Parafia pw. św. Rocha Jasienica
DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 2009 PDF Drukuj Email
sobota, 05 grudnia 2009 21:54

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 2009

1. Dziś na wieńcu adwentowym zapłonęła druga świeca. Przypomina nie tylko, że przeżywamy drugą niedzielę Adwentu, ale i to, że Adwent przekracza półmetek. To bardzo krótki okres liturgiczny. Pomyślmy, jak wygląda nasze adwentowe czuwanie, jak wypełniamy adwentowe postanowienia, a zwłaszcza – jak wygląda nasze przygotowanie do sakramentu pojednania.

2. W najbliższy wtorek, 8 grudnia, będziemy obchodzić uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Maryja, przeznaczona od wieków, by stać się Matką Syna Bożego, na mocy Jego zasług została poczęta bez grzechu pierworodnego. Uciekając się pod Jej obronę, prośmy o zachowanie czystości naszych serc, wszak to o ludziach czystego serca Jezus powiedział, że są błogosławieni. W naszym kościele Msze Św. o godz. 10.00. i o godz. 18.00.

3. Wśród adwentowych umartwień i wyrzeczeń niech znajdzie się także miejsce na walkę z nałogami i słabościami, zwłaszcza z alkoholizmem.

4. Wszystkich Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie o godz. 7.00. o 6.40. Godzinki o Niepokalanym poczęciu NMP.

5. Dziś ofiary składane do puszek przed kościołem, podobnie jak w całej Polsce przeznaczone są jako pomoc Kościołowi Rzymskokatolickiemu na Wschodzie. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

6. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii odbędą się 11, 12 i 13 grudnia /piątek, sobota i niedziela/ Przeprowadzi je Ks. Tomasz Chludziński – budowniczy kościoła w Grajewie. Porządek Mszy Św. – 9.00. 11.30. i 17.00. Zachęcamy do licznego udziału w rekolekcjach i skorzystania z Sakramentu Pokuty. W piątek i sobotę będą obecni księża z sąsiednich parafii i będą posługiwać w konfesjonale. Rodziców prosimy o dopilnowanie uczestnictwa w rekolekcjach dzieci i młodzieży.

7. Są do nabycia świece „Caritas” na stół wigilijny i karty świąteczne. Postarajmy się by nie zabrakło jej na stole wigilijnym w każdej naszej rodzinie. Zakupem tej świecy zechciejmy wesprzeć najuboższych z naszej diecezji. Świeca ta niech będzie symbolem Chrystusa przychodzącego do każdej naszej rodziny w postaci tych ludzi najuboższych. Przy wyjściu z kościoła u pana Kościelnego można nabyć kalendarze ścienne i albumy o WSD w Łomży. Świece.

8. Chrzty w naszej parafii w I dzień Świąt Bożego Narodzenia o godz. 11.30. Przypominam o wcześniejszym sporządzeniu aktu chrztu.

9. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.

10. Odwiedziny chorych i starszych 16.12. /środa/ Kalinowo, Kalinowo Parcel, Króle Duże, Kowalówka, Pęchratka Mała, Króle Małe, 19.12. /sobota/ Jasienica Podsmolesze i Gaisko, Smolechy, Nieskórz, Daniowo Parcel, Żachy Pawły, Jasienica Podchmielewie, Chmielewo, Dąbrowa.

11. Msze Św. i nabożeństwa żałobne w tym tygodniu.
Godz. 7.00. + Krzysztofa i Ireneusza Jabłonków.
Godz. 7.00. + c. r. Kolankiewiczów.
Godz. 7.30. Nabożeństwo żałobne + Mieczysława Kalatę i za rodziców z obojga stron.
Wtorek – Niepokalane Poczęcie NMP
Godz. 10.00. O zdrowie, błog. Boże i opiekę M. B. dla członkiń K. R. z Kowalówki i ich rodzin i za zmarłych z tych rodzin.
Godz. 18.00. + Romana Brzózkę w 17 r. śm. Stanisława, Wiesława, + c. r. Brzósków.
Godz. 7.00. + Adama i Feliksę Jastrzębskich.
Godz. 7.30. Nabożeństwo żałobne + Leokadię Kaczmarczyk od córki Anny.
Godz. 7.00. O zdrowie, błog. Boże i opiekę M. B. dla Pawła i Magdaleny Skałdanowskich w miesiąc od zawarcia Sakramentu Małżeństwa.
Godz. 7.30. Nabożeństwo żałobne + Jolantę w 6 r. śm. + c. r. Krasińskich i Ładów.
Piątek – rekolekcje Adwentowe
Godz. 9.00. + z k. R. nr. 2 z Króli Dużych.
Godz. 11.30. + Romana Tyla w 8 r. śm. i jego rodziców: Jadwigę i Edwarda Tylów.
Godz. 11.30. Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o błog. Boże w dalszym życiu dla rodziny Tylów z Kowalówki.
Godz. 17.00. + Mariana, Ireneusza i Jana Tylów.
Sobota  – rekolekcje Adwentowe
Godz. 9.00. + Zdzisława Murawskiego, Jana, Stefanię Murawskich, Józefę i Władysława Frączyków.
Godz. 11.30. O zdrowie, błog. Boże i opiekę M. B. dla członkiń K. R. z Dąbrowy i za + z tych rodzin.
Godz. 17.00. + Jadwigę Karwowską w 5 r. śm.
Godz. 17.00. + Tadeusza Pskiet
Niedziela  – rekolekcje Adwentowe
Godz. 9.00. + Jadwigę Morawską w 6 miesięcy od śmierci.
Godz. 9.00. . O zdrowie, błog. Boże i opiekę M. B. dla mieszkańców Kalinowa Parceli z racji peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego.
Godz. 11.30. + Stanisława Staniaszek w 3 r. śm.
Godz. 16.00. + Lucjana Dłuskiego w 11 r. śm. + c. r. Pietruszyńskich.

W tym tygodniu zmarł + Stefan Pecura z Króli Małych. Nabożeństwo żałobne od uczestników pogrzebu w 3 tygodnie od pogrzebu 21.12. o godz. 7.00.