Parafia pw. św. Rocha Jasienica
DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2013 PDF Drukuj Email
sobota, 14 września 2013 15:36

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    2013
1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie. Ofiary składane dziś do puszek przy wyjściu z kościoła przeznaczone są na diecezjalne Radio Nadzieja. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
2. Dzisiaj rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Zatem podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.
3. W najbliższy wtorek, 17 września, w rocznicę napaści Związku radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.
4. W sobotę, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, zajęci sobą i własnymi sprawami, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Podczas Eucharystii będziemy Bogu dziękować za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.
5. Ofiary składane na tacę w następną niedzielę przeznaczone będą na potrzeby WSD w Łomży.
6. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.
7. Bóg zapłać za ofiary złożone w  kopertach na ołtarz i lektorium w ubiegłym tygodniu 300 zł./ 28990 i za ofiary złożone przez poszczególne wioski z racji dożynek: Króle Duże – 320 zł, Nieskórz – 200 zł, Daniłowo Parcele – 160 zł, Kowalówka – 100 zł, Żachy Pawły – 70 zł. Ofiary te będą przeznaczone na schody wejściowe na chur. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy włączyli się aktywnie w dożynki parafialno Gminne w Kalinowie.
8. Młodzież klas II i III z Gimnazjum, ucząca się poza Jasienicą zgłasza się do Ks. Marka w celu zapisania się do Sakramentu Bierzmowania, a dzieci z klas II podstawówki do ks. Proboszcza do I Komunii Św.
9.  Chłopców, szczególnie tych, którzy w tym roku przystąpili do I Komunii Św. zapraszamy do służby ministranckiej. Będziemy też chcieli powołać na nowo scholę parafialną. Zapraszamy dziewczęta, które ładnie śpiewają.
10. Od 22 września w parafii Wniebowzięcia NMP w Ostrów Maz. rozpocznie się Kurs Przedmałżeński. Kto z naszych młodych parafian takiego kursu nie ma to serdecznie zachęcamy do wzięcia w nim udziału.
11. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Kresa Krzysztof, kaw. zam w parafii Miedzna i Nowak Martyna, panna zam w par. naszej zap.2 Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących  …

Nabożeństwa żałobne i Msze Święte w tym tygodniu:
godzina 07.00. Nab. Żał. + Romana Ziemak i rodziców Edwarda i Rozalię.
godzina 07.00. + Janinę Frączyk – gregorianka
godzina 07.00. O zdrowie i błog. Boże dla Jerzego, o szczęśliwy przebieg operacji dla Joanny i o błog. Boże w całej rodzinie – poza parafią.
godzina 07.00. Nab. Żał. + Stefana Sobol w 1 r. śm.
godzina 07.00. + Tadeusza Krupę od koleżanek: Barbary, Teresy i Elżbiety. – poza parafią
godzina 07.00. + Janinę Frączyk – gregorianka – poza parafią
godzina 07.00. Nab. Żał. + Edmunda Płotczyka w 24 r. śm. + Janinę Danowską i za rodziców z obojga stron.
godzina 07.00. + Tadeusza Krupę od rodziny Urbanowskich. – poza parafią
godzina 07.00. + Tadeusza Krupę od OSP Kalinowo
godzina 07.00. + Janinę Frączyk – gregorianka – poza parafią
godzina 07.00. + Tadeusza Krupę od matki chrzestnej
godzina 07.00. + Janinę Frączyk – gregorianka
godzina 07.00. + Halinę w 6 r. śm. i za jej męża Michała Wyszomierskich i za rodziców z obojga stron – poza parafią
godzina 18.00.  Ślub: Łuniewska Anna i Krajewski Marek
godzina 9.00 + Stanisławę Rzamek w 9 m. od śm. + Mieczysława Rzamek.
godzina 9.00. + Helenę i Stanisława, Władysławę Czesława i Jana Subdów.
godzina 11.30. + Grzegorza Więcławik w 32 r. śm. i Stanisławę Więcławik i za rodziców z obojga stron.
godzina 11.30. O zdrowie, błog. Boże  i potrzebne łaski dla uczestników Nab. Majowego z Kalinowa Nowego u p. Pastaleniec i ich rodzin i za zmarłyuch z tych rodzin.
godzina 17.00.  + Janinę Frączyk – gregorianka
godzina 17.00.  O zdrowie, błog. Boże  i potrzebne łaski dla Tadeusza Wardaszki z podziękowaniem za 90 lat życia.

W tym tygodniu zmarli:
- Zagroba Stanisława lat 86 z Daniłowa Parceli – pochowana na cmentarzu w Andrzejewie, poprzednio zamieszkała w Leśniewie – Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci10.10.2013r. godz. 16.30.
- Jastrzębski Czesław lat 88 z Żachy Pawły – Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 09.10.2013r. godz. 16.30.
- Stanisław Zygmunt Kietliński lat 72 zam. Warszawa ostatnio w Chmielewie, pochowany na cmentarzu w Zarębach, – Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 11.10.2013r. godz. 7.00.
- Kazimiera Malec z Dąbrowy lat 88. Pogrzeb we wtorek o godz. 12. Wyprowadzenie ciała z Domu Pogrzebowego w Ostrów Maz. ul. Kościuszki. Nab. Żał. od uczestników pogrzebu 15.10. o godz. 7.00.

Zmieniony: sobota, 14 września 2013 16:05