DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA 2019

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 20.10.2019

1. Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej. Otoczmy modlitwą wszystkie działa misyjne w Kościele. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na tacę na potrzeby misji. Przy wyjściu z kościoła ministranci rozprowadzają kalendarze misyjne. Składamy dobrowolną ofiarę przeznaczoną na potrzeby misji. Kalendarze będzie można nabyć w późniejszym czasie.

2. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej o godz. 7.00. i 16.30. oraz do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża.

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 16.30. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami.

4. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej, wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.

5. Zbliża się wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych i listopad, miesiąc poświęcony ich pamięci. Prosimy o powolne sprzątanie grobów. Segregacja śmieciOd dziś w zakrystii lub kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne. Wzorem roku ubiegłego składamy ofiarę 40 zł od duszy. Karteczki na wypominki jednorazowe wyłożone są na stolikach przy wyjściu z kościoła. Można je zabrać do domu, wypisać imiona swoich zmarłych i przynieść do kościoła. Od niedzieli tu przy ołtarzu będzie stała skarbona do której będzie można wrzucać te karteczki z dobrowolną ofiarą. Msza Św. za zmarłych strażaków z Powiatu Ostrów Mazowiecka będzie odprawiona 03.11. o godz. 12.30. w parafii Andrzejewo. Serdecznie zapraszamy Druhów Strażaków.

6. Za tydzień, w ostatnią niedzielę października, w wielu kościołach świętujemy rocznicę poświęcenia własnego kościoła. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace remontowe w naszym kościele. Z soboty na niedzielę przechodzimy na czas zimowy. Msza Św. wieczorna będzie odprawiana o godz. 16.00.

Intencje mszalne w tym tygodniu.

21 Październik - poniedziałek

godzina 7.00. + Irenę Jabłonka - Msza Św. Gregoriańska

godzina 7.00.+ Wandę Bednarską od Marka Pasztaleniec z żoną.

godzina 16.00. Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Stanisława Krynickiego.

godzina 16.30. + Elżbietę Bednarczyk od syna Tadeusza z rodziną.

Godzina 16.30. + Franciszka Chrzanowskiego od K. Ż. R. z Daniłowa Parceli

22 Październik – wtorek

Godzina 7.00.+ Irenę Jabłonka - Msza Św. Gregoriańska

godzina 7.00. + Mieczysław i Jadwiga Żach i za rodziców z obojga stron.

godzina 16.30. + Tadeusza, Helenę, Ryszarda, Kazimierza i Jadwigę Górskich

Godzina 16.30. + Franciszka Chrzanowskiego od społeczności S. P. w Kalinowie.

23 Październik – środa

Godzina 7.00. + Irenę Jabłonka - Msza Św. Gregoriańska

godzina 7.00. + Mieczysław Samsel od córki Krystyny z rodziną

godzina 16.30. + Franciszka Chrzanowskiego od K. Ż. R. Małżeństw nr. 1

Godzina 16.30. + Franciszka Chrzanowskiego od K. Ż. R. Małżeństw nr. 2

24 Październik – czwartek

Godzina 7.00. + Irenę Jabłonka - Msza Św. Gregoriańska – od córki Elżbiety Siwek z rodziną.

Godzina 7.00. + Eugeniusza Nowak w 9 r. śm.

Godzina 16.30. + Mieczysław Samsel od OSP Chmielewo

Godzina 16.30. + Franciszka Chrzanowskiego od K. Ż. R. Małżeństw nr. 3

25 Październik – piątek

Godzina 7.00. + Irenę Jabłonka - Msza Św. Gregoriańska

Godzina 7.00. Nab. Żałobne + Jadwigę, Stanisława i Tadeusza Kornackich.

godzina 16.30. Tyl Marianna w 9 r. śm.

godzina 16.30. + Mieczysław Samsel od r. Kajów

26 Październik - sobota

godzina 7.00. + Irenę Jabłonka - Msza Św. Gregoriańska

godzina 7.00. + Martę Różańską.

godzina 16.30. + Mieczysław Samsel od Elżbiety Świerżyńskiej i Józefa Jagiełło

godzina 16.30. + Tadeusz Galanty od syna Tomasza z rodziną

27 Październik – 30 Niedziela Zwykła
Godzina 9.00.+ Stanisława Meliona w 13 r. śm.
Godzina 9.00.+ Irenę Jabłonka - Msza Św. Gregoriańska

godzina 11.30.+ Edwarda Hana i za rodziców z obojga stron

Godzina 11.30. + Tadeusza Tymińskiego z okazji imienin + Mariana Stańczuka

Godzina 16.00. + Mieczysława Mikołajczyka w 4 r. śm.

Godzina 16.00.+ Kazimierza Kurowskiego w 11 r. śm. i jego rodziców: Antoniego i Mariannę + Julię i Czesława Tylów.