PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2019

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                                    7 kwietnia 2019

1. Źródłem Bożego przebaczenia jest pozostawiony dla nas na ziemi sakrament pokuty. Pozwólmy Bogu obdarować się przebaczeniem i dobrze przygotować na nadchodzące święta. Spowiedź w naszym kościele codziennie 15 min. przed Mszą Św. a w niedziele i święta 30 min. przed Mszą Św. Pragnąc umożliwić wiernym dobre przygotowanie do Świąt Wielkanocnych, organizujemy dzień skupienia przed Wielkanocą połączony ze spowiedzią świętą w najbliższą sobotę 13.04. Msze Św. o godz. 9.00. 11.30. i o 17.00. 10 minut przed Mszą Św. wspólny rachunek sumienia prowadzony przez ks. Stanisława, który w tym dniu wygłosi do nasz homilie. Serdecznie zapraszamy. Przybędą do nas również siostry zakonnne z Szumowa, które prowadzą warsztaty terapeutyczne dla niepełnosprawnych i będą sprzedawać ozdoby wielkanocne. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na prowadzenie tych warsztatów.

2. Nabożeństwo Gorzkich żali dziś o godz. 16.40. a za tydzień po Mszy Św. o godz. 9.00. Mękę Chrystusa będziemy również rozważali podczas nabożeństwa Drogi krzyżowej w piątek o godz. 16.30.

3. Za tydzień obchodzimy niedzielę Męki Pańskiej, zwaną Niedzielą Palmową. Podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy błogosławieństwa palm i odczytamy fragment Ewangelii upamiętniający wjazd Chrystusa do Jerozolimy.

4. W tym tygodniu odwiedziny chorych przed świętami z posługą sakramentalną w środę: Smolechy, Nieskórz, Daniłowo Parcele, Żachy Pawły, Chmielewo, Dąbrowa, Jasienica, Jasienica Paecel i Kowalówka a w czwartek: Kalinowo, Kalinowo Parcel, Króle Duże, Króle Małe, Pęchratka Mała. Kto ma w domu chorych to proszę już dziś zgłaszać w Kancelarii parafialnej.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony. Bóg zapłać.

6. Dziś w naszej parafii gościmy Zespół „Sanctus” z Gdańska. Powstał w 2010r. Od tego czasu podejmuje misję ewangelizacyjną, co niedzielę są w innym miejscu w Polsce, by głosić żywą wiarę i nieść radość przekazywaną poprzez muzykę. Śpiewają na mszach Świętych o godz. 9.00. i o 11.30. Po Mszach Świętych koncert pieśni Pasyjnej. Można nabyć płyty tego zespołu przy wyjściu z kościoła w cenie 20 zł.

7. Dziś po Mszy Św. o godz. 11.30. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z ks. Markiem.

8. Pan Piotr Noga z całą rodziną składa serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek przed kościołem i za ofiary zbierane po domach w Kalinowie, Kalinowie Parceli i Jasienicy jak również serdeczne podziękowania wszystkim strażakom i uczestnikom akcji gaśniczej ich dobytku. Msza Św. za dobroczyńców będzie odprawiona w najbliższą sobotę o godz. 17.00.

9. W dniach 13-14 kwietnia w tym roku w Ostrowi Mazowieckiej odbędą się 34 Światowe Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej. Zachęcamy i zapraszamy młodzież naszej parafii do udziału. Z tego względu, że wcześniej trzeba się zarejestrować prosimy chętnych z naszej parafii o zgłaszanie się do nas księży, to może zorganizujemy wspólny wyjazd.

10. Intencje Mszalne w tym tygodniu

8 Kwietnia - poniedziałek

Godz. 7.00. + Halinę Żach od r. Krakówków.

Godz. 7.00. + Joannę Wyszomierską – Msza Św. Gregoriańska

Godz. 7.25. + Antoniego Dmochowskiego od Zofii i Wiesława Siejków z rodziną.

Godz. 7.25. O zdrowie, błog. Boże, opiekę M. B. i potrzebne łaski w rodzinie Kosewskich.

9 Kwietnia   – wtorek

Godz. 7.00. + Joannę Wyszomierską – Msza Św. Gregoriańska

Godz. 7.00. + z c. r. Rukatów i Brzózków.

Godz. 7.25. + Antoniego Dmochowskiego od Jana i                            Wyszyńskich

Godz. 7.25. + Euzebiusza Bauer od brata Tadeusza z rodziną.

10 Kwietnia   – środa

Godz. 7.00. + Wojciech Siwek z okazji urodzin

Godz. 7.25. + Antoniego Dmochowskiego od bratowej Teresy z dziećmi i wnukami.

Godz. 7.25. Nab. żał. + Bronisławę i Stanisława Murawskich i za + z c. r. Murawskich.

11 Kwietnia   – czwartek

Godz. 7.00. + Mirosława Antoniak od córki Moniki z rodziną

Godz. 7.25. + Halinę Wróbel od r. Hrycynów

Godz. 7.25. Nab. żał. + Henryka Keslera i za rodziców z obojga stron.

12 Kwietnia – piątek

Godz. 7.00. + Joannę Wyszomierską – Msza Św. Gregoriańska

Godz. 7.00. + Janinę Szwarc w 6 r. śm. – zarezerwowana.

Godz. 16.30. Droga Krzyżowa

1. + Bronisławę, Antoniego, Ireneusza i Krzysztofa Jabłonków.
  2. Nab. żał. + Ryszarda Kępisty w 2 r. śm. + Helenę i Wincentego Kępistych.

13 Kwietnia Sobota – dzień spowiedzi

Godz. 9.00. + Henryka Wybraniak w 18 r. śm. + Janinę i Floriana Żebrowskich.

Godz. 11.30. + Krzysztofa, Andrzeja, Romualda Krakówków.

Godz. 11.30. + Romana w 7 r. śm. i Elżbietę w 8 r. śm. i za rodziców z obojga stron.

Godz. 17.00. Z podziękowaniem od r. Noga i Laska – pogorzelców z Kalinowa Parceli – wszystkim ofiarodawcom, którzy wsparli ich w remoncie domu i tym wszystkim, którzy brali udział w akcji gaśniczej.

Godz. 17.00. + Joannę Wyszomierską – Msza Św. Gregoriańska

14 Kwietnia – Niedziela Palmowa

Godz. 9.00. + Joannę Wyszomierską – Msza Św. Gregoriańska

Godz. 9.00. + Mirosława Kempisty w 4 r. śm. i za rodziców z obojga stron.

Godz. 11.30. + Teodozję w 3 r. śm. i Franciszka Baszków, + Cecylię Tomczak, + Franciszka Zakrzewskiego

Godz. 11.30. O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla Eweliny Różańskiej z okazji 18 r. urodzin.

Godz. 17.00. + Mieczysława Sawickiego i za rodziców z obojga stron     + Bogdana Sawickiego

Godz. 17.00. + Władysławę i Aleksandra Bartoszewicz i Halinę Czycza