WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 1 listopada 2013

1. Dziś Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich Świętych, oficjalnie kanonizowanych i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. Radujemy się i wierzymy, że są w Domu Ojca i swoją modlitwą pomagają nam – jeszcze pielgrzymującym, abyśmy nie ustawali na drogach wiary. Dzisiejsza uroczystość uświadamia nam też, że świętość jest każdego z nas. To od nas samych zależy, czy do tej świętości dążymy, czy jej pragniemy! Dzisiaj Msze Św. o godz. 9.00. 11.30. po niej procesja na cmentarz i po cmentarzu, oraz Różaniec za zmarłych i o 16.00. Ofiary składane na tacę w kościele są przeznaczone na chodnik polbrukowy na cmentarz, a ofiary składane na tacę na cmentarzu są przeznaczone na Msze Święte w intencji zmarłych. Dziś pierwszy piątek miesiąca, spowiedź na każdej Mszy Św. Nie obowiązuje post piątkowy.

2. Jutro wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tak zwany Dzień Zaduszny. Cmentarze przypominają nam o przemijaniu i kruchości ludzkiego życia. Ale jako chrześcijanie ufamy, że i nasi bliscy zmarli, i kiedyś my sami dołączymy do grona wszystkich świętych i błogosławionych. Bliskość uroczystości Wszystkich Świętych i wspomnienie wszystkich zmarłych nie jest przypadkowe. Stanowimy bowiem jeden Kościół: my jesteśmy jeszcze Kościołem pielgrzymującym do nieba i walczącym z grzechem; święci są Kościołem tryumfującym, a zmarli przebywający w czyśćcu są Kościołem oczyszczającym się. Modląc się za zmarłych, pomagamy tym, którzy pokutują w czyśćcu. Ofiarujmy im dar modlitwy, aby jak najrychlej mogli przebywać blisko Ojca w niebie. Jutro w naszym kościele zostaną odprawione Msze Święte o godzinie 9.00. 11.30. po niej procesja na cmentarz i po cmentarzu, oraz Różaniec za zmarłych i o 17.00. Ofiary składane na tacę na cmentarzu i w kościele w tym dniu są przeznaczone na Msze Święte w intencji zmarłych. Codziennie o godzinie 17.00 w czasie oktawy Wszystkich Świętych będziemy modlić się koronką za zmarłych. Będzie można składać ofiary do skarbony wystawionej przy ołtarzu z imionami naszych zmarłych na tzw. „Zdrowaśki jednorazowe". Dziś i jutro po procesji na cmentarzu poświęcenie nowych pomników. Jeśli ktoś chce poświęcić pomnik, to zgłasza się po procesji do księży przy bramie głównej cmentarza. Za poświęcenie pomnika składamy dobrowolną ofiarę kapłanowi. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Niech nasza troska o zmarłych nie ogranicza się tylko do popularnych „wypominków", która zwykle polega na „opłaceniu" pacierzy bez osobistego zaangażowania. Starajmy się być przy nich częściej i nie żałujmy im gorliwej modlitwy różańcowej, która nabiera w tych dniach szczególnej mocy. Oni odwdzięczą się nam swoimi modlitwami i swoim wstawiennictwem przed Bogiem. Jako chrześcijanie pamiętajmy też o kulturze i właściwym zachowaniu, kiedy w tych dniach panuje wzmożony ruch na drogach, na cmentarzach, o bezpieczeństwie, aby świątecznej radości nie zakłóciły jakieś przykrości czy nieszczęścia. Jutro I Sobota miesiąca. Nab. Maryjne po Mszy Św. o godz. 9.00.3. Na wypominki roczne można zgłaszać dziś i jutro oraz w czasie oktawy Wszystkich Świętych, przy bocznym ołtarzu i w zakrystii po każdej Mszy Świętej. Składamy ofiarę 40 zł od duszy. Zgłaszamy na którą godzinę mają być czytane nasze zdrowaśki. Na podzwonne składamy ofiarę panu kościelnemu przy dzwonnicy w dziś i jutro. Starajmy się pomagać naszym zmarłym przez te nasze wspólne całoroczne modlitwy.
4. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu w kopertach na ołtarz i lektorium w wysokości 1100 zł. /34890/. Bóg zapłać za ofiary złożone w niedzielę na tacę przeznaczone na remont schodów na chór w wysokości 3528 zł. Obecnie mamy na schody 9613 zł.
5. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.
6. W zakrystii są do nabycia Kalendarze rolników po 25zł i kalendarze ścienne po 3zł, oraz płyty z uroczystości konsekracji ołtarza. Koszt płyty 40zł
7. Odwiedziny chorych i starszych w naszej parafii w poniedziałek: Jasienica, Smolechy, Nieskórz, Żachy Pawły i Daniłowo, Chmielewo i Dąbrowa, i we wtorek: Kalinowo, Króle Duże, Króle Małe, Pęchratka Mała, Kowalówka i Jasienica Parcel.
8. Jako chrześcijanie pamiętajmy też o kulturze i właściwym zachowaniu, kiedy w tych dniach panuje wzmożony ruch na drogach, na cmentarzach, o bezpieczeństwie. Baczniej obserwujmy nasze pociechy i osoby starsze, by świątecznej radości nie zakłóciły jakieś przykrości czy nieszczęścia. Zwracajmy uwagę na zachowanie na cmentarzu naszej młodzieży, szczególnie gdy na ten cmentarz przychodzi w tych dniach wieczorami. Młodzieży przypominam, że cmentarz to miejsce modlitwy i zadumy, a nie spacerów i młodzieńczych wygłupów. Groby zaniedbane, którymi nikt się nie opiekuje będą zaznaczone biało-czerwoną taśmą jako groby przeznaczone do likwidacji. Jeśli nikt się nie zagłosi w sprawie tych grobów, to na tych miejscach będziemy dokonywać nowych pochówków.
9. W niedzielę 10.11. o godz. 12.00. będzie odprawiona w Andrzejewie Msza Święta za zmarłych strażaków z Powiatu Ostrów Maz. Druhów strażaków z naszej parafii serdecznie na te Mszę Św. zapraszamy.