NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 2020

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 7 czerwca 2020

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.

2. W najbliższy czwartek w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Uroczystą liturgię tego dnia rozpoczniemy Mszą Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz. 11.00. Ks. Bp. Ordynariusz Zachęca nas abyśmy wzięli liczny udział w procesji Bożego Ciała. Zgodnie z prawem państwowym nie obowiązuje nas limit 150 osób na zgromadzeniu. W związku z powyższym w naszej parafii procesja Bożego Ciała odbędzie się tradycyjną trasą. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian. Zapraszam całą asystę procesyjną, dziewczynki do sypania kwiatków i niesienia poduszeczek, chłopców do niesienia różańca, dziewczęta do niesienia feretronów, panie i panów do niesienia chorągwi, baldachimu i feretronów, dzieci do wstążeczek, poczty sztandarowe ze szkół i strażackie, Druhów Strażaków i MDP w mundurach. Proszę o udekorowanie okien w całej parafii, a szczególnie przy trasie procesji. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na zrobienie nowych mebli do naszej zakrystii. Do przygotowania ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała zapraszamy tradycyjnie: Kalinowo, Jasienicę, Króle Duże i Nieskórz. Ołtarze zrobimy w tradycyjnych miejscach. W procesji uczestniczymy w maseczkach – obowiązkowo.

4. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta o godz. 17.00. połączona z nabożeństwem czerwcowym. Serdecznie zapraszamy.

5. Komunia Święta Rocznicowa dziś na Mszy Św. o godz. 11.30. a Bierzmowanie – 29.06. godz. 12.00. Spotkanie z młodzieżą we wtorek o godz. 9.00. w kościele. Obecność wszystkich obowiązkowa. Przynosimy ze sobą indeksy i katechizmy.

6. Jak zapewne zauważyliśmy oświetlenie uliczne w Jasienicy i oświetlenie kościoła działało tylko do godz. 23.00. Składam serdeczne Bóg zapłać Gminie Ostrów Mazowiecka za to że prawie przez 16 lat /od samego początku oświetlania naszego kościoła/ ponosiła koszty związane z zapłatą za energię elektryczną. Teraz oświetlenie kościoła podłączone zostało do instalacji parafialnej i parafia będzie pokrywała koszty.

7. W kościele jest do wzięcia woda święcona. Stoi w baniaku na stoliku przy wyjściu z kościoła. Wodę nabieramy przez kranik do własnego naczynia.

8. Jest nowy numer „Idziemy” z naszą wkładką diecezjalną kosztuje 5 zł.

9. Odwiedziny chorych w tym tygodniu: w poniedziałek: Smolechy, Nieskórz, Żachy Pawły i Daniłowo Parcel, we wtorek: Kalinowo i Króle Duże, w środę: Kowalówka, Króle Małe, Pęchratka Mała, Jasienica, Chmielewo.

10. Spotkanie K.Ż.R. Małżeństw nr 1 dziś o godz. 20.00. w kościele, Nr. 2 za tydzień o godz. 20.00. w kościele, i Nr. 3 w 3 niedzielę miesiąca o godz. 20.00. w kościele,

11.W tym tygodniu zmarł + Kazimierz Wardaszka lat 87 z Kalinowa. Nabożeństwo żałobne od uczestników pogrzebu w miesiąc od pogrzebu 06.07. godz. 7.25.

12. Intencje Mszalne w tym tygodniu.

8 czerwca – Poniedziałek

godzina 7.00. Nab. Żał. + Kazimierza i Andrzeja Warackich

godzina 7.00. + Mirosława Antoniak - Msza Św. Gregoriańska

godzina 7.30. Nab. Żał. + Halinę Kosewską od męża Jana.

godzina 7.30. + z c. r. Gałązków i Ziemaków.

9 czerwca – wtorek

godzina 7.00. Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Marianny Skoniecznej.

godzina 7.00. + Tadeusza i Wiesława w 4 r. śm Najgrodzkich

godzina 7.30. Nab. Żał. + Halinę Kosewską od syna Krzysztofa z żoną Ewą.

godzina 7.30. + Mirosława Antoniak - Msza Św. Gregoriańska

10 czerwca – środa

godzina 7.00. + Krzysztofa Tyla od rodziny Pskietów

godzina 7.30. Nab. Żał. + Halinę Kosewską od Tadeusza Jastrzębskiego z rodziną.

Godzina 7.30. + Ryszarda i Stanisławę Malców

11czerwca – Czwartek – Boże Ciało
godzina
9.00. + Mirosława Antoniak - Msza Św. Gregoriańska

godzina 9.00. + Helenę i Wacława Litwów i ich rodziców Jana i Aleksandrę, Kamilę i Stanisława.

godzina 11.00. + Henryka Keslera

godzina 11.00. za parafian

godzina 17.00. + Stanisława Żyłkę.

godzina 17.00. O zdrowie, błog. Boże, potrzebne łaski i opiekę M. B. dla księży pracujących w naszej parafii od parafina

12czerwca– Piątek

godzina 7.00. + Helenę, Bolesława i Rozalię Brzózków, Jadwigę i Michała Jabłonków.

godzina 7.00. + Stanisławę i Jana, Mariannę i Bronisława Deoniziaków

godzina 16.00. Ślub Emilia Baranek z d. Karolkowska i Łukasz Baranek

godzina 17.00. + Mariannę i Stanisława Skoniecznych

godzina 17.00. + Mirosława Antoniak - Msza Św. Gregoriańska

13czerwca – Sobota
godzina 7.00.
Nab. Żał. + Ryszarda Tyla w 8 r. śm. i + Adama Tyla

godzina 7.00. + Mirosława Antoniak - Msza Św. Gregoriańska

godzina 17.00. Nab. Żał. + Ludwika Zaręba i za rodziców z obojga stron, Arkadiusza i Tomasza Krupów

14czerwca - Niedziela
godzina 9.00.
+ Stanisława Najgrodzkiego w 3 r. śm.

Godzina 9.00. + Halinę Kosewską + Stanisławę i Stanisława Kosewskich + Jadwigę i Salwina Szydłowskich

Godzina 11.30. + Anielę w 2 r. śm. i Telesfora w 4 r. śm. Brzózków, i za rodziców z obojga stron.

Godzina 11.30. + Edwarda Hana + Janinę i Franciszka Litwów

godzina 17.00. + Mirosława Antoniak – Msza Św. Gregoriańska

godzina 17.00. + Krystynę Kietlińską od Jarka i r. Szymczyków.