SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2017

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU            30 lipca 2017
          1. Mija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Jak co roku 1.08. do naszej parafii przybędzie grupa niebieska PPŁ na Jasną Górę. Mieszkańców Dąbrowy proszę o gościnne przyjęcie pielgrzymów. Jeżeli ktoś z naszych parafian chciałby zapisać się na pielgrzymkę można to uczynić w Kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Od 1 do 15 sierpnia Msza Św. w naszej parafii będzie odprawiana o godz. 20. 00. i będzie połączona z Apelem Jasnogórskim i modlitwą Różańcową. Można też zapisywać się do Grupy Białej. Serdecznie zapraszamy.
          2. W najbliższy wtorek, 1 sierpnia, przypada 73. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. W połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnijmy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków.

3. Dziś ostatnia niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę przeznaczone na remont parkanu naszego cmentarza grzebalnego.
          4. Prasa Katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.
          5. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego. To święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.
          6. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.
          7. Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:  Kowalski Karol zam. w parafii Komorowo i Kowalska z d. Oczechowska Angelika zam. w parafii naszej, oboje cywilnie związani ze sobą zap. 2.  Mirosław Stanisław  Pskiet, kaw zam. w par. naszej i Klaudia Mierzejewska, pana z parafii Lubotyń zap. 1 Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących …
          8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do  spowiedzi św. w naszym kościele od godz. 6.45. i od 19.30. Nabożeństwa do Serca Pana Jezusa  o godz. 7.00. i o 20.00. W pierwszą sobotę miesiąca –Nabożeństwo Maryjne o godz. o godz. 7.00. i o 20.00.
          9. Na terenie naszej parafii z okazji odpustu Św. Rocha jest organizowany bieg – „IV Leśna Dycha na Św. Rocha. Pozostałe informacje na plakacie w gablocie parafialnej.
          10. Odwiedziny chorych w czwartek: Smolechy, Nieszkórz, Daniłowo Parcele, Żachy Pawły, Chmielewo, Dąbrowa, Jasienica, Króle Małe i Pęchratka Mała i w piątek: Kalinowo i Króle Duże.

11. Intencje Mszalne w tym tygodniu
godzina 7.00.  + Czesław Podbielski w 1 r. śm.
godzina 20.00. O zdrowie, Błog. Boże i potrzebne łaski dla Izy i Arkadiusza Malców z okazji urodzin.
godzina 20.00. + Jana Knajp w 37 r. śm. i za + z c. r. Knajpów.
godzina 20.00.  + Weronikę Jastrzębską w 5 r. śm.
godzina 7.00. + Bogumiła Antoniak od r. Romanik.
godzina 20.00. + Andrzeja Mikołajczyk w 20 r. śm. i jego rodziców + Mieczysława Zawadzkiego w 12 r. śm. i jego rodziców.
godzina 7.00.   + Halinę Skłodowską i za rodziców z obojga stron.
godzina 18.00. Ślub: Żebrowska Małgorzata i Gwardiak Robert
godzina 20.00. Msza Św. wynagradzająca N.S.J. i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata oraz o rozwój dzieła intronizacji  Serca Pana Jezusa w naszej ojczyźnie
godzina 9.00. + Grzegorza Kalatę i za + z c. r. Subdów i Kalatów.
godzina 11.30. + Piotra Dawidczyka w 22 r. śm. + Ewę Równą.
godzina 17.00. O zdrowie, Błog. Boże i potrzebne łaski dla Krzysztofa, Joanny i Oli.
          12. W tym tygodniu zmarła: + Stanisława Malec lat 91 zam. Daniłowo Parcele. - Nab. Żał. od uczestników pogrzebu  w miesiąc od śmierci 22.08.godz. 7.25.    - Od syna Ireneusza z rodziną 6.10. godz. 7.00.
- Od syna Zdzisława z rodziną 17.10. godz. 7.00.
- Od wnuków: Justyny, Aldony i Damiana Malców 22.01. godz. 7.00. z okazji dnia babci i dziadka
- Od Grodeckiej i Radomskiej z rodzinami zamiast kwiatów 20.12.godz. 7.00.
- Od K. R. z Daniłowa Parceli do którego zmarła należała zamiast kwiatów 31.12. godz. 9.00.