Parafia pw. św. Rocha Jasienica
you are here: Główna Aktualności DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2013
DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez proboszcz   
sobota, 31 sierpnia 2013 15:02

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2013

1. Wakacje, urlopy dobiegły końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluję o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na Łamaniu Chleba. Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa. Będziemy modlić się, aby wszyscy rodzice temu podołali. Msza Św. na rozpoczęcie roku szkolnego w poniedziałek w kościele o godz. 8.00. i w Kalinowie o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy. Podczas tej Mszy Św. będziemy prosić o Boże błogosławieństwo dla dzieci i młodzieży, rodziców, nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników szkół na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas pogłębiania i umacniania wiary.  
2. W dzisiejszą pierwszą wrześniową niedzielę przypada 74. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszam do licznego udziału w pierwszopiątkowej Mszy Świętej i w nabożeństwie wynagradzającym rano o godz. 7.00.                   i o godz. 17.00. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej od godz. 6.40. i od godz. 16.30.
4. Bóg zapłać za ofiary złożone w  kopertach na ołtarz i lektorium w ubiegłym tygodniu 550 zł./ 28110
5. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.
6. Przypominam, że dziś na Jasnej Górze odbywają się Dożynki Ogólnopolskie, w Bogutach Piankach dożynki Powiatu Ostrów Maz. a za tydzień w Sokołach odbędą się dożynki diecezjalne i Dożynki Parafialne i Gminy Ostrów Maz. w  Kalinowie Msza Św. na placu za Szkołą Podstawową w Kalinowie o godz. 10.00. Dalszy plan imprez towarzyszących na plakacie w gablocie parafialnej. Na te dożynki w imieniu Wójta Gminy Ostrów Maz. i własnym zapraszam nie tylko wioski z Gminy Ostrów Maz. ale z całej naszej parafii. Jeżeli wioski chcą się zorganizować i przybyć z delegacją z wieńcem czy koszem dożynkowym, to proszę, aby przed Mszą Św. zgłosiły się do Sekretariatu Dożynek w celu zgłoszenia swojej delegacji.
7. Za tydzień w naszej parafii będziemy gościć ks. Krzysztofa Chodkowskiego, który jest dyrektorem domu księży emerytów w Łomży. Dom ten zbudowany był w 1991r. W tej chwili potrzebuje kapitalnego remontu. Ks. Krzysztof wygłosi do nas Słowo Boże i będzie z przedstawicielami tego domu przy wyjściu z kościoła zbierał w naszej parafii ofiary do puszek na remont tego domu. Nadmienię, że w tym domu mieszka nasz były proboszcz, który z tej parafii odszedł na emeryturę, nasz parafianin ks. Gwardiak, nasz były dziekan i wielu innych księży. Zechciejmy ten dom i jego mieszkańców wesprzeć naszymi modlitwami i ofiarami.
8. Odwiedziny chorych w czwartek: Kalinowo, Króle Duże, Króle Małe, Pęchratka Mała, Kowalówka, w piątek Jasienica, Smolechy, Nieskórz, Żachy Pawły, Daniłowo Parcel, Chmielewo, Dąbrowa. 9. Od 2 września będzie odprawiana Msza Św. Gregoriańska za + Janinę Frączyk.

Nabożeństwa żałobne i Msze Święte w tym tygodniu:
Poniedziałek
godzina 07.00. Nab. Żał. + Włodzimierza, Irenę i Franciszka Rawów, Emilię, Stefana, Kazimierza i Stanisława Morawskich
godzina 07.00. + Janinę Frączyk – gregorianka
godzina 08.00. – rozpoczęcie Roku szkolnego w kościele dla szkół z Jasienicy.
godzina 09.00. – rozpoczęcie Roku szkolnego w S. P. Kalinowo.
wtorek        
godzina 07.00. + Tadeusza Krupę w 4 m. od śmierci od Rafała z Rodziną.
godzina 07.00. + Jadwigę Szwarc od r. Brzózków.
godzina 07.00. + Janinę Frączyk – gregorianka – poza parafią
Środa
godzina 07.00. + Edwarda Algrzyma w 2 r. śm.
godzina 07.00. + Janinę Frączyk – gregorianka
Czwartek
godzina 07.00. Nab. Żał. + Jadwigę Szwarc od koleżanek i sąsiadów oraz p. Kun z Pęchratki.
godzina 07.00. + Janinę Frączyk – gregorianka
Piątek   
godzina 07.00. + Józefę Jabłonka w 4 r. śm. + Stanisława Białego.  
godzina 07.00. Nab. Żał. + Jadwigę Szwarc od K. R. z Króli Małych.
godzina 07.00. + Janinę Frączyk – gregorianka – poza parafią
Sobota
godzina 07.00. + z c. r. Pasztaleńców i Zadrożnych z Chmielewa.
godzina 07.00. + Janinę Frączyk – gregorianka
godzina 16.30.  Ślub: Godlewski Mariusz i Witańska Justyna
Niedziela    
godzina 9.00 + Feliksę i Leona Oczechowskich, + z c. r. Oczechowskich i Samselów.
godzina 10.00. Msza Św. dożynkowa w Kalinowie.  – za parafian i gości
godzina 11.30. + Witolda, Czesława i Krzysztofa Jastrzębskich.
godzina 11.30. O błog. Boże i potrzebne łaski dla Reginy i Jana Sobieskich z okazji 50 r. zawarcia Sakramentu Małżeństwa z podziękowaniem za wspólnie przeżyte lata.
godzina 17.00.  + Janinę Frączyk – gregorianka

W tym tygodniu zmarł + Janusz Szwarc lat 59 z Króli Małych. Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 26.09. o godz. 7.00. i Msza Św. od siostrzeńca Tomka z żoną w 2 m. od śmierci 25.10. o godz. 16.30.  /  x3 wieczny odpoczynek

Zmieniony: sobota, 31 sierpnia 2013 15:31