TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2021

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 24 stycznia 2021

1. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie. Pamiętajmy słowa Pana Jezusa: „[…] chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!”

2. Jutro święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.

3. Wizyta duszpasterska zwana kolędą w naszej parafii rozpocznie się na początku Wielkiego Postu po naszych rekolekcjach parafialnych oczywiście jeżeli prawo państwowe na to pozwoli.

4. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony. W zakrystii u Pana Kościelnego można nabyć gromnice z okapnikami w cenie 10 i 15 zł. Sam okapnik 2 zł.

5. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki, ogłosił niedzielę 24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją”. Tego dnia w polskich kościołach będą zbierane datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Odpowiadając na apel Caritas Polska również u nas dziś przy wyjściu z kościoła ministranci będą zbierać ofiary do puszek na ten cel. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. Ofiary składane na tacę za tydzień będą przeznaczone na potrzeby WSD w Łomży.

7. Intencje mszalne w tym tygodniu.

25 styczeń – poniedziałek

godzina 7.00. + Kazimierza Wardaszkę – Msza Św. Gregoriańska

godzina 7.00.O zdrowie, błog. Boże, potrzebne łaski i opiekę M. B. na kolejne lata życia dla Jadwigi Krasińskiej z okazji urodzin z podziękowaniem za przeżyte lata

26 styczeń – wtorek

godzina 7.00.+ Kazimierza Wardaszkę – Msza Św. Gregoriańska

godzina 7.00.+ Janinę Wardaszka od sąsiadów Wagnerów

27 styczeń – środa

godzina 7.25. + Kazimierza Wardaszkę – Msza Św. Gregoriańska

godzina 7.25.+ Janinę Wardaszka od K. Ż. R. z Kalinowa Nowego do którego zmarła należała. – zarezerwowana

28 styczeń – czwartek

godzina 7.25.+ Kazimierza Wardaszkę – Msza Św. Gregoriańska

godzina 7.25. + Janinę Wardaszka od sąsiadów Siwków

29 styczeń – piątek
godzina 7.25. + Kazimierza Wardaszkę – Msza Św. Gregoriańska

godzina 7.25. + Eugeniusza Jasionek

30 styczeń - sobota.

godzina 7.25. + Kazimierza Wardaszkę – Zakończenie Mszy Św. Gregoriańskiej

godzina 7.25. Nab. Żał. + Irenę Ziemak w 2 r. śm. + Kazimierza Ziemak i Stanisława Kępisty

31 styczeń – Niedziela
Godzina 9.00. + Adama Tyl
Godzina 10.30.O zdrowie, błog. Boże, potrzebne łaski i opiekę M. B. na kolejne lata życia dla Agaty Murawskiej – naszej pani Katechetce - z okazji urodzin z podziękowaniem za przeżyte lata

Godzina 12.00.+ Mariannę w 34 r. śm. i Antoniego Jastrzębskich i za rodziców z obojga stron, + Stanisławę Rzamek

Godzina 12.00.+ Mieczysława Litwa w 13 r. śm. + Genowefę, i za + z c. r. Litwów i Tatków

Godzina 16.00. + Aleksandra Łuniewskiego w 9 r. śm. i Leokadię Łuniewską w 14 r. śm. i za rodziców z obojga stron.

Godzina 16.00. O zdrowie, błog. Boże, potrzebne łaski i opiekę M. B. na kolejne lata życia dla Antoniego Siwek z okazji 80 r. urodzin z podziękowaniem za przeżyte lata