Parafia pw. św. Rocha Jasienica
you are here: Główna Aktualności
Ogłoszenia
DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 12 października 2013 17:44

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 13 października 2013
1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz decyzją polskiego Parlamentu w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Dziś, a także w środę, 16 października – w dzień powołania go na Stolicę Piotrową – Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę Papieża – Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze. W dniu dzisiejszym swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana dla upamiętnienia pontyfikatu Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania Papieża – Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych. Z tych środków fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Przy wyjściu z kościoła będą stać ministranci z puszkami i będą zbierać ofiary na    ten cel.
2. Jutro, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje święto. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszam na Mszę Świętą i Różaniec o godzinie 16.30. w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej Parafii.
3. W nadchodzący piątek, 18 października przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie. Pracowników Służby zdrowia z naszej parafii zapraszam na Mszę Świętą i Różaniec o godzinie 16.30.
4. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe „dziesiątki” wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godzinie 16.30. a w niedzielę i święta po sumie. Wszystkich Parafian serdecznie zapraszam!
5. Pan kościelny składa serdeczne Bóg zapłać za życzliwe i gościnne przyjmowanie go w domach i za złożone ofiary. Kto nie był obecny w czasie zbiórki, a chce wesprzeć pana kościelnego, może to uczynić z zakrystii.
6. W zakrystii są do nabycia Kalendarze rolników po 25zł i kalendarze ścienne po 3zł, oraz płyty z nagraniem naszych uroczystości konsekracji ołtarza. Koszt      płyty 40zł
7. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu w  kopertach na ołtarz i lektorium w wysokości 750 zł. /31950/. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony. 
8. W tym tygodniu będą kontynuowane prace przy wymianie nawierzchni na chodniku procesyjnym. Proszę o ostrożność na placu kościoła. 
9. Za tydzień niedziela misyjna. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na misje.
10.  W zakrystii przyjmujemy już na zdrowaśki roczne. Składamy ofiarę 40 zł od duszy.
11. W tym tygodniu zmarła + Wanda Rukat lat 68 z Nieskórza. Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 06.11.2013r. o godz. 17.00. /x3 wieczny odpoczynek  
12. Nabożeństwa żałobne i Msze Święte w tym tygodniu:
Poniedziałek
godzina 07.00. + Mariana Antoniak w 27 r. śm. + Kazimierę, Andrzeja i Jerzego Antoniaków.  
godzina 07.00. + Walentego w 9 r. śm. + Ryszarda w 6 r. śm. Jastrzębskich.
godzina 16.30. O  zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla uczestników Nab. Majowego z Chmielewa u p. Grabowskich.
wtorek       
godzina 07.00.  + Władysława i Stanisławę Piotraków.
godzina 07.00.  Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w 30 dzień od śmierci + Kazimiery Malec
godzina 16.30.  Nab. Żał.+ Jana Szwarca i Jerzego Pecurę.
godzina 16.30. + Zdzisława Morawskiego w 5 r. śm. i za rodziców z obojga stron.
Środa
godzina 07.00.  Nab. Żał. + Józefa Szwarca + Krystynę Skupiewską, + z c. r. Więcławików i Szwarców. 
godzina 07.00.  + Helenę i Tadeusza w 6 r. śm. Wagnerów.   
godzina 16.30.  Nab. Żał. +Ks. Adama Grodzkiego, Ks. Bolesława Braczko, Ks. Czesława Roszkowskiego i Ks. Kan. Antoniego
Czwartek
godzina 07.00. Nab. Żał.+ Stanisława i Mariannę Żebrowskich, + z c. r. Żebrowskich i Elceserów.
godzina 16.30. + Kazimierę Pych od Ireny z rodziną.
godzina 16.30.  Nab. Żał. + Zygmunta Bednarczyka w 7 r. śm.
Piątek  
godzina 07.00. Nab. Żał. + Mariana Jabłonkę i za rodziców z obojga stron + Edwarda Siwka.
godzina 16.30. +Dariusza Szwarc od braci. 
godzina 16.30. za + dziadków Szwarców i Wyszomierskich od wnuczków. 
Sobota
godzina 07.00. Nab. Żał. + Irenę Sokołowska Apolonię i Franciszka Sokołowskich, + z c. r. Sokołowskich i Frączyków, + siostrę zakonną Helenę Wojciechę Sokołowską 
godzina 07.00. + Stefana Rafalika
godzina 16.30.  Nab. Żał. + Włodzimierza, Irenę, Franciszka Rawa, + Mariana Zawiszę i jego rodziców.
Niedziela   
godzina 9.00. + Stanisławę w 10 m. od śm. i Mieczysława Rzamek + Antoniego i Mariannę Jastrzębskich i ich rodziców.
godzina 9.00. + Edmunda + z c. r. Płotczyków i Dmochowskich.
godzina 11.30. + Helenę Malec od członkiń K. R. z Kalinowa Nowego.
godzina 11.30. + Stefanię Skłodowską w 12 r. śm. + Szczepana, Piotra i Helene Skłodowskich, z c. r. Skłodowskich i Niemirów.   
godzina 17.00.  + Jadwigę Szwarc z okazji imienin od sąsiadki Heleny.

 
DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 07 października 2013 18:26

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2013
1. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Zachęcam do udziału w Mszy Świętej i połączonej z Różańcem odprawianym w naszym kościele codziennie o godzinie 16.30. A tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła. Przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada już jutro, 7 października, ale ze względu na to że jest to uroczystość odpustowa w naszej parafii, przeniesione jest na dzień dzisiejszy. Po sumie odmówimy Różaniec i odprawimy procesję eucharystyczną w kościele. W sposób szczególny do modlitwy Różańcowej w kościele zapraszamy młodzież przygotowująca się do Bierzmowania i dzieci do I Komunii Św.  Składam serdeczne Bóg zapłać ks. Józefowi Łupińskiemu za wygłoszone do nas z okazji odpustu Słowo Boże.
2. Dzisiaj w Kościele rozpoczynamy kolejny Tydzień Miłosierdzia. Przynagleni darem Bożej miłosiernej miłości, każdego dnia powinniśmy oddawać życie braciom, powinniśmy stawać się świadkami miłosierdzia w dzisiejszym świecie. Dziś w całej Polsce prowadzona jest kwesta do puszek na Caritas, a w tym roku szczególnie na pomoc dla Syrii.
3. W przyszłą niedzielę, 13 października, będziemy obchodzić Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Błogosławionego Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieskiego i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Tym bardziej już dziś polecam życzliwości Parafian tę specjalną zbiórkę w przyszłą niedzielę.
4. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu w  kopertach na ołtarz i lektorium w wysokości 790 zł. /31200/ Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na tacę na remont schodów na chór w wysokości 2410 zł / 6085zł/. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony. 
5. Pan Kościelny w tym tygodniu będzie kontynuował coroczna kwestę. Takiej zbiórki nie było już 2 lata. Jak wiemy parafia nie płaci kościelnemu pensji, a wynagrodzeniem dla niego są ofiary składane z okazji chrztów, ślubów, pogrzebów i ta zbiórka organizowana raz w roku. Starajmy się za tę pracę tu w kościele sowicie go wynagrodzić. W poniedziałek Żachy Pawły i Daniłowo Parcele, a po różańcu Smolechy., we wtorek Dąbrowa i Kalinowo Parcel. Kto nie był obecny w czasie zbiórki, a chce wesprzeć pana kościelnego, może to uczynić z zakrystii.
6. W zakrystii są do nabycia Kalendarze rolników po 25 zł i kalendarze ścienne po 3 zł, oraz płyty z nagraniem naszych uroczystości konsekracji ołtarza. Koszt płyty 30 zł
7. Jak zapewne zauważyliśmy wkoło kościoła jest układany polbruk na chodniku procesyjnym. Proszę o ostrożność na placu kościoła.  Dlatego dziś procesja odpustowa w kościele.
8. Nabożeństwa żałobne i Msze Święte w tym tygodniu:
Poniedziałek
godzina 07.00. Nab. Żał. + Jana Hana, Mieczysława Sokołowskiego, Tadeusza Ziemaka.  
godzina 07.00. O  zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski w rodzinie Litwów z Jasienicy. 
godzina 16.30. + Tadeusza i Teresę Jabłonków i ich rodziców. 
wtorek       
godzina 07.00.  Nab. Żał. + Krzysztofa w 4 r. śm. i Ireneusza Jabłonków.  
godzina 16.30.  Nab. Żał.+ Helenę Kępistą w 21 r. śm. + Wincentego Kępistego.  
godzina 16.30. + Wiesławę Litwa w 6 m. od śmierci. 
Środa
godzina 07.00.  Nab. Żał. + Cezarego w 20 r. śm. Mieczysława, Jerzego, Jolantę, + z c. r. Krasińskich.   
godzina 07.00.  + Kazimierza Hana od kolegi Tadeusza Wardaszki.  
godzina 16.30.  + Janinę Tymińską od r. Królów zamiast wieńca pogrzebowego. 
godzina 16.30.  Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w 30 dzień od śmierci + Czesława Jastrzębskiego.
Czwartek
godzina 07.00. + Zofię i Józefa Judaszów, + z c. r. Judaszów i Staniaszków
godzina 07.00. + Janinę i Franciszka Skoniecznych od chrześniaka Andrzeja Kalaty.
godzina 16.30. Nab. Żał.+ Janinę Tymińską od K. R. z Kowalówki.
godzina 16.30.  Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w 30 dzień od śmierci + Stanisławy Zagroba.
Piątek  
godzina 07.00. Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w 30 dzień od śmierci + Stanisława Zygmunta Kietlińskiego.
godzina 07.00. +Weronikę i Franciszka Brzózków, + z c. r. Subdów. 
godzina 16.30. + Stanisława  Meliona w 7 r. śm. 
godzina 16.30.  Nab. Żał.  od K. R. z Daniłowa Parceli + Janinę Skonieczną.
Sobota
godzina 07.00. Nab. Żał. + Edwarda Han. 
godzina 16.30.  + Stanisława Wszołkowskiego w 6 m. od śmierci od córki Magdaleny z rodziną. 
godzina 16.30. O  zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski w rodzinie Żyłków z Kalinowa
Niedziela   
godzina 9.00. + Jerzego Pamrów i rodziców z obojga stron.   
godzina 9.00. + Józefę Żach od K. R. z Żachy Pawły.  
godzina 11.30. + Mariannę i Jana Staniaszków.  
godzina 11.30. + Jadwigę Żach od K. R. z Żachy Pawły.  
godzina 17.00.  + Stanisława Dębek w 3 r. śm. + Leszka i za + z c. r. Dębków.
godzina 17.00. + Edwarda Kacprzaka w 11 r. śm.

Zmieniony: poniedziałek, 07 października 2013 22:03
 
DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 06 października 2013 15:35

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2013
1. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Zachęcam do udziału w Mszy Świętej i połączonej z Różańcem odprawianym w naszym kościele codziennie o godzinie 16.30. A tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła. Przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada już jutro, 7 października, ale ze względu na to że jest to uroczystość odpustowa w naszej parafii, przeniesione jest na dzień dzisiejszy. Po sumie odmówimy Różaniec i odprawimy procesję eucharystyczną w kościele. W sposób szczególny do modlitwy Różańcowej w kościele zapraszamy młodzież przygotowująca się do Bierzmowania i dzieci do I Komunii Św.  Składam serdeczne Bóg zapłać ks. Józefowi Łupińskiemu za wygłoszone do nas z okazji odpustu Słowo Boże.
2. Dzisiaj w Kościele rozpoczynamy kolejny Tydzień Miłosierdzia. Przynagleni darem Bożej miłosiernej miłości, każdego dnia powinniśmy oddawać życie braciom, powinniśmy stawać się świadkami miłosierdzia w dzisiejszym świecie. Dziś w całej Polsce prowadzona jest kwesta do puszek na Caritas, a w tym roku szczególnie na pomoc dla Syrii.
3. W przyszłą niedzielę, 13 października, będziemy obchodzić Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Błogosławionego Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieskiego i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Tym bardziej już dziś polecam życzliwości Parafian tę specjalną zbiórkę w przyszłą niedzielę.
4. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu w  kopertach na ołtarz i lektorium w wysokości 790 zł. /31200/ Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na tacę na remont schodów na chór w wysokości 2410 zł / 6085zł/. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony. 
5. Pan Kościelny w tym tygodniu będzie kontynuował coroczna kwestę. Takiej zbiórki nie było już 2 lata. Jak wiemy parafia nie płaci kościelnemu pensji, a wynagrodzeniem dla niego są ofiary składane z okazji chrztów, ślubów, pogrzebów i ta zbiórka organizowana raz w roku. Starajmy się za tę pracę tu w kościele sowicie go wynagrodzić. W poniedziałek Żachy Pawły i Daniłowo Parcele, a po różańcu Smolechy., we wtorek Dąbrowa i Kalinowo Parcel. Kto nie był obecny w czasie zbiórki, a chce wesprzeć pana kościelnego, może to uczynić z zakrystii.
6. W zakrystii są do nabycia Kalendarze rolników po 25 zł i kalendarze ścienne po 3 zł, oraz płyty z nagraniem naszych uroczystości konsekracji ołtarza. Koszt płyty 30 zł
7. Jak zapewne zauważyliśmy wkoło kościoła jest układany polbruk na chodniku procesyjnym. Proszę o ostrożność na placu kościoła.  Dlatego dziś procesja odpustowa w kościele.
8. Nabożeństwa żałobne i Msze Święte w tym tygodniu:
Poniedziałek
godzina 07.00. Nab. Żał. + Jana Hana, Mieczysława Sokołowskiego, Tadeusza Ziemaka.  
godzina 07.00. O  zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski w rodzinie Litwów z Jasienicy. 
godzina 16.30. + Tadeusza i Teresę Jabłonków i ich rodziców. 
wtorek       
godzina 07.00.  Nab. Żał. + Krzysztofa w 4 r. śm. i Ireneusza Jabłonków.  
godzina 16.30.  Nab. Żał.+ Helenę Kępistą w 21 r. śm. + Wincentego Kępistego.  
godzina 16.30. + Wiesławę Litwa w 6 m. od śmierci. 
Środa
godzina 07.00.  Nab. Żał. + Cezarego w 20 r. śm. Mieczysława, Jerzego, Jolantę, + z c. r. Krasińskich.   
godzina 07.00.  + Kazimierza Hana od kolegi Tadeusza Wardaszki.  
godzina 16.30.  + Janinę Tymińską od r. Królów zamiast wieńca pogrzebowego. 
godzina 16.30.  Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w 30 dzień od śmierci + Czesława Jastrzębskiego.
Czwartek
godzina 07.00. + Zofię i Józefa Judaszów, + z c. r. Judaszów i Staniaszków
godzina 07.00. + Janinę i Franciszka Skoniecznych od chrześniaka Andrzeja Kalaty.
godzina 16.30. Nab. Żał.+ Janinę Tymińską od K. R. z Kowalówki.
godzina 16.30.  Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w 30 dzień od śmierci + Stanisławy Zagroba.
Piątek  
godzina 07.00. Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w 30 dzień od śmierci + Stanisława Zygmunta Kietlińskiego.
godzina 07.00. +Weronikę i Franciszka Brzózków, + z c. r. Subdów. 
godzina 16.30. + Stanisława  Meliona w 7 r. śm. 
godzina 16.30.  Nab. Żał.  od K. R. z Daniłowa Parceli + Janinę Skonieczną.
Sobota
godzina 07.00. Nab. Żał. + Edwarda Han. 
godzina 16.30.  + Stanisława Wszołkowskiego w 6 m. od śmierci od córki Magdaleny z rodziną. 
godzina 16.30. O  zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski w rodzinie Żyłków z Kalinowa
Niedziela   
godzina 9.00. + Jerzego Pamrów i rodziców z obojga stron.   
godzina 9.00. + Józefę Żach od K. R. z Żachy Pawły.  
godzina 11.30. + Mariannę i Jana Staniaszków.  
godzina 11.30. + Jadwigę Żach od K. R. z Żachy Pawły.  
godzina 17.00.  + Stanisława Dębek w 3 r. śm. + Leszka i za + z c. r. Dębków.
godzina 17.00. + Edwarda Kacprzaka w 11 r. śm.

Zmieniony: niedziela, 06 października 2013 15:36
 
DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 28 września 2013 14:49

DWUDZIESTA  SZÓSTA  NIEDZIELA  W  CIĄGU  ROKU  2013

1. Dzisiaj ostatnia niedziela września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu Świętych, polecaliśmy Bogu losy Ojczyzny, życie i rozwój dzieci, rodziny. Niech nasze rodziny, jako domowe Kościoły, promieniują Ewangelią, a czerpią do tego moc ze wspólnej modlitwy i Eucharystii, nie tylko niedzielnej i świątecznej. Jak co miesiąc w ostatnią niedzielę miesiąca ofiary składane na tacę przeznaczone są na przebudowę i remont schodów na chór. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Dzisiejsza niedziela w kalendarzu liturgicznym przykrywa święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. A w środę, 2 października, wspominamy świętych Aniołów Stróżów. Anioły są namacalnym przejawem obecności Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

2. W najbliższy wtorek wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godzinie 16.30. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. Dzieci będą zbierać stempelki i jak co roku za obecność na różańcu będą nagrody. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.  W sposób szczególny do modlitwy Różańcowej w kościele zapraszamy młodzież przygotowująca się do Bierzmowania i dzieci do I Komunii Świętej. We wtorek 1.10. po Różańcu będzie pierwsze spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca wprost doświadczajmy Miłosiernej Miłości, płynącej z przebitego Jezusowego Serca, odnawiając naszą komunię z Bogiem i braćmi. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej w naszym kościele rano od 6.45, Msza Św. o godz. 7.00. i po południu od 16.00. Msza Św. o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy.  W I sobotę Msze Św. o godz. 7.00. i o 16.30.

4. Odwiedziny chorych w czwartek: Jasienica, Smolechy, Nieskórz, Daniłowo Parcel, Żachy Pawły, Chmielewo i Dąbrowa, a w piątek: Kalinowo, Króle Duże, Króle Małe, Pęchratka Mała, Kowalówka,

5. W następną niedzielę w naszej parafii będziemy obchodzić odpust Matki Bożej Różańcowej. Zapraszam całą asystę procesyjną, dziewczęta do sypania kwiatków, niesienia poduszeczek, chłopców do Różańca, dziewczęta i panie do niesienia feretronów i chorągwi.

6. Chłopców, szczególnie tych, którzy w tym roku przystąpili do I Komunii Św. zapraszamy do ministrantów, a dziewczęta, które ładnie śpiewają zapraszamy do scholi – próby w soboty o godz. 12.00.

7. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu w  kopertach na ołtarz i lektorium w wysokości 450 zł./ 30410/

8. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.

9. Nabożeństwa żałobne i Msze Święte w tym tygodniu:
Poniedziałek
godzina 07.00. Nab. Żał. + Stanisława Wszołkowskiego od r. Schifferów z Jadwigą Nowak
godzina 07.00. + Janinę Frączyk – gregorianka
wtorek       
godzina 07.00. + Alicję Fraczyk Zakrzewską od uczestników pogrzebu w 1 r. śm. . 
godzina 07.00. + Janinę Frączyk – gregorianka – zakończenie 
godzina 16.30. + Stanisława Wszołkowskiego od pracowników Urzędu Gminy w Ostrów Maz.
Środa
godzina 07.00.  Nab. Żał. + Krystynę Skupiewską, Józefa Szwarca, + z c. r. Więcławików i Szwarców.  
godzina 07.00.  + Zofię i Wacława, Witolda, Ryszarda, Danielę z mężem, Wacława i Eugeniusza. 
godzina 16.30. + Stanisława Wszołkowskiego od r. Grabowskich zamiast wieńca pogrzebowego. 
Czwartek
godzina 07.00. + Janinę Tymińską od syna Jana z rodziną.  
godzina 07.00. + Aleksandra i Władysławę Baranków. 
godzina 16.30. + Tadeusza Krupę w 5 m. od śm. od Zbyszka z rodziną.
Piątek  
godzina 07.00. + Janinę Tymińską od syna Tadeusza z rodziną.  
godzina 07.00. + Janinę Tymińską od wnuczki Mileny z rodziną.
godzina 16.30. + Stanisława Wszołkowskiego i za zmarłych z c. r. Wszołkowskich od r. Legackich.
godzina 16.30.  + Helenę Malec od kuzynek Lucyny i Zofii
Sobota
godzina 07.00. + Jana i Bronisławę Borkowskich.
godzina 16.30.  Nab. Żał. + Irenę Kańkowską, Mieczysława i Romualda Kańkowskich.
godzina 16.30. + Janinę Tymińską od r. Wilanowskich.
Niedziela   
godzina 9.00 + Msza Św. wynagradzająca N.S.J. za grzechy nasze i całego świata oraz o dzieło intronizacji   Serca Pana Jezusa w naszej ojczyźnie i parafii.  
godzina 9.00. + Józefa Grodeckiego i za rodziców z obojga stron. 
godzina 11.30. + Zofię w 6 r. śm. i Ignacego + z c. r. Wilanowskich i Skupiewskich.  
godzina 11.30. + Helenę Malec od r. Jabłonków z Nieskórza.
godzina 17.00.  + Genowefę Predel w 2 r. śm. + Mariana Predel i za rodziców z obojga stron.

W tym tygodniu zmarli:
+ Jan Staniaszek lat 91 z Jasienicy Parceli. Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 24.10. o godz. 7.00.; od rodziny Pędzichów w 2 m. od śmierci 25.11. o godz. 7.00.

+ Helena Malec z Kalinowa Nowego lat 89. Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 28.10. o godz. 7.00.;   od K. R. z Kalinowa Nowego 20.10. o godz. 11.30.  od r. Jabłonków z Nieskórza 6.10. o godz. 11.30.  od brata Stanisława z rodziną 13.11. o godz. 7.00.   + Franciszka w 3 r. śm. i + Helenę w 1m. od śmierci Malców od chrześniaka Andrzeja z rodziną 23.10. o godz. 16.30.    + Franciszka w 3 r. śm. i Helenę w 1 m od śmierci Malców, Władysławę i Jana, Mieczysława, Jadwigę i Władysławę. 25.10. o godz. 16.30.    od kuzynek Lucyny i Zofii 04.10. godz. 16.30.   od córki chrzestnej Renaty z rodziną 14.12. o godz. 17.00. od r. Tylów 14.12. o godz. 17.00.;    od r. Zadrożnych z Nieskórza 18.11. o godz. 7.00.   od siostry Reginy w 2 m. od pogrzebu 27.11. o godz. 7.00.     od rodziny Najgrodzkich w 3 m. od pogrzebu 27.12. o godz. 7.00.     od rodz. Legackich z Chmielewa w 4 m. od pogrzebu 25.01. o godz. 7.00.     od uczestników pogrzebu w 5 m. od śmierci 27.02. o godz. 7.00. i w 6 m. od  śmierci 27.03. o godz. 7.00.  /x 3 wieczny odpoczynek


Zmieniony: niedziela, 29 września 2013 21:12
 
DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 21 września 2013 08:26

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  2013
1. W kolejną wrześniową niedzielę pamiętamy w naszych modlitwach o ofiarach II wojny światowej, żołnierzach i ludności cywilnej. Jesteśmy dłużnikami tych, którzy przelali krew za wolność. Modlitewna pamięć niech będzie wyrazem naszej wdzięczność.
2. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam też do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem. Jest wiele propozycji, choćby działające u nas koła misyjne w szkołach, ministranci, schola parafialna, którą chcemy reaktywować, … Zapraszam wszystkich chętnych do współpracy.
Chłopców, szczególnie tych, którzy w tym roku przystąpili do I Komunii Św. zapraszamy do ministrantów, a dziewczęta, które ładnie śpiewają zapraszamy do scholi – próby w soboty o godz. 12.00.
3. Jak było ogłaszane ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na potrzeby WSD w Łomży. Za ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. Również za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu w  kopertach na ołtarz i lektorium w wysokości ubiegłym tygodniu 970 zł./ 29960/
4. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony. 
5. Młodzież klas II i III z Gimnazjum, ucząca się poza Jasienicą zgłasza się do Ks. Marka w celu zapisania się do Sakramentu Bierzmowania, a dzieci z klas II podstawówki do ks. Proboszcza do I Kom. Św.
6.  Dziś w parafii Wniebowzięcia NMP w Ostrów Maz. rozpocznie się Kurs Przedmałżeński. Kto z naszych młodych parafian takiego kursu nie ma to serdecznie zachęcamy do wzięcia w nim udziału.
7. Następna niedziela to ostatnia niedziela miesiącą. Chrzty na Mszy Św. o godz. 11.30. Ofiary składane na tacę przeznaczone na remont schodów na chór w naszym kościele.
8. Nabożeństwa żałobne i Msze Święte w tym tygodniu:
Poniedziałek
godzina 07.00. Nab. Żał. + z c. r. Konradów i Baranowskich.   
godzina 07.00. + Józefę Żach od K. R. z Żachy Pawły.
godzina 07.00. + Janinę Frączyk – gregorianka – poza parafią.
wtorek       
godzina 07.00. Nab. Żał. + Stanisława Wszołkowskiego od r. Keslerów zamiast wieńca pogrzebowego. 
godzina 07.00. + Janinę Frączyk – gregorianka
Środa
godzina 07.00.  + Stanisława Wszołkowskiego od r. Nowaków zamiast wieńca pogrzebowego. 
godzina 07.00.  + Stanisława Sokołowskiego w 2 m. od śm. od s. Teresy z rodziną.
godzina 07.00. + Janinę Frączyk – gregorianka – poza parafią
Czwartek
godzina 07.00. + Edwarda Suchcickiego i + Helenę Suchcicką w 12 r. śm. 
godzina 07.00. Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śm. + Janusza Szwarc.
godzina 07.00. + Janinę Frączyk – gregorianka
Piątek  
godzina 07.00. Nab. Żał. + Stanisława Wszołkowskiego od r. Krupów z Nieskórza zamiast wieńca pogrzebowego. 
godzina 07.00. + Janinę Frączyk – gregorianka 
Sobota
godzina 07.00. Nab. Żał. + Wacława Najgrodzkiego i za rodziców z obojga stron: Danielę i Stanisława
godzina 07.00.  Dziękczynna za przeżyte lata z prośbą o dalsze łaski, błog. Boże i o zdrowie dla Reginy i całej jej rodziny.
godzina 07.00. + Janinę Frączyk – gregorianka
Niedziela   
godzina 9.00 + Helenę i Jana Krysiaków od wnuczka z rodziną. 
godzina 9.00. + Kazimiere i Józefa Rukatów.
godzina 11.30. + Edwarda Siwek w 6 r. śm. i jego rodziców + Mariana Jabłonkę. 
godzina 11.30. Franciszka Żebrowskiego w 12 r. śm. + z c. r. Żebrowskich.
godzina 17.00.  + Janinę Frączyk – gregorianka
W tym tygodniu zmarli:
- Kazimiera Malec z Dąbrowy lat 88. Nab. Żał. od uczestników pogrzebu 15.10. o godz. 7.00.; od K. R. z Dąbrowy, do którego zmarła należała w 2 m. od śm. 15.11. o godz. 7.00. /x 3 wieczny odpoczynekZmieniony: sobota, 21 września 2013 08:27
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 2