Parafia pw. św. Rocha Jasienica
CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2010 PDF Drukuj Email
sobota, 13 marca 2010 23:57

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2010
1. Szczególnie rozpalającym wyobraźnię elementem dzisiejszej liturgii słowa była przypowieść o miłosiernym Ojcu. Przyjmijmy całym sercem jej orędzie i wyruszmy, by przyjąć uścisk miłosiernego Ojca.
2. Przed nami kolejny tydzień, w którym możemy wziąć udział nabożeństwach wielkopostnych. W piątki jest odprawiana Droga Krzyżowa o godz. 16.00. a w niedziele Gorzkie Żale przy wystawionym Najświętszym Sakramencie po Mszy Św. o godz. 11.30. Włączmy się w to wspólnotowe rozważanie męki naszego Pana. Ze względu na remont kościoła na razie procesji w czasie Gorzkich Żali nie będzie. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest naszym obowiązkiem.
3. W piątek, 19 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Jezusa. W związku z tą uroczystością w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Msza Św. o godz. 7.30. a Droga Krzyżowa o godz. 16.00.
4. Prasa katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.
5. Dziś ofiary składane na tacę przeznaczone są na olej opałowy do ogrzewania naszego kościoła. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
6. Sakrament małżeństwa maja zawrzeć następujące osoby:
- Błądek Przemysław Daniel, kaw. zam. Zielonki Wieś ul. Warszawska par. Babice p. w. Wniebowzięcia NMP i Murawska Beata panna zam Nieskórz par. tut. zap. 2.
– Pętkowski Stanisław, kaw. zam. Nieskórz i Brzózka Danuta, panna zam. Nieskórz oboje par. tutejszej zap. 1  Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.
7. W tym tygodniu zmarł: + Tadeusz Poślad z Chmielewa. Nabożeństwo Żałobne od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 16.04.2010r. o godz. 7.30.;  / x3 wieczny odpoczynek
8. Msze Św. i nabożeństwa żałobne w tym tygodniu.
Godz. 7.30. Nab. Żałobne + Kazimierza Rajgrodzkiego w 9 r. śm.
Godz. 7.30. + Józefa i Leokadię Najgrodzkich z Króli Małych – Msza Św. Gregoriańska
Godz. 7.30. Nab. Żałobne + Helene i Bolesława Brzósków, Jadwigę i Michała Jabłonków.
Godz. 7.30. Nab. Żałobne + Leokadię w 1 r. śmierci i + Aleksandra Grygier.
Godz. 7.30. + Antoninę, Adama, Antoniego i Kazimierza Oczechowskich.
Godz. 7.30. + Tadeusza Hartmana w 11 r. śm. + Zofię Hartman.
Godz. 7.30. Nab. Żałobne + Jadwigę w 8 r. śm. i Mieczysława Żachów i za rodziców z obojga stron.
Godz. 7.30. + Janinę w 8 r. śm. i Józefa Narewskich.
Godz. 7.30. + Józefa Krupę z okazji imienin + Zofię i Stanisława Krupów.
Godz. 7.30. + Stanisława Białego Józefę Jabłonka.
Godz. 9.00. + Benedykta Wardaszkę z okazji imienin i za zm. z rodzin Wardaszków i Hanów.
Godz. 9.00. . + Stanisław i Mieczysław Prabucki
Godz. 11.30. O zdrowie, błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Agnieszki Wróbel z okazji 18 r. urodzin.
Godz. 11.30. + Jadwigę Krupa w 1 r. śm. i Mieczysława Krupa i za rodziców z obojga stron.
Godz. 16.00. + Mariannę i Wacława Sówków i Waleriana Szymańskiego.
Godz. 16.00. . + Józefa i Leokadię Najgrodzkich z Króli Małych – Msza Św. Gregoriańska