DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA 2020

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 4 października 2020

1. Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i październikowym nabożeństwie odprawianym w naszym kościele o godz. 16.30. Dla dzieci i młodzieży za uczestnictwo w Różańcu jak co roku są przewidziane różne nagrody. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół nas obdarza. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła. Dziś ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła przeznaczone na „CARITAS”. Bóg zapłać.

2. Liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej przypada w środę, 7 października. Jest to również dzień naszego odpustu parafialnego, który przenosimy na najbliższą niedzielę. Suma odpustowa o godz. 11.30. Serdecznie zapraszamy asystę procesyjną: dziewczęta do sypania kwiatków i niesienia poduszeczek, chłopców do niesienia różańca, młodzież i panie do niesienia feretronów i chorągwi, panów do baldachimu i chorągwi, poczty sztandarowe, druhów strażaków i MDP w mundurach.

3. W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

4. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej, wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.

5. Dziś spotkania z dziećmi do I Komunii Świętej nie będzie. Natomiast młodzież do Bierzmowania (klasy 7 i 8)spotyka się z ks. Pawłem dziś po Mszy Mszy Św. o godz. 17.00.

6. Wizyty u chorych we wtorek: Kalinowo Parcel, Kalinowo, Króle Duże, Króle Małe, Pęchratka Mała, Kowalówka, w środę: Smolechy, Nieskórz, Daniłowo Parcele, Żąchy Pawły, Chmielewo, Dąbrowa, Jasienica. Zaczynam o 8.30.

7. W tym tygodniu został pochowany + Marian Brzostek lat 88 z Nieskórza.

- Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 31.10.2020r. Godz. 16.30         x3 wieczny odpoczynek

8. Intencje Mszalne w tym tygodniu.

5 września– Poniedziałek

Godzina 07.00. + Zofię Mikołajczyk w 10 r. śm. i za jej męża Stanisława + Grzegorza Nadany

Godzina 07.00.+ Adama Tyl od r. Bąków

godzina 16.30. + Halinę Tyl od teściowej Zofii – Msza Święta Gregoriańska

godzina 16.30.Nabożeństwo żałobne + Halinę Kosewską od bratowej Anny z rodziną

6 września– wtorek

Godzina 07.00. + Adama Tyl od r. Mioduszewskich

Godzina 07.00.+ Adama Tyl od kolegi Wojciecha Litwa z rodziną

godzina 16.30. + Halinę Tyl od bratowej Barbary – Msza Święta Gregoriańska

godzina 16.30.O zdrowie, błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej dla Teresy Chylińskiej i całej jej rodziny z okazji imienin od Wspólnoty dla Intronizacji Serca Pana Jezusa w naszej parafii

7września- środa

Godzina 07.00. + Adama Tyl od Teresy Łęczyckiej z rodziną

Godzina 07.00.+ Adama Tyl od r. Najgrodzkich z Kalinowa

godzina 16.30.+ Halinę Tyl od Ewy Tyl – Msza Święta Gregoriańska

godzina 16.30.+ Genowefę w 10 r. śm. I Mariana w 8 r. śm. Predlów

8 październik – Czwartek
godzina 07.00. Nab. Żał. + Cezarego Krasińskiego i za + z c. r. Krasińskich

godzina 07.00.+ Mieczysława Górskiego od sąsiadów z Kowalówki.

godzina 07.00.+ Kazimierę Radgowską - Msza Święta Gregoriańska – poza parafią

godzina 16.30. + Halinę Tyl od Sąsiadów Marzeny i Stanisława Tylów z rodziną – Msza Święta Gregoriańska

godzina 16.30.+ Danutę Pasztaleniec od r. Hanów z Kowalówki

9 październikPiątek

godzina 07.00. + Tadeusza i Helenę Wagner w 12 r. śm.

godzina 07.00. + Tadeusza i Wiesława Najgrodzkich

godzina 16.30.+ Halinę Tyl od Antoniny Tyl – Msza Święta Gregoriańska

godzina 16.30. + Danutę Pasztaleniec od r. Piotraków i Suchcickich

10 październikSobota
godzina 07.00. + Krzysztofa w 11 r. śm. + Ireneusza, Antoniego, Bronisławę i Janinę Jabłonków

godzina 07.00.+ Krystynę Karpińską od syna Andrzeja z rodziną

godzina 7.00.+ Kazimierę Radgowską - Msza Święta Gregoriańska – poza parafią

godzina 7.25. Nabożeństwo żałobne od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Tadeusza Dębek

godzina 16.30.+ Jadwigę Nowacką od sąsiadów, przyjaciół i K. Ż. R. z okazji imienin

godzina 16.30. + Halinę Tyl od kolegów męża noszących baldachim – Msza Święta Gregoriańska

4 październik - Niedziela
godzina 9.00. O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla Anity Godlewskiej z okazji 18 r. urodzin

godzina 9.00. + Jerzego Pamrów i za rodziców z obojga stron

Godzina 11.30. + Zofię w 13 r. śm i Ignacego Wilanowskich, + z c.r. Skupiewskich

Godzina 11.30. O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla Mai w 2 r. urodzin

Godzina 11.30. Za parafian

godzina 11.30.+ Kazimierę Radgowską - Msza Święta Gregoriańska – poza parafią

,godzina 17.00. + Halinę Tyl od wychowawczyni, uczniów klasy VI S. P. w Jasienicy i ich rodziców do której uczęszcza syn zmarłej Tomasz – Msza Święta Gregoriańska

godzina 17.00. + Celinę Wybraniak w 1 r. śm.

godzina 17.00. O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla Anny i Huberta Radomskich z okazji 10 r. zawarcia Sakramentu Małżeństwa z podziękowaniem za wspólnie przeżyte lata.