i Haliny Jastrzębskich

godz. 7.25. + Henrykę Żach od wnuka Radosława

godz. 7.25. + Zbigniewa Zając od od Tomasza Warackiego z rodziną

16 kwietnia – piątek

godz. 7.00. + Adama Tyl Msza ŚW. Gregoriańska od Krystyny i Andrzeja Nowaków

godz. 7.00. + Zofię Gocał w 4 r. śm. + Sabinę Dębek w 20 r. śm. I za jej męża i rodziców.

godz. 7.25. + Tadeusza Kaczorowskiego od Stanisława Dębek z rodzicami

godz. 7.25. + Edwarda Żąch od r. Krakówków

17 kwietnia – Sobota

godz. 7.00. + Adama Tyl Msza ŚW. Gregoriańska od Tadeusza i Krystyny Karolaków z rodziną

godz. 7.00. + Stanisławę w 6 r. śm. I za jej męża Bronisława Grodzkich i za ich rodziców.

godz. 7.25. + Mariannę Gromek od wnuczki Marioli z rodziną

godz. 7.25. + Zbigniewa Zając od Teresy Warackiej z rodziną

18 kwietnia – Niedziela

godz. 9.00. + Adama Tyl Msza ŚW. Gregoriańska od Krystyny Tyl z rodziną

godz. 9.00. + Bronisława Wardaszkę – Msza Św. Gregoriańska – poza parafią

godz. 10.30. + Zdzisława Ziemak w 11 r. śm. I za rodziców z obojga stron.

godz. 10.30. + Jana Han w 19 r. śm. I jego rodziców.

godz. 12.00. + Henryk Wybraniak w 21 r. śm. i za + z c. r. Wybraniaków i Żebrowskich

godz. 17.00. + Jadwigę Siwek od Haliny Ziemak z rodziną

godz. 17.00. + Tadeusza Dębek od żony Haliny