ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA 2019

ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA 26 grudnia 2019

l. Dzisiaj, w drugi dzień uroczystości Narodzenia Pańskiego, obchodzimy święto Świętego Szczepana, jednego z siedmiu diakonów Kościoła jerozolimskiego, pierwszego męczennika. Zbudowani jego postawą starajmy się być w naszej codzienności prawdziwymi świadkami Chrystusa.

2. Radujmy się czasem Bożego Narodzenia. Zapraszam do udziału w codziennej świątecznej Eucharystii oraz we wspólnym śpiewaniu kolęd i pastorałek przy żłóbku. W wielu polskich kościołach tradycyjnie śpiewamy je aż do 2 lutego, do święta Ofiarowania Pańskiego, nazywanego świętem Matki Bożej Gromnicznej.

3. Składane dziś na tacę w całej Polsce ofiary będą przeznaczone na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i nauczanie katolickie w naszej diecezji. Bóg zapłać.

4. W oktawie Narodzenia Pańskiego, 27 grudnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Apostoła i Ewangelistę. W sobotę, 28 grudnia, uczcimy Świętych Młodzianków Męczenników. Tego dnia w osobistych modlitwach pamiętajmy o dzieciach nienarodzonych. Jest to dzień modlitw w intencji niemowląt i dzieci nienarodzonych.

5. W przyszłą niedzielę, 29 grudnia, czcimy Świętą Rodzinę. Zachęcam do licznego i rodzinnego udziału w świątecznej Eucharystii. Święta Rodzina Nazaretańska jest dla nas wzorcem i odniesieniem, jak mamy żyć w rodzinie i poprzez rodzinę. Wspólnie będziemy prosić Świętą Rodzinę o świętość naszych rodzin. Po każdej Mszy Św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i błogosławieństwo małżonków i rodzin Jest to również ostatnia niedziela grudnia. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na cele budowlano inwestycyjne w naszej parafii.

6. W naszej parafii rozpoczynamy doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolędę. Zechciejmy dobrze przygotować się do tej wizyty, przeżyć ją jak najowocniej. Skorzystajmy z okazji, aby porozmawiać o problemach nie tylko rodzinnych, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Plan kolędy jest następujący (…). Program kolędy w poświątecznym tygodniu będzie następujący

30.12. poniedziałek od godz. 9.00. Króle Duże od początkowych numerów do skrzyżowania przy sklepie 1 ksiądz rozpocznie od drogi do Pęchratki Polskiej a drugi od p. Andrzeja Tyl i do spotkania

31.12. wtorek godz. 9.00. jeden ksiądz od skrzyżowania przy sklepie a drugi od końca od. p. Wardaszków i do spotkania

2.01. czwartek od godz. 9.00 Króle Małe 1 ksiądz i Jasienica Parcele i Zawodzie 1 ksiądz

3.01. piątek Chmielewo od strony Zarąb 1 ks. i Chmielewo – 1 ks.

4.01. sobota Chmielewo Morgi i Kawał i Dąbrowa Bujaki – 1 ks. Dąbrowa wieś – 1 ksiądz.