Parafia pw. św. Rocha Jasienica
you are here: Główna Aktualności DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2013
DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 07 września 2013 14:55

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  2013
1. Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. W nurcie tej wrześniowej modlitwy, w zbliżającą się rocznicę terrorystycznego zamachu na World Trade Center w Nowym Jorku 11 września, obejmijmy pamięcią ofiary tej i innych tragedii, których źródłem zawsze jest nienawiść. Prośmy Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a Ojczyzna nasza uniknęła okrucieństwa terroryzmu.
2. Także wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. Dzisiejsza niedziela przesłania jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej.
3. W sobotę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża.
4. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.
5. Przypominam, że dziś w Sokołach odbędą się dożynki diecezjalne, a w  Kalinowie Dożynki Parafialne i Gminy Ostrów Maz. Msza Św. na placu za Szkołą Podstawową w Kalinowie o godz. 10.00. Dalszy plan imprez towarzyszących na plakacie w gablocie parafialnej.
6. Dziś w naszej parafii gościmy ks. Krzysztofa Chodkowskiego, który jest dyrektorem domu księży emerytów w Łomży. W tej chwili dom ten potrzebuje kapitalnego remontu. Ks. Krzysztof wygłosił do nas Słowo Boże, za co mu składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Po Mszy Św. kapłani- mieszkańcy tego domu będą przy wyjściu z kościoła zbierać ofiary do puszek na remont budynku. Nadmienię, że w tym domu mieszka nasz były proboszcz, który z tej parafii odszedł na emeryturę, nasz parafianin ks. Gwardiak, nasz były dziekan i wielu innych znamienitych księży. Zechciejmy ten dom i jego mieszkańców wesprzeć naszymi modlitwami i ofiarami.
7. Bóg zapłać za ofiary złożone w  kopertach na ołtarz i lektorium w ubiegłym tygodniu 730 zł./ 28840 zł
8. Za tydzień niedziela środków społecznego przekazu. Ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła przeznaczone będą na diecezjalne Radio Nadzieja.
9. Młodzież klas II i III z Gimnazjum, ucząca się poza Jasienicą zgłasza się do Ks. Marka w celu zapisania się do Sakramentu Bierzmowania, a dzieci z klas II podstawówki do ks. Proboszcza do I Komunii Św.
10. Chłopców, szczególnie tych, którzy w tym roku przystąpili do I Komunii Św. zapraszamy do służby ministranckiej. Będziemy też chcieli powołać na nowo scholię parafialną. Zapraszamy dziewczęta, które ładnie śpiewają.
11. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Kresa Krzysztof, kaw. zam w parafii Miedzna i Nowak Martyna, panna zam w par. naszej zap.1 Kto by …
Nabożeństwa żałobne i Msze Święte w tym tygodniu:
Poniedziałek
godzina 07.00. + Edwarda w 15 r. śm. i Czesławę w 5 r. śm. Skoniecznych. 
godzina 07.00. + Janinę Frączyk – gregorianka
wtorek       
godzina 07.00. Nab. Żał. + Józefa Symona w 30 r. śm. i jego rodziców, Mariannę i Franciszka Rosińskich. 
godzina 07.00. + Mieczysława Romanik od r. Krasińskich. – poza parafią
godzina 07.00. + Janinę Frączyk – gregorianka – poza parafią
Środa
godzina 07.00. Nab. Żał. + Franciszka w 13 r. śm. + Eugeniusza w 6 r. śm. i Helenę Zawadzkich 
godzina 07.00. + Janinę Frączyk – gregorianka
Czwartek
godzina 07.00. Nab. Żał. + Teodozję i Witolda Szwarców.
godzina 07.00. + Stanisława Wszółkowskiego w 4 m. od śmierci od syna Tomasza z rodziną.
godzina 07.00. + Janinę Frączyk – gregorianka – poza parafią
Piątek  
godzina 07.00. + Tadeusza Krupę od K. R. z Kalinowa Nowego do którego należą mama i siostry zmarłego  
godzina 07.00. Nab. Żał. + Waldemara Dobkowskiego i jego rodziców. 
godzina 07.00. + Janinę Frączyk – gregorianka – poza parafią
Sobota
godzina 07.00. + Tadeusza Krupę od kolegów z Kalinowa Nowego
godzina 07.00. + Janinę Frączyk – gregorianka
godzina 07.30. Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci                + Zdzisława Pietrusińskiego
godzina 17.30.  O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla Sławomira i Barbary Jastrzębskich z okazji 20 r. zawarcia Sakramentu Małżeństwa. 
Niedziela   
godzina 9.00 + Henryka Telackiego w 5 r. śm. od syna z rodziną. 
godzina 9.00. + Tadeusza Kańkowskiego w 9 r. śm. i za jego rodziców.
godzina 11.30. + Czesława i Kazimierza Najgrodzkich
godzina 11.30. + Krzysztofa Jastrzębskiego w 1 r. śm. 
godzina 17.00.  + Janinę Frączyk – gregoriankaZmieniony: sobota, 07 września 2013 14:56