TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 2019

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 15 grudnia 2019

1. Dziś w naszej parafii kończymy rekolekcje adwentowe. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” ks. Adamowi Filipowiczowi za ich przeprowadzenie i za wspólną z nami modlitwę.

2. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe.

3. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa.

4. W najbliższy wtorek przypadają 83. urodziny papieża Franciszka – w osobistych modlitwach polecajmy jego osobę i posługę Bożej Opatrzności, aby prowadził bezpiecznie Kościół przez niespokojne współczesne czasy.

5. W tym tygodniu, od wtorku, rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi.

6. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby wykreślić z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu.

7. Przed świętami Bożego Narodzenia zazwyczaj myślimy też o świątecznych prezentach, zwłaszcza dla dzieci. Zwyczaj ten ma swoje religijne uzasadnienie. Może wyrażać wszelkie dobro, jakie Jezus Chrystus przyniósł całej ludzkości. Nie zapominajmy przy tej okazji o dzieciach, którym może od lat nikt nie daje świątecznych upominków. Zechciejmy je dostrzec wokół siebie i poszerzyć swoje serca. Pan Jezus zapewnia: „Coście uczynili jednemu z tych najmniejszych, Mnieście uczynili”. Radość tych dzieci będzie dla nas najlepszą zapłatą.

8. Ofiary składane na tacę w najbliższą niedzielę będą przeznaczone na zakup oleju opałowego do ogrzewania naszej świątyni.

9. Zbiórka elektrośmieci w naszej parafii do 18.12. /ŚRODA/. Dochód przeznaczony jest na cele misyjne.

10. Prasa Katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.

11. W następną sobotę 21.12. w naszej parafii odbędzie się spotkanie opłatkowe grupy srebrno-niebieskiej Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej. O godz. 17.00. Msza Św. w kościele, a następnie dzielenie się opłatkiem w Chmielewie.

12. Poszukujemy pralki wirnikowej dla rodziny, która uległa spaleniu.

13. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności + Anna Spodniewska lat 92 z Nieskórza ostatnio zamieszkała w Bieli.

Nab. Żał. Od uczestników pogrzebu 11.01.godz. 7.25.

od sąsiadów z Nieskórza p. Legackich w najbliższą środę 18.12. o godz. 7.25.

14. Intencje mszalne w tym tygodniu.

16 grudzień – poniedziałek

godzina 7.00. + Jadwigę i Ryszarda Krupów – Msza Św. Gregoriańska

godzina 7.00.Nab. Żałobne + Kazimierza Litwę w 23 r. śm. + Zofię, Krystynę i Stanisława Litwów.

Godzina 7.25. + Mieczysława Krupę i jego rodziców: Helenę i Franciszka

Godzina 7.25. + Adama i Bogumiła Antoniaków.

17 grudzień – wtorek

Godzina 7.00. + Jana Malec w 9 r. śm. i za + z c. r. Malców.

godzina 7.00. + Jadwigę i Ryszarda Krupów – Msza Św. Gregoriańska

godzina 7.25. + Sabinę Rajchembach od siostry Leokadii z rodziną.

Godzina 7.25. + Mariana i Pawła Więcławów, + Marię Baranowską, Władysława Jastrzęba.

18 grudzień – środa

Godzina 7.00. + Jadwigę i Ryszarda Krupów – Msza Św. Gregoriańska

godzina 7.00. + Jadwigę Matejkowską

godzina 7.25. + Stanisława Samsel w 19 r. śm. i za rodziców z obojga stron.

Godzina 7.25. + Annę Spodniewską od sąsiadów z Nieskórza p. Legackich.

19 grudzień – czwartek

Godzina 7.00. + Jadwigę i Ryszarda Krupów – Msza Św. Gregoriańska

Godzina 7.00. + Leszka Żach i Norberta Murawskiego

Godzina 7.25. + Mirosława Han od Stanisława Han z rodziną.

Godzina 7.25. + Mirosława Han od sąsiadów Litwów.

20 grudzień – piątek
godzina 7.00. + Jadwigę i Ryszarda Krupów – Msza Św. Gregoriańska – poza parafią

godzina 7.00. + Leszka Żach od żony Aliny

godzina 7.25. + Hieronima i Magdalenę Cymbalaków.

godzina 7.25. + Franciszka Chrzanowskiego od ks. proboszcza i jego mamy

21 grudzień - sobota.

godzina 7.00. + Jadwigę i Ryszarda Krupów – Msza Św. Gregoriańska

godzina 7.00. Nab. żał. + Kazimierza Kępisty w 2 r. śm.

godzina 7.25. + Sławomira Zaruskiego w 5 r. śm. + Eugeniusza Piędziaka

godzina 7.25. + Elżbietę Bednarczyk od córki Edyty z rodziną

22 grudzień – IV Niedziela Adwentu
Godzina 9.00. Stanisławę w 6 r. śm. i Mieczysława Rzamek oraz za rodziców z obojga stron
Godzina 9.00.+ Halinę Żach od wnuczki Beaty z prawnuczkiem Bartłomiejem.

godzina 11.30.+ Adolfa i Apolonię Nowak + Jana Chaberskiego.

Godzina 11.30. + Andrzeja Soliwodę i za + z c. r. Soliwodów i Ziemaków.

Godzina 16.00. + Józefa, Annę, Stanisława, i Sławomira Mórawskich.

Godzina 16.00. + Jadwigę i Ryszarda Krupów – Msza Św. Gregoriańska