WNIEBOWZIĘCIE NAJŚW. MARYI PANNY 2019

WNIEBOWZIĘCIE NAJŚW. MARYI PANNY 15 sierpnia 2019

1. Obchodzona dzisiaj uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny należy do najstarszych świąt maryjnych w Kościele katolickim. W polskiej tradycji nazywana jest także świętem Matki Bożej Zielnej. 15 sierpnia jest także rocznicą Cudu nad Wisłą, czyli zwycięstwa Wojska Polskiego nad Sowietami w 1920 r. w bitwie warszawskiej i ocalenia Europy od zalewu bolszewizmu. Czciciele Maryi przypisują je szczególnemu wstawiennictwu Matki Bożej, którego i my dzisiaj wzywamy nad naszą Ojczyzną. Błogosławimy dziś zioła i kwiaty, które symbolizują duchową dojrzałość Maryi i bogactwo łask, jakimi Bóg Ją od wieków obdarzył. Pobłogosławione zioła ususzmy w domu i możemy wykorzystać jako lekarstwo zimową porą. Msze Święte dziś w porządku niedzielnym 9.00. 11.30. 17.00. O godz. 20.30. Apel Jasnogórski w ramach naszego przygotowania do odpustu parafialnego. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na zrobienie dokumentacji technicznej naszego kościoła – tzw. inwentaryzacja budynku.

2. Z okazji święta Wojska Polskiego składamy serdeczne życzenia wszystkim stojącym na straży bezpieczeństwa naszej Ojczyzny.

3. Jutro w piątek uroczystość odpustowa Św. Rocha w naszej parafii. Na terenie naszej parafii i naszych parafian nie obowiązuje w tym dniu post. Starajmy się do tych uroczystości dobrze przygotować. Niech przygotowaniem będą ten dzisiejszy Apel Jasnogórski o godz. 20.30. Starajmy się skorzystać ze spowiedzi, aby te uroczystości przeżyć z czystym sercem i sumieniem i aby przyjąć w tym dniu komunię Św. Msze Św. o godz. 9.00. suma odpustowa o 11.30. i o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian i gości. W sposób szczególny zapraszam całą asystę procesyjną. Panie do niesienia feretronów, panów do chorągwi i baldachimu, oraz młodzież i dzieci do niesienia różańca i poduszeczek, a dziewczęta do sypania kwiatków, Druhów strażaków w strojach galowych, poczty sztandarowe. Ofiary składane na tacę i za ołtarzem w czasie odpustu przeznaczone będą na zrobienie dokumentacji technicznej naszego kościoła – tzw. inwentaryzacja budynku. Koszt to około 50000 zł. Kazania odpustowe będzie głosił o. Grzegorz – redemptorysta, który głosił w naszej parafii ostatnie Misje Święte. Klub sportowy Roch Jasienica już od kilku lat dla uczczenia Św. Rocha organizuje bieg 10 na Świętego Rocha. W tym roku odbędzie się on w najbliższą sobotę 17 sierpnia. Miejscem spotkania i startu jest leśniczówka „Mikita” w Kalinowie Parceli. Zgłoszenia i program na stronie internetowej klubu. Serdecznie zapraszamy.

4. Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej informuje że ogólnopolskie dożynki odbędą się na Jasnej Górze 1 września br. o godz. 1100. Diecezjalne dziękczynienie za plony odbędzie się w dniu 8 września 2019 r. w Sanktuarium Maryjnym w Wąsewie – Msza Św. O godz. 12.00. Dożynki Powiatu Ostrów Mazowiecka 25.08. na placu obok budynku MOSiR Msza Święta w Kościele Chrystusa Dobrego Pasterza o godz. 13.30. Dożynki Gminy Ostrów Mazowiecka w Bieli 31.08. (sobota) Msza Św. o godz. 13.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich rolników.