SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2020

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 26 lipca 2020

1. Dziś w naszej parafii modlimy się za kierowców, wspominając Św. Krzysztofa,
ich patrona. Po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów. Ofiary składane do puszek przy poświęceniu pojazdów są przeznaczone na
środki lokomocji dla misjonarzy. Bóg zapłać za ofiary. Dziś ostatnia niedziela miesiąca lipca. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na zapłatę za energię elektryczną wykorzystywaną do oświetlenia naszego kościoła na zewnątrz. Bóg zapłać.

2. Trwa czas wakacji, urlopów. Pamiętajmy o pracy rolników podczas żniw, szanujmy ich trud. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na zdrowiu i duchu szczęśliwie wrócą do domu.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Matki. Podczas pierwszosobotniego nabożeństwa powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. W tym dniu mija również 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć. Msze Św. w sobotę o godz. 7.00. i o 20.00. Serdecznie zapraszamy.

4. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

5. Rozpoczyna się sierpień miesiąc pielgrzymek pieszych na Jasną Górę. W tym roku będą one miały specyficzny – trochę dziwny przebieg. Jak słyszeliśmy również nasza diecezjalna pielgrzymka będzie wyglądać inaczej. Będzie miała przebieg sztafetowy. Codziennie będzie szła inna grupa pielgrzymów i inni kapłani. Można powiedzieć że w tym roku będziemy pielgrzymować raczej Duchowo. Jak co roku w naszej parafii będziemy zapisywać do Grupy Białej ŚW. Jana Pawła II – pielgrzymów Duchowych. OD 1 SIERPNIA W NASZEJ PARAFII msza święta będzie odprawiana o godzinie 2000 połączona z adoracją, różańcem, pielgrzymami grupy białej JP II, apelem pielgrzymkowym. Zapraszamy serdecznie wszystkich. Grupa niebieska w tym roku nie przybędzie do Dąbrowy, ale mieszkańcom składamy serdeczne Bóg zapłać za coroczne gościnne ich przyjmowanie.

6. W czasie wakacji w parafii jest tylko jeden ksiądz. Kto chce skorzystać ze spowiedzi przychodzi w dni zwykłe 15 minut przed Mszą Świętą, a w niedziele i święta 30 minut przed Mszą Świętą.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony. Bóg zapłać.

8. Przypominam, że kto otrzymał pozwolenie na budowę pomnika powinien wnieść zwyczajową opłatę na utrzymanie cmentarza. Proszę to uczynić przed moim odejściem z parafii.

9. Bierzmowanie w naszej parafii 16 sierpnia o godz. 17. Informacje na ten temat będziemy podawać na bieżąco. Będziemy również informować o ewentualnych spotkaniach przed Bierzmowaniem.

10. Ks. Marek został odwołany z funkcji wikariusza w naszej parafii. Od 1 sierpnia będzie wikariuszem w parafii Nur. Składamy Mu serdeczne Bóg zapłać za siedmioletnią posługę w naszej parafii i życzymy Bożego Błogosławieństwa na nowej placówce. Oficjalne pożegnanie ks. Marka będzie na bierzmowaniu czyli 16 sierpnia o godz. 17.00.

11. Intencje Mszalne w tym tygodniu.

27 lipca – Poniedziałek

godzina 7.00. Nab. Żał.+ Gołaszewski Adam, Rafalak Zofia

godzina 7.00.+Henrykę Turek od Krystyny

Godzina 7.25. Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od pogrzebu+ Jana Malinowskiego

28 lipca – wtorek

godzina 7.00. Nab. Żał. + Halinę Kosewską od wnuka Bartosza z rodziną
Godzina 7.30. Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Stanisława Eugeniusza Jasionek

29 lipca – środa

godzina 7.00. o zdrowie błog. Boże, potrzebne łaski dla Zbigniewa i Wiolety Krupów z okazji 3 r. zawarcia Sakramentu Małżeństwa z podziękowaniem za wspólnie przeżyte lata.

30lipca – Czwartek
godzina 7.00. + Stanisław Wróbel, Jan i Sabina Subda

31 lipca – Piątek

godzina 7.00. + Wandę Symon od wnuka Mariusza z rodziną

Godzina 7.25. Nab. Żał. od uczestników pogrzebu Mieczysław Jan Knajp

1 sierpnia Sobota
godzina 7.00. Nab. Żał. + Jadwigę i Michała Jabłonków

godzina 20.00. +Teresę i Czesława Krupów msza św. greg.

2sierpnia - Niedziela
godzina 9.00.Msza św. wynagradzająca NSJ i Niepokalanemu sercu Maryi, za grzechy nasze i całego świata, o rozwój dzieła intronizacji Serca Pana Jezusa w naszej Ojczyźnie, o beatyfikację służebnicy Bożej Rozalii Celakówny

godzina 9.00. +Teresę i Czesława Krupów msza św. greg. - poza parafią

Godzina 11.30. + Jana w 40 r. śm. i Jadwigę Knajpów , Helenę Kempistą, Jana i Zofię Urbanek