SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2020

SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23 lutego 2020

1. Dziś w naszej parafii kończymy Parafialne Adoracje Najświętszego Sakramentu. Składam serdeczne Bóg zapłać ks. Marcinowi Loba za trud włożony w przygotowanie i przeprowadzenie tych ćwiczeń Duchowych i przygotowanie nas na zbliżający się Wielki Post. Wyrazem naszej wdzięczności są ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym, a które są przeznaczone dla ks. Marcina. Bóg zapłać również wszystkim parafianom, którzy przez te trzy dni przychodzili i adorowali Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Dziś adoracja jeszcze będzie przebiegać w następującym porządku:

Godzina 10.15. Adoracja Wspólnoty Intronizacji Serca Pana Jezusa. .

godz. 11.30. - Msza Święta z nauką dla wszystkich i wspólna adoracja

godz. 13.00. Adorują mieszkańcy wioski Kalinowo Parcel

godz. 14.00. Adorują mieszkańcy wioski Króle Duże

godz. 15.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego. Adorują mieszkańcy wioski Smolechy

godz. 16.00. - Msza Święta z nauką dla wszystkich i zakończenie Rekolekcji Wielkopostnych i Adoracji Parafialnych.

2. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych. Zachęcam wszystkich parafian do podjęcia dobrowolnej abstynencji od alkoholu i innych używek nie tylko w ciągu tego wyjątkowego tygodnia, ale także na dłuższy okres dla ratowania ludzi uzależnionych, zwłaszcza z naszej parafialnej wspólnoty.

3. Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godz.: 9.00. 11.30. i o 17.00. Zewnętrznym znakiem pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem – na każdej Mszy Świętej.

4. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki należy ograniczyć co do ilości. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominam, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.

5. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie będą trwać Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

6. Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia wzmocni udział w nabożeństwach Drogi krzyżowej, które w naszym kościele będziemy odprawiali w piątki o godz. 16.30. oraz w Gorzkich żalach odprawianych w każdą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.30. Serdecznie zapraszamy.

7. Sakrament Małżeństwa planują następujące osoby Piotr Szymański, kawaler zam w parafii Św. Wojciecha w Wyszkowie i Wioleta Ogrodnik, panna z parafii naszej zap. 2. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego...

8. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.

9. Intencje Mszalne w tym tygodniu.

24 Luty – poniedziałek

Godzina 7.00. + Wacława Goca. Msza Św. Gregoriańska od rodziny

Godzina 7.00. + Władysławę Kornacką w 6 r. śm.

Godzina 7.25. + Edwarda Kurant od sąsiadów Wilanowskich

Godzina 7.25. + Edwarda Kurant od Grzegorza Żebrowskiego z rodziną.

25 luty – wtorek

Godzina 7.00. + Wacława Goca. Msza Św. Gregoriańska od rodziny

Godzina 7.00. + Tadeusza Symon od syna Pawła z rodziną.

Godzina 7.25. + Edwarda Kurant od rodziny Żebrowskich

Godzina 7.25. + Helenę w 5 r. śm. + Walentego i Ryszarda Jastrzębskich.

26 Luty – środa popielcowa

Godzina 9.00. + Wacława Goca. Msza Św. Gregoriańska od rodziny

Godzina 9.00. + Tadeusza Symon od siostry Barbary z rodziną.

Godzina 11.30. + Jadwigę Knajp od r. Keslerów

Godzina11.30. + Zdzisława Ziemaka i za rodziców z obojga stron.

Godzina 17.00. za zmarłe członkinie z K. Ż. R. z Żachy Pawły i za + z rodzin członkiń tego kółka

Godzina 17.00. + Mirosław Antoniak z okazji imienin

27 Luty – czwartek

Godzina 7.00. + Wacława Goca. Msza Św. Gregoriańska od rodziny

Godzina 7.00. + Tadeusza Symon od Barbary Załuska z rodziną.

Godzina 7.25. + Celinę Wybraniak od córki Barbary z rodziną.

Godzina 7.00. + Stanisława i Jana Sobotków i za ich rodziców. - zarezerwowana

28 Luty – piątek

Godzina 7.00. + Wacława Goca. Msza Św. Gregoriańska od rodziny

Godzina 7.00. + Tadeusza Symon od siostry Marii z rodziną.

Godzina 16.30. Droga Krzżowa

+ Jadwigę Knajp od córki Doroty z mężem.

+Edwarda Kurant od bratowej Elżbiety z rodziną.

29 Luty – sobota

Godzina 7.00. + Wacława Goca. Msza Św. Gregoriańska od rodziny

Godzina 7.00. + Tadeusza Symon od brata Michała i r. Ościłowskich.

Godzina 7.25. + Celinę Wybraniak od syna Franciszka z rodziną.

Godzina 7.25. + Mariana i Halinę Skłodowskich i za rodziców z obojga stron.

1 Marzec – I Niedziela Wielkiego Postu

Godzina 9.00. + Kazimierza Legackiego z okazji imienin i za rodziców z obojga stron.

Godzina 9.00. + Jan Suski w 2 r. śm. od żony

Godzina 11.30. + Wandę Bednarską – początek Mszy Świętej Gregoriańskiej

Godzina 11.30. Msza Św. wynagradzająca N.S.J. i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata oraz o rozwój dzieła intronizacji Serca Pana Jezusa w naszej ojczyźnie i o beatyfikację służebnicy Bożej Rozalii Celakówny.

Godzina 11.30. O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla Cecylii Pasztaleniec z okazji urodzin z podziękowaniem za przeżyte lata. - poza parafią

Godzina 16.00. + Mieczysława Han od brata Ireneusza z rodziną - początek Mszy Świętej Gregoriańskiej

Godzina 16.00. + Elżbietę w 10 r. śm i Romana Prabuckich