Parafia pw. św. Rocha Jasienica
TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA 2010 PDF Drukuj Email
sobota, 23 stycznia 2010 08:10

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA 2010
1. W trzecią niedzielę zwykłą rozpoczęliśmy lekturę Ewangelii według świętego Łukasza, która będzie nam towarzyszyła przez niemal cały rok.
2. Jutro, w święto nawrócenia świętego Pawła, zakończy się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Tak bardzo upragniona przez Jezusa jedność została niszczona przez ludzką pychę i jest zgorszeniem dla świata, dlatego nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej przywrócenia. W tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy i cierpienia.
3. We wtorek 26 stycznia będziemy obchodzić Dzień Islamu. Prośmy o światło Ducha Świętego, byśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.
4. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę wrzucamy do skarbony.
5. W tym tygodniu w czwartek kończy się peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego w Kalinowie. W czwartek obraz wróci do kościoła. Msza Święta w intencji mieszkańców Kalinowa z racji nawiedzenia obrazu będzie odprawiona 31.01. o godz. 9.00. Serdecznie mieszkańców Kalinowa zapraszamy. Tego samego dnia, ale po Mszy Św. o godz. 11.30. obraz odbierze wioska Króle Duże. Peregrynacja w królach Dużych rozpocznie się od nr. 1 czyli od państwa Baszko i obraz będzie nawiedzał rodziny według numeracji domów. W dzień kiedy obraz odwiedza rodzinę niech domownicy zgromadzą się na wspólnej modlitwie i adoracji. Obraz o ustalonej godzinie odprowadza się potem do sąsiada. Na odprowadzenie obrazu mogą do siebie nawzajem przyjść sąsiedzi. Dobrze by było, aby rodzina, która w tygodniu będzie gościć u siebie obraz wcześniej w niedzielę była u Spowiedzi i Komunii Świętej.
6. Porządek kolędy na najbliższy tydzień
Poniedziałek 25.01. od godz. 9.00.Chmielewo Wieś – 1 Ks. i Chmielewo od Nieskórza 1 ks.
7. Msze Św. i nabożeństwa żałobne w tym tygodniu.
Godz. 7.30. + Wacława Nowaka – Msza Św. Gregoriańska
Godz. 7.30.  O zdrowie, błog. Boże i opiekę M. B. na każdy dzień dla Jadwigi Krasińskiej z okazji urodzin.
Godz. 7.30. Nabożeństwo żałobne + Helenę Nowak w 25 r. śm. + Piotra Nowaka, + Stanisławę, Jana, Antoninę, Wacława, Felicję, Stanisława i Janinę Wardaszków.
Godz. 7.30. + Wacława Nowaka – Msza Św. Gregoriańska
Godz. 7.30. Nabożeństwo żałobne + Marka Murawskiego w 7 r. śm. i Kazimierza Murawskiego.
Godz. 7.30. + Wacława Nowaka – Msza Św. Gregoriańska
Godz. 7.30. + Władysława i Mariannę Brzózków.
Godz. 7.30. + Wacława Nowaka – Msza Św. Gregoriańska
Godz. 7.30. Nabożeństwo żałobne + Wincentego Kępistego w 23 r. śm. + Helenę Kępisty.
Godz. 7.00. Nabożeństwo żałobne + Ludwika Zarębę w 4 r. śm. i za rodziców z obojga stron, oraz za Arkadiusza Krupę.
Godz. 7.30. Nabożeństwo żałobne + Jana Boguckiego od żony Kazimiery.
Godz. 7.30. + Wacława Nowaka – Msza Św. Gregoriańska
Godz. 9.00. + Jana Boguckiego i za rodziców z obojga stron od córki Elżbiety.
Godz. 9.00. O zdrowie, błog. Boże dla mieszkańców Kalinowa z racji peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego w tej wiosce.
Godz. 11.30. + Marianne Jastrzębską w 23 r. śm. + Antoniego Jastrzębskiego, + c. r. Jastrzębskich.
Godz. 11.30. za parafian.
Godz. 16.00. + Ryszarda Pecurę w 2 r. śm. i za jego rodziców.
Godz. 16.00. O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla Mileny Brzózka z racji 18 r. urodzin.