DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2020 odpust Św. Rocha

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 16 sierpnia 2020 odpust Św. Rocha

1. Dziś w naszej parafii przeżywamy Uroczystość odpustową Św. Rocha. Serdecznie witamy naszych gości na czele z dzisiejszym naszym kaznodzieją Ks. Profesor Józef Łupiński – wykładowca historii kościoła na UKSW w Warszawie i w WSD w Łomży. Msze Św. o godz. 9.00. suma odpustowa o 11.30. i o godz. 17.00. Bierzmowanie. Po Mszy Św. o godz. 11.30. procesja odpustowa. Ofiary składane na tacę i za ołtarzem w czasie odpustu przeznaczone są na nowe meble do zakrystii. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

2. Składam serdeczne podziękowanie Ks. Józefowi za przybycie do naszej parafii, za wspólną modlitwę i za głoszone dziś Słowo Boże. Podziękowania ślę również do wszystkich kapłanów, parafian i miłych gości za uczczenie św. Rocha. Bóg zapłać za obecność i wspólną modlitwę. Naszym chórzystom i pani organistce za uświetnienie uroczystości pięknym śpiewem. Całej asystę procesyjnej, Paniom niosącym feretrony i chorągwie, panom niosącym chorągwie i baldachim, oraz młodzieży niosącej feretrony i poduszeczki, chłopcom niosącym różaniec, dziewczętom sypiącym kwiatki i niosącym poduszeczki, pocztom sztandarowym, Druhom strażakom, Młodzieżowej drużynie pożarniczej, ministrantom, panu kościelnemu Witoldowi i jego bratu Tadeuszowi. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać.

3. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W nadchodzącą sobotę, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

4. Godne i częste przyjmowanie Komunii św. domaga się od nas czynnej miłości do Pana Boga i bliźniego. Trwa jeszcze sierpień – miesiąc modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Jednym z przejawów miłości bliźniego może być więc zobowiązanie do abstynencji od alkoholu w celu ratowania innych osób uzależnionych, a także pomoc w podjęciu przez takie osoby decyzji o leczeniu odwykowym. Maryi – Królowej złóżmy wotum czasowej lub całkowitej abstynencji.

5. W naszych modlitwach nie zapominajmy o pielgrzymach oraz o wypoczywających na wakacjach. Prośmy Matkę Boga i naszą o ich wzrost duchowy, dobry, ubogacający wypoczynek i szczęśliwy powrót do domu. Módlmy się również o dobrą pogodę dla rolników, aby mogli szczęśliwie zebrać plony ziemi.

6. Intencje Mszalne w tym tygodniu.

17 sierpnia – Poniedziałek

Godzina 07.00. + Jacka Ralalika i za + z c. r. Rafalików i Piotrowskich

godzina 07.00. + Andrzeja Ziemaka msza św. greg.poza parafią

godzina 07.00.+Teresę i Czesława Krupów msza św. greg.

18sierpnia– wtorek

godzina 07.00.Nab. Żał. + Ryszarda i Jana Grabowskich

19 sierpnia – środa

godzina 07.00.+Teresę i Czesława Krupów msza św. greg. poza parafią

Godzina 07.00. + Franciszka Zawadzkiego w 20 r. śm. i za jego zmarłą żonę, dzieci i rodziców – zarezerwowana

20 sierpnia– Czwartek

godzina 07.00.+Teresę i Czesława Krupów msza św. greg. poza parafią

godzina 07.00. + Janinę Krupa i za rodziców z obojga stron.

21 sierpnia – Piątek

godzina 07.00. + Stanisławę i Władysława Piotraków i ich rodziców

22sierpnia Sobota

godzina 07.00.+ Jana i Stanisławę Ładów. + z c. r. Krasińskich

godzina 17.00.Ślub : Brzózka Dominik i Narewska Olga

23 sierpnia - Niedziela – odpust parafialny Św. Rocha
godzina 9.00.+ Waleriana i Stanisławę Szymańskich i za + z c. r. Szymańskich i Sówków

godzina 9.00. + Andrzeja Ziemaka msza św. greg.poza parafią

godzina 9.00. +Teresę i Czesława Krupów msza św. greg.

Godzina 11.30. + Antoniego w 32 r. śm. i Zofię Nowaków, Marię i Krzysztofa Bojanowskich

Godzina 11.30.

godzina 17.00. + Godlewski Marian w 31 r. śm. + Franciszkę, Krzysztofa, i Stanisława Godlewskich

8. W tym tygodniu zmarła + Janina Wardaszka lat 84 z Kalinowa.

Nab. Żał. Od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 17.09. godz. 7.00.

od syna Zenona 31.12. godz. 7.00

od Jana Zadrożnego 23.12. godz. 7.00.

od córki Elżbiety z rodziną 21.01. godz. 7.25

od córki Teresy z rodziną 22.01. godz. 7.25

od syna Romana z rodziną 23.01. godz. 7.25.

od sąsiadów r. Wagnerów 26.01. godz. 7.25.

w 1 r. śm. 06.08. godz. 7.00.

od K. Ż. R. z Kalinowa Nowego do którego zmarła należała 27.01. godz. 7.25. 30.03. godz. 7.25 i 28.05. godz. 17.00.

od sąsiadów Siwków 28.01. godz. 7.25.

od właścicieli i pracowników firmy „TRIO” gdzie pracuje syn zmarłej 01.02. godz. 7.00.