CZTERNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA 2019

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 7 lipca 2019

1. Radość spotkania z Chrystusem podczas niedzielnej Eucharystii rozpala serca wierzących nową gorliwością w podążaniu drogami wiary. Niech wolny od wielu codziennych obowiązków czas wakacji i urlopów pozwoli nam jeszcze głębiej przeżywać spotkania z Panem.

2. Na czas wypoczynku polecamy lekturę prasy katolickiej wyłożonej na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony. Bóg zapłać

3. Zakończyła się zbiórka po domach na rzecz rozbudowy naszego cmentarza grzebalnego. Bóg zapłać za ofiary. Jeśli ktoś był nieobecny w tym czasie w domu, a chce wesprzeć to dzieło może to uczynić w zakrystii lub na plebanii. Z tego względu że ofiary jeszcze wpływają rozliczenie z poszczególnych wiosek podam w późniejszym czasie.

4. Dziś o godz. 19.00. spotkanie Małżeńskich Kółek Różańcowych Nr. 1 i 2 na plebanii. Ze względu na ważność omawianych spraw obecność obowiązkowa.

5. Za tydzień będziemy zbierać ofiary do puszek przed kościołem dla chorego dziecka Marcina Błędowskiego z Zarąb Kościelnych.

6. W poniedziałek będziemy obchodzić 15 r. śm. ks. Aleksandra Brzozowskiego, który był proboszczem w naszej parafii i jest pochowany na naszym cmentarzu parafialnym. Serdecznie zapraszamy na Mszę Św. O godz. 7.00. sprawowaną w jego intencji.

7. Intencje Mszalne w tym tygodniu.

8 Lipca - poniedziałek

godzina 7.00. + Kazimierza Legackiego od wnucząt. Msza Święta Gregoriańska

godzina 7.00. Nab. Żał. + Ks. Aleksandra Brzozowskiego w 15 r. śm.

godzina 7.25. Nab. Żał. Od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Adama Antoniak

9 Lipca – wtorek

godzina 7.00. + Kazimierza Legackiego od r. Wszołkowskich. Msza Święta Gregoriańska poza parafią.

godzina 7.00. + Kazimierza Władysławę i Eugeniusza Siwek

10 Lipca – środa

godzina 7.00. Nab. żał. + Jadwigę w 1 r. śm. i Józefa Krupów.

godzina 7.00. + Kazimierza Legackiego od r. Knajpów. Msza Święta Gregoriańska poza parafią.

Godzina 7.00. + Antoniego Mariannę i Jana Hubertów z Bardychowa. Poza parafią

11 Lipca – czwartek

godzina 7.00.Nab. Żałobne + Józefa Symona i za jego rodziców + Mariannę i Franciszka Rosińskich

godzina 7.00. + Kazimierza Legackiego od współpracowników córki zmarłego Agnieszki z firmy „Skłodowscy”. Msza Święta Gregoriańska poza parafią.

12Lipca – piątek

godzina 7.00. + Halinę Wróbel od Celinki i Marka Pasztaleniec

godzina 7.00.+ Kazimierza Legackiego od współpracowników córki zmarłego Agnieszki z firmy „Skłodowscy”. Msza Święta Gregoriańska poza parafią.

13 Lipca - sobota

godzina 7.00.+ Genowefę Hubert od wnuczka Zbigniewa z rodziną.

godzina 7.00. + Kazimierza Legackiego od siostry Jadwigi z rodziną. Msza Święta Gregoriańska poza parafią.

Godzina 7.00. O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla Ewy Suchcickiej z okazji urodzin

godzina 17.00.Ślub w Szumowie: Sebastian Matys i Hania

godzina 18.15. Ślub: Podbielska Paulina i Godlewski Marcin

7 Lipca – 15 Niedziela Zwykła
godzina 9.00. + Henryka Romanika w 4 r. śm. + Edwarda Nagórkę

godzina 9.00. O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla uczestników Nab. Majowego z Kalinowa Nowego

godzina 11.30. + Kazimierza Legackiego od K. Ż. R. Małżeństw nr. 1 do którego należy syn Stanisław i synowa Małgorzata. Msza Święta Gregoriańska

godzina 11.30.+ Grzegorza i Andrzeja Kalatów

godzina 11.30. O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla Stanisława i Wiesławy Jastrzębskich z okazji 40 r. zawarcia Sakramentu Małżeństwa.

godzina 17.00.Za zmarłych księży: Antoniego Leśniewskiego , Bolesława Braczko, Adama Grodzkiego, Czesława Roszkowskiego, Aleksandra Brzozowskiego, Tadeusza Romanowskiego, Tadeusza Hyrę.

godzina 17.00.O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla uczestników Nab. Majowego z Daniłowa Parceli i Żachy Pawły przy figurce u p. Borowych.