I NIEDZIELA ADWENTU 1 grudnia 2013

1. Dziś pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Łacińskie „adventus" w starożytnym Rzymie oznaczało coroczne przybycie bóstwa do świątyni, a w języku dworskim oficjalne wprowadzenie władcy z okazji objęcia przez niego urzędu. Dla nas chrześcijan oznacza przyjście Chrystusa zarówno w ludzkim ciele, czyli Wcielenie, jak również Jego powtórne przyjście. Adwent jest zatem czasem oczekiwania na Tego, który ma przyjść i który już przychodzi. Nie przegapmy tego czasu w świecie, który próbuje skierować nasze myślenie jedynie na to, co materialne. Starajmy się nie zgubić z oczu tego, co istotne w nadchodzących świętach Narodzenia Pańskiego: spotkania z Tym, który stał się człowiekiem, aby nas uczynić dziećmi Bożymi, aby się do nas przybliżyć, aby się stać nam bliskim.
2. Na naszej Adwentowej drodze szczególną patronką niech będzie Maryja. Prośmy Ją, aby Ona uczyła nas jak mamy się przygotować na nadchodzące święta. W tym celu zapraszamy do uczestnictwa w roratach, adwentowych Mszach Świętych, które w naszym kościele będą codziennie o godz. 7.00. O 6.40. – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zapraszamy do udziału w nich, w miarę możliwości, całymi rodzinami, z zapalonymi lampionami, które niech będą znakiem naszego oczekiwania i wychodzenia na drogę, aby przywitać Tego, który ma przyjść.

3 Za tydzień będziemy przeżywać dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie. Nie zapominajmy o tych naszych braciach, którzy przez długie lata komunizmu byli pozbawieni opieki duchowej, a obecnie borykają się z problemami braku kapłanów, wystroju wnętrz świątyń, paramentów liturgicznych, lecz są zarazem bardzo spragnieni wiary i otwarci na wszystko, czym zechcemy się z nimi podzielić. Nasze ofiary są przeznaczane m.in. na: tabernakula, naczynia i szaty liturgiczne, a także środki na wsparcie prowadzonych remontów i budowę obiektów kościelnych. Ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie można będzie składać do puszek przy wyjściu z kościoła.
4. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano od 6.45. a wieczorem od 16.45. Msze św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będą o godz. 7.00. i o 17.00. Tego dnia przypada tradycyjne wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, który zasłynął szczególną miłością do potrzebujących. Przynajmniej w tym przedświątecznym czasie spróbujmy go naśladować w trosce o potrzebujących. W pierwszą sobotę miesiąca w szczególny sposób zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza Św. o godz. 7.00.
5. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu w kopertach na ołtarz i lektorium w wysokości 1550 zł. /39730/. I za ofiary złożone na tacę na remont schodów w wysokości 2680/12293/. Dziś ofiary składane na tacę są przeznaczone na WSD w Łomży. Bóg zapłać.
6. Pan organista w tym tygodniu będzie roznosił opłatki. Pamiętajmy, że składając ofiarę panu organiście wynagradzamy mu jego całoroczną pracę w naszej parafii. Dobrze wiemy, że kościół bez śpiewu i organisty jest cichy i smutny. W tym tygodniu pan Sebastian będzie w następujących wioskach: w poniedziałek od godz. 10.00. – Chmielewo, we wtorek od godz. 9.00. – Nieskórz od p. Rafalik do Wszołkowskiej, dawny PGR i od dawnego PGR-u do pań Jabłonek w środę od godz. 9.00. –Nieskórz Nitkowiec, Murowanka i Jasienica Podsmolesze, Gaisko i ul. Pawła Jasienicy do Kościoła, ul. Kościelna w czwartek od godz. 9.00. – Jasienica Podchmielewie, Zawodzie i ul. Reszta ul. Pawła Jasienicy, w piątek od godz. 9.00. – Żachy Pawły i Daniłowo Parcele,
7. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony. Spotkania scholii parafialnej w soboty o godz. 12.00. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania dziś po Mszy Św. o godz. 11.30.
8. Są już do nabycia świece „Caritas" na stół wigilijny w cenie 13 zł.
Nabożeństwa żałobne i Msze Święte w tym tygodniu:
godzina 07.00. + Jana i Jadwigę Krupów i ich rodziców.
godzina 07.00. Nab. Żał. + Stanisława Jabłonkę w 7 r. śm. Bronisława Grodzkiego w 10 r. śm. i za rodziców z obojga stron.
godzina 07.00. + Stanisława Sokołowskiego w 4 m. od śm.
godzina 07.00. + Stanisławę Zagrobę od wnuka Janusza
godzina 07.00. Nab. Żał. + Antoniego, Aleksandrę Władysława i Władysławę Biegaj.
godzina 07.30. Nab. Żał. + Jana Rafalika i za rodziców z obojga stron
godzina 07.00. Nab. Żał. + Kazimierza Wardaszkę w 24 r. śm. Józefę Wardaszka , Tomasza Kornackiego.
godzina 07.00. + z c. r. Jastrzębskich
Piątek - I piątek miesiąca
godzina 07.00. Dziękczynna za przeżyte lata z prośbą o łaski i błog. Boże w dalszym życiu dla Edwarda Jabłonki
godzina 17.00. Nab. Żał. + Stanisława Wszółkowskiego
godzina 07.00. Nab. Żał. + Stanisława Wróbla od wnuczki Moniki
godzina 07.00. + Henryka i Mariannę Hanów, + z c. r. Hanów i Radgowskich.
godzina 9.00. + Jadwigę Morawską w 10 r. śm.
godzina 9.00. + Annę, Czesława i Apolinarego Legackich, + z c. r. Legackich.
godzina 11.30. + Stanisława Wszółkowskiego od siostry Marii z rodziną
godzina 11.30. + Ignacego i Zofię Wilanowskich, + z c. r. Wilanowskich i Skupiewskich.
godzina 16.00. + Wiesławę Litwa w 8 m. od śmierci z okazji imienin.