WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 2019

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 1 listopada 2019

1. Dziś uroczystość Wszystkich Świętych. Wpatrujemy się oczyma wiary na niebieskie Jeruzalem, gdzie Pan Bóg przebywa ze swoimi świętymi. Radujmy się ze zwycięstwa niezliczonych zastępów zbawionych i prosimy o orędownictwo za nami, pozostającymi na drodze ku świętości. Oddając cześć wszystkim mającym udział w chwale Chrystusa, odnówmy w sobie pragnienie żarliwej więzi ze Zbawicielem. Msze Święte o godz. 9.00. 11.30. i o 16.00. Ofiary składane na tacę przeznaczone na ułożenie polbruku na alejce na cmentarzu. Po każdej Mszy Świętej odmówimy Koronkę za zmarłych. W czasie tej modlitwy będą zbierane ofiary na Msze Św. w intencji zmarłych, które będą odprawiane w czasie oktawy Wszystkich Świętych do 8 listopada. Nie będzie zbierania tacy na cmentarzu. Po Mszy Św. o godz. 11.30. udamy się z procesją na cmentarz. Prosimy o ostrożność przy poruszaniu się w okolicy naszego cmentarza. Jest to również I piątek miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi pierwszopiątkowej pół godziny przed nabożeństwami. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje post piątkowy.

2. Jutro w sobotę Dzień Zaduszny, czyli we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Św. o godz. 9.00. 11.30. i o 17.00. Procesja po cmentarzu po Mszy Św. o godz. 11.30. Po każdej Mszy Świętej odmówimy Koronkę za zmarłych. W czasie tej modlitwy będą zbierane ofiary na Msze Św. w intencji zmarłych, które będą odprawiane w czasie oktawy Wszystkich Świętych do 8 listopada. Nie będzie zbierania tacy na cmentarzu. Jest to również I sobota miesiąca. Akt Zawierzenia Matce Bożej odmówimy po Mszy Św. o godz. 9.00. i po Mszy Św. o godz. 17.00.Nie będzie Mszy Św. o godz. 20.00.

3. Poświęcenie nowych pomników 1 i 2 listopada po procesji. Ofiarę za poświęcenie pomnika składamy kapłanom przy poświęceniu. Kto brał pozwolenie na wymianę lub postawienie nowego pomnika proszę o uregulowanie należności na utrzymanie cmentarza w kancelarii parafialnej. Na podzwonne składamy ofiarę panu kościelnemu przy dzwonnicy 1 i 2. Listopada. Natomiast na tzw. zdrowaśki jednorazowe można składać ofiary już dziś do skarbony przy ołtarzu. Są wyłożone karteczki na których wypisujemy imiona naszych zmarłych i z dobrowolna ofiarą wrzucamy do skarbony. Za tych zmarłych będziemy modlić się koronką za zmarłych od 1 do 8 listopada . Na zdrowaśki roczne przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Wzorem roku ubiegłego składamy ofiarę 40 zł od duszy. Przygotujmy także nasze serca. Okazja do spowiedzi św. codziennie pół godziny przed nabożeństwami.

4. Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

5.Msza Św. za zmarłych strażaków z Powiatu Ostrów Mazowiecka będzie odprawiona 3.11. o godz. 12.30. w parafii Andrzejewo. Serdecznie zapraszamy Strażaków.

6. Prasa Katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.

7. Kalendarz rolników do nabycia w zakrystii. Cena 30 zł. Natomiast kalendarze misyjne wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła za dobrowolną ofiarą na cele misji franciszkańskie.

8. W najbliższą niedzielę poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Będzie je rozprowadzać nasza pani organistka Joanna. Ofiara składana z okazji opłatków jest wynagrodzeniem pani organistce za jej całoroczną pracę w naszej parafii. Będą roznoszone w tym tygodniu od godz. 14.00. 04.11. poniedziałek Jasienica Podsmolesze, Gaisko i ul. Kościelna, we wtorek ul. Pawła Jasienicy do p. Najgrodzkich, środa Jasienica Parcel, Zawodzie i Podchmielewie z domami z Chmielewa, w czwartek Kalinowo Parcel, w piątek Kalinowo Stare w Sobotę Kalinowo Nowe , Morgi i Podgucie.