Parafia pw. św. Rocha Jasienica
SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 2010 PDF Drukuj Email
sobota, 08 maja 2010 18:24

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 2010

1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W okresie wielkanocnym jesteśmy zobowiązani przystąpić do sakramentu pojednania Ponieważ powoli czas ten zbliża się do końca, winniśmy zadbać o sumienne wypełnienie obowiązku. Przypominam o zwrocie kartek od spowiedzi wielkanocnej.

2. Wciąż trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. Majowe codziennie po Mszy Św. o godz. 17.00. w niedziele i święta po Mszy Św. o godz. 11.30. Serdecznie zapraszamy.

3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy kwartalne dni modlitw, które tym razem poświęcone są prośbie o dobre urodzaje. Całym sercem prośmy Boga Wszechmogącego, aby nam je dał i by nikomu nie zabrakło chleba powszedniego. Poświęcenia pól w tym tygodniu:
Dziś: Króle Małe Msza Św. o godz. 9.00; procesja we wsi o godz. 13.00.  - Jasienica 09.05. procesja we wsi o godz. 15.45. Msza Św. o godz. 17.00 w najbliższą niedzielę: - Smolechy  Msza Św. o godz. 11.30; procesja we wsi o godz. 18.00.; - Króle Duże -procesja i Msza Św. we wsi o godz. 13.00.

4. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.

5. Dziś ofiary składane na tacę SA przeznaczone na WSD  w Łomży. Bóg zapłać.

6. W czwartek, 13 maja, przypada kolejna rocznica objawień fatimskich, kiedy to Maryja gorąco wzywała do modlitwy różańcowej i pokuty. Ta jej prośba jest aktualna także dzisiaj, stąd podejmijmy ją ochotnym sercem. Wspomnijmy też dramatyczne wydarzenia, jakie rozegrały się na Placu Świętego Piotra 13 maja 1981 roku – kiedy próbowano zabić papieża Jana Pawła II. Dziękujmy Pani Fatimskiej za ocalenie papieża i prośmy o opamiętanie dla terrorystów.

7. Przypominam, że pary zamierzające zawrzeć Sakrament Małżeństwa zgłaszają się do kancelarii parafialnej na 3 miesiące przed planowanym ślubem.

8. Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:
- Pasztaleniec Sławomir, kaw. zam. Kalinowo Podgucie i Brzózka Barbara panna zam. Kalinowo Podgucie, oboje parafii tutejszej zapowiedź 2.
- Godlewski Grzegorz, kaw. zam. Godlewo-Gorzejewo par. Andrzejewo i Krystosik Sylwia  panna zam. Kalinowo Stare, parafii tutejszej zapowiedź 1.
- Kępisty Sławomir, kaw. zam. Króle Małe par. tut. i Iwona Lutrzykowska panna zam. Łątczyn, parafia Kleczkowo  zapowiedź 1.
- Michał Sobol, kaw. zam. Nieskórz par. tut. i Małgorzata Nagórka, panna zam. Szumowo ul. Krótka, parafia Szumowo zapowiedź 1.
Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.

Msze Św. i Nabożeństwa Żałobne w tym tygodniu:
Godz. 7.00. Stanisławę i Grzegorza Więcławików – Msza Św. Gregoriańska
Godz. 7.00. + Stanisława i Zofię Elceserów.
Godz. 17.00. + Stanisława Żyłkę z okazji imienin
Godz. 17.00. + Weronikę i Jana Bauerów + Stanisławę i Stanisława Kosewskich – Msza Św. Gregoriańska
Godz. 7.00. + Stanisławę i Grzegorza Więcławików – Msza Św. Gregoriańska
Godz. 17.00. + Stefana i Jadwige Brzósków, + c. r. Puchalskich i Malców.
Godz. 7.00. O zdrowie, błog. Boże i szczęśliwy przebieg operacji dla brata Stanisława.
Godz. 7.00. Nab. Żał. + Zofie i Feliksa Mazurów, + c. r. Białych i Morawskich.
Godz. 17.00 + Stanisławę i Grzegorza Więcławików – Msza Św. Gregoriańska
Godz. 7.00. + Stanisławę i Grzegorza Więcławików – Msza Św. Gregoriańska
Godz. 17.00. + Genowefę Bialuk od członkiń K. R. z Pęchratki Małej.
Godz. 16.00. Wyznanie wiary przed Sakramentem Bierzmowania
Godz. 17.00. +  Stanisława Sokołowskiego i jego rodziców, + c. r. Kowalczyków, + Witolda Elcesera w 26 r. śm.
Godz. 7.00. + Stanisławę i Grzegorza Więcławików – Msza Św. Gregoriańska
Godz. 7.00. + Zofię Nowak w dniu imienin.
Godz. 17.00. + Zofię, Mieczysława i Ryszarda Keslerów.
Godz. 9.00. + Leokadię Łuniewską w 3 r. śm.
Godz. 11.30. + Weronikę i Jana Bauerów + Stanisławę i Stanisława Kosewskich – Msza Św. Gregoriańska
Godz. 11.30. poświęcenie pól w Smolechach – procesja o godz. 18.00.
Godz. 13.00. poświęcenie pól w Królach Dużych
Godz. 17.00. + Stanisławę i Grzegorza Więcławików – Msza Św. Gregoriańska

W tym tygodniu zmarły + Kazimiera Antoniak z Nieskórza. Pogrzeb jutro o godz. 10.00. Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 09.06. o godz. 7.00.
+ Litwa Zofia z Chmielowa. Pogrzeb jutro o godz. 13.00. Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 07.06. o godz. 7.00.