NAJŚW. MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI 2019

NAJŚW. MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI              3 maja 2019

1. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, łączy w sobie zarówno wymiar kultu Matki Bożej, jak i wydarzenia z historii naszej Ojczyzny. Nie jest zwyczajną celebracją ku czci Maryi, ale bardzo dobitnie podkreśla Jej obecność w dziejach Polski. W Maryi splatają się zatem historia zbawiania z historią naszej Ojczyzny i rodaków. Po Mszy Św. o godz. 11.30. udamy się na cmentarz parafialny do pomnika Sybiraków na dalszą modlitwę w intencji naszej Ojczyzny. Jest to również pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. 30 min. przed każdą Mszą Św. Nab. do Serca Pana Jezusa po Mszy Św. o godz. 17.00. Ponieważ jest to uroczystość, dziś nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. Dzisiaj, z racji na uroczystość, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie po Mszy Świętej o godz. 17.00. a w niedziele i święta po Mszy Św. o godz. 9.00. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach, krzyżach przydrożnych na terenie parafii i w domach.

3. Jutro pierwsza sobota miesiąca. Czcicieli Niepokalanego Serca Maryi zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00. i o 20.00.

4. Poświęcenia pól:     Dziś : godz. 9.00. Smolechy procesja po Mszy Świętej.            godz. 13.00. Nieskórz godz. 16.30. Jasienica Parcel - Stacja przy krzyżu u p. Żebrowskich – Msza Św. o 17.00. godz. 17.00. Jasienica. Procesja po Mszy Świętej.   W niedzielę 5.05. godz. 9.00. Żachy Pawły procesja po Mszy Świętej.   godz. 13.00. Króle Duże.   12.05. godz. 13.00. Kalinowo   godz. 9.00. Daniłowo Parcele procesja po Mszy Św.

5. W Kościele w Polsce trwa Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących organizowaną przez nas osobiście lub przez Caritas.

6. W najbliższy poniedziałek o godz. 16.00. Próba przed I Komunią Świętą i Komunią Świętą Rocznicową. Uroczystości odbędą się 26.05. o godz. 11.00.

7. Prasa katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła.

8. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w poniedziałek od godz. 10.00. Kalinowo, Króle Duże, Króle Małe, Pęchratka Mała i Kowalówka, we wtorek od godz. 8.30. Smolechy, Nieskórz, Żachy Pawły, Daniłowo Parcel, Chmielewo, Dąbrowa i Jasienica,

9. Dziś około godz. 15.00. pochowanie + Mieczysława Han lat 84 z Króli Dużych. Nab. żał. od uczestników pogrzebu 03.06. godz. 7.00.