DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA 2019

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 29 września 2019

1. Dziś ostatnia niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę jak co miesiąc przeznaczone są na cele budowlane w naszej parafii. Bóg zapłać.

2. Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam PanBóg. Nabożeństwa różańcowe będę odbywały się w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 16.30. a w niedziele po każdej Mszy Św. będziemy odmawiać po dwie tajemnice różańca. Oczywiście dla dzieci będą przygotowane karteczki sprawdzające obecność na Różańcu, a na koniec będą nagrody.

3. Październik będzie w Kościele powszechnym nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Z tej okazji serdecznie zapraszamy do modlitwy za misje.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa o godz. 7.00. i 16.30. Spowiedź św. rano od godz. 6.46. wieczorem od godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy.

5. Odwiedziny chorych w tym tygodniu w czwartek od godz. 8.30. Kalinowo, Króle Duże, Pęchratka Mała, Króle Małe, Jasienica, Chmielewo i Dąbrowa, a w piątek Smolechy, Nieskórz, Żachy Pawły i Daniłowo Parcele. Kto ma w domu osoby chore, starsze, nie mogące dotrzeć do kościoła, to proszę je zgłaszać.

6. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej, wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.

7. Pan kościelny za moim pośrednictwem składa serdeczne „Bóg zapłać” tym wszystkim, którzy przyjęli go z życzliwością w swoich domach i za ofiary złożone dla niego.

8. Diecezjalne spotkanie członków Kół Żywego Różańca 5.10. w Osuchowej. Informacje na plakacie w gablocie parafialnej.

9. Kino Ostrovia zaprasza na film „Tajemnica Ojca Pio” Seanse do 03.10. o godz. 17.00. Informacje na plakacie w gablocie parafialnej.

10. Rodzina Zyśk z Ostrów Maz. Składa serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek w ubiegłą niedzielę na rzecz operacji pani Ani. Zebrano 4300 zł i 10 euro.

11. Odpust parafialny M. B. Różańcowej przeniesiony będzie na niedzielę 13 października. Kazania odpustowe wygłosi ks. infułat Jan Sołowianiuk.

12. 06.10. naszą parafię odwiedzi znany nam już zespół „Sanctus” z Gdańska. Będzie śpiewał na Mszach Św. O godz. 9.00. i o 11.30. po tych mszach będą również krótkie koncerty tego zespołu. Będzie możliwość nabycia płyt.

13. W najbliższą niedzielę ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła przeznaczone będą na „CARITAS”

14. W tym tygodniu zmarł + Stanisław Krynicki lat 68 z Jasienicy Parceli. Nab. Żał. Od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 21.10. godz. 16.00.

Na naszym cmentarzu parafialnym został pochowany + Stanisław Edward Skarpetowski lat 80 z Ostrowi Mazowieckiej.

Intencje Mszalne w tym tygodniu.

30 Wrzesień - poniedziałek

godzina 7.00. + Bronisława Wardaszkę od Mieczysława Wardaszki z rodziną.

godzina 7.00.+ Zofię Najgrodzką Msza Św. Gregoriańska

Godzina 7.25. + Olgę Konrad od sąsiadów Grabowskich

Godzina 7.25.+ Olgę Konrad od koleżanki Ani z rodziną.

1 Październik – wtorek

Godzina 7.00.+ Irenę Jabłonka - Msza Św. Gregoriańska – od córki Elżbiety Siwek z rodziną.

godzina 7.00. + Zofię Najgrodzką ZakończenieMszy Św. Gregoriańskiej

godzina 16.30. + Zygmunta i Janinę Bednarczyk

Godzina 16.30. + Franciszka Chrzanowskiego od K.Ż. R. z Kalinowa Nowego

2 październik – środa

Godzina 7.00. + Irenę Jabłonka - Msza Św. Gregoriańska – od bratowej Ireny Jabłonka z rodziną.

godzina 7.00. Nab. żał. + Franciszka Chrzanowskiego od delegacji parafialnej biorącej udział w pogrzebie.

godzina 16.30. + Irenę Ziemak od wnuczki Moniki z rodziną

Godzina 16.30. + Jacka Jastrzębskiego od teściowej Bożeny Żebrowskiej.

3 październik – czwartek

Godzina 7.00. + Irenę Jabłonka - Msza Św. Gregoriańska – od syna Ryszarda z rodziną.

Godzina 7.00. + Helenę i Tadeusza w 11 r. śm. Wagnerów

Godzina 16.30. + Elżbietę Bednarczyk od syna Piotra z rodziną.

Godzina 16.30. + Teresę, Franciszka i Mariolę Pecura

4 październik I piątek miesiąca

Godzina 7.00. + Irenę Jabłonka - Msza Św. Gregoriańska – od wnuczki Karoliny Jabłonka

Godzina 7.00. + Stanisława Litwę i za rodziców z obojga stron
godzina 16.30. + Stanisławę Nowak w 1 r. śm.

godzina 16.30. Nab. żał. + Edwarda Kacprzaka w 17 r. śm.

5 październik –I sobota miesiąca

godzina 7.00. Nab. Żałobne + Jana Sobieskiego w 2 r. śm. i za + z c. r. Sobieskich

godzina 7.00. + Irenę Jabłonka - Msza Św. Gregoriańska – od wnuczka Kamila Jabłonka

Godzina 20.00.+ Zofię i Ignacego Wilanowskichi za + z c. r. Skupiewskich.

Godzina 20.00.+ Józefa Matys od brata Wacława z rodziną i chrześniaczki

6 październik – 25 Niedziela Zwykła
Godzina 9.00.Msza Św. wynagradzająca N.S.J. i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata oraz o rozwój dzieła intronizacji Serca Pana Jezusa w naszej ojczyźnie
Godzina 9.00.O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla Teresy Chilińskiej z okazji imienin i dla całej jej rodziny od wspólnoty Intronizacji Serca Pana Jezusa

Godzina 9.00. Za parafian

godzina 11.30.+ Wiesławę Litwa i Władysławę Piekut

Godzina 11.30. + Cezarego Krasińskiego

Godzina 17.00. + Irenę Jabłonka - Msza Św. Gregoriańska – od chrześniaczki Wandy Jastrzębskiej z rodziną.

Godzina 17.00. + Wandę Rukat w 6 r. śm.