PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2021

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21 lutego 2021

1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.

2. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz.c16.30. Na drodze krzyżowej będą zbierane ofiary na tacę na kwiaty do grobu Pana Jezusa. Na Kwiaty można również składać ofiary do skarbony przy krzyżu wyłożonym przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać. W każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy Św. o godz.9.00. gorzkie żale z procesją. Za udział w gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

3. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.

4. Wizyta duszpasterska rozpocznie się w najbliższy poniedziałek. Pojazdy po księży proszę przysyłać na wyznaczoną godzinę. Program będzie następujący

Poniedziałek 22.02. godz. 10.00. Króle Duże od strony Pęchratki Polskiej – 1 ksiądz

od godz. 9.00. do p. Andrzeja Tyl, skrzyżowanie przy sklepie – 1 ksiądz

Wtorek 23.02. godz. 10. Króle Duże od p. Brzózka do końca – 1 ksiądz; Jasienica Parcel cała wieś od godz. 9.00. - 1 ksiądz

Środa 24.02. godz. 10.00. Króle Małe – 1 ksiądz; od godz. 9.00. Kalinowo Parcel 1 ksiądz

czwartek 25.02. od godz. 9.00. Pęchratka Mała 2 księży; od godz. 15.00. Jasienica Podsmolesze i Gaisko 2 księży

Piątek 26.02. od godz. 9.00. Smolechy – 2 księży; od godz. 15.00. Jasienica Zawodzie i ul. Kościelna – 2 księży

sobota 27.02. godz. 9.00. Dąbrowa 2 księży; od godz. 15. ul. Pawła Jasienicy 2 księży

Niech to będzie przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Niech będzie to okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej, czy nie potrzebujemy jakiejś pomocy materialnej, a przede wszystkim duchowej, niech to będzie czas duchowego zbliżania się do siebie, a nie jak to się często mówi w tym czasie pandemii izolacji. Składane przy okazji wizyty duszpasterskiej ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby naszej parafii i na utrzymanie księży.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

6. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca stycznia. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na cele remontowo budowlane w naszej parafii.

7. W ubiegłym tygodniu został pochowany + Wiesław Stanisław Skłodowski lat 75 z Jasienicy Podchmielewia, ostatnio zamieszkały w Ostrów Mazowiecka potocznie nazywano go Sławomir. Nab. Żał. od uczestników pogrzebu 18.03. godz. 7.25. /x3 wieczny odpoczynek

8. Intencje Mszalne w tym tygodniu

22 luty – poniedziałek

Godzina 7.00. + Ignacy Konrad od r. Biernackich - Msza ŚW. Gregoriańska

Godzina 7.00. + Mieczysława Górskiego od siostry Marii z rodziną

Godzina 7.25. + Jacka Rafalik w 5 r. śm. + Janinę Rafalik, Wiktorię Piotrowską, i za + z c.r. Rafalików i Piotrowskich

Godzina 7.25. + Piotr Doncer od syna Janusza z rodziną

23 luty – wtorek

Godzina 7.00. + Ignacy Konrad od r. Nowaków i Lendzioszków. - Msza ŚW. Gregoriańska

Godzina 7.00. + Mariana Brzostek od r. Boreckich

Godzina 7.25. + Piotr Doncer od r. Legackich

Godzina 7.25. + Piotr Doncer od r. Szymańskich

24 luty – środa

Godzina 7.00. + Ignacy Konrad od kolegi Eugeniusza Siwek z rodziną. - Msza ŚW. Gregoriańska

Godzina 7.00. + Władysławę Kornacką w 7 r. śm.

Godzina 7.25. + Marka Murawskiego w 17 r. śm. + Norberta i Kazimierza Murawskich

Godzina 7.25. + Piotr Doncer od sąsiadów Wardaszków

25 luty – czwartek

Godzina 7.00. + Ignacy Konrad od r. Puścianów z Ostrów Maz. - Msza ŚW. Gregoriańska

Godzina 7.00. Nab. Żał. Od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Marianny Żebrowskiej

Godzina 7.25. + Stanisław Kaczorowski i za rodziców

Godzina 7.25. + Piotra i Helenę Siwek i ich rodziców

26 luty – piątek

Godzina 7.00. + Ignacy Konrad od r. Wardaszków - Msza ŚW. Gregoriańska

Godzina 7.00. + Janinę Jabłonka od Ireny Jabłonka z rodziną

Godzina 16.30. Droga Krzyżowa.

Godzina 17.00. + Teresę Socik od r. Kędzior i Subda

Godzina 17.00.+ Mirosław Antoniak z okazji imienin

27 luty – Sobota

Godzina 7.00. + Ignacy Konrad od pracowników i Rady G. S. w Zarębach Kościelnych - Msza ŚW. Gregoriańska

Godzina 7.00. + Jadwigę Siwek od r. Siwków z Jasienicy

Godzina 7.25. + Tadeusz Dębek od syna Mariusza z żoną Martą

Godzina 7.25. + Edwarda Kalupę od żony i dzieci z rodzinami

28 luty – 2 Niedziela Wielkiego Postu

Godzina 9.00. + Ignacy Konrad od koleżanek i kolegów rowerzystów z pielgrzymek i rajdów w których uczestniczy syn zmarłego Bogusław - Msza ŚW. Gregoriańska

Godzina 10.30. + Andrzeja Żach w 11 r. śm. I za jego rodziców: Janinę i Czesława Żąch, + Zygmunta Wardaszkę, i Elżbietę Witkowską

Godzina 10.30. O zdrowie, błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej dla Cecylii Pasztaleniec z okazji urodzin

Godzina 12.00. + Kazimierza Legackiego z okazji imienin i za rodziców z obojga stron

Godzina 16.00. + Adama Tyl

Godzina 16.00. + Jana Suskiego w 3 r. śm.