Parafia pw. św. Rocha Jasienica
you are here: Główna
TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA 2009 PDF Drukuj Email
sobota, 14 listopada 2009 14:11

1. Jutro, we wspomnienie Matki Bożej Ostrobramskiej, modlimy się za Polonię Zagraniczną i jej Duszpasterzy. W szczególny sposób pamięcią obejmujemy Rodaków, zwłaszcza naszych bliskich, którzy żyją gdzieś w świecie, poza granicami Ojczyzny. Dzisiaj ta modlitwa jest niezwykle ważna i potrzebna. Po otwarciu naszych granic wielu Polaków wyjechało za chlebem. Inni wcześniej wyjechali za wolnością. Los wielu z nich na obczyźnie nie jest łatwy. Towarzyszy im niepewność, czyhają przeróżne zagrożenia i pokusy. Módlmy się o to, by Boga, wiarę ojców i Ojczyznę zawsze mieli w swoich sercach. Pamiętajmy też o tych, którzy są u siebie, ale granice już biegną inaczej. Im jeszcze trudniej, bo pozostali na ukochanej ziemi, ale nie w ukochanej Polsce. Niech nasze modlitwy, Msza Święta będzie dla nich specjalnym darem.
2. W sobotę, 21 listopada, wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Tradycja podaje, że gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, święty Joachim i święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dziś wspominając tamto Ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Bogu i szukania Jego woli.
3. Małymi krokami zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.
4. Składam serdeczne Bóg zapłać panu Sołtysowi ze Smolech – Grzegorzowi Pasztaleniec i mieszkańcom Smolech /Han Teresa, Barbara i Adam Tyszka, Koronka Ireneusz, Mikołajczyk Jan, Dąbkowski Sylwester/ za segregację i wywóz śmieci z cmentarza. Szkoda tylko że przyszło ich tak mało i była tylko jedna przyczepa ciągnikowa. Chcielibyśmy, aby na cmentarzu i wokół niego był porządek. Ale ten porządek musimy sami zrobić i o niego dbać. Jak będziemy podchodzić do sprawy tak jak pozostali mieszkańcy Smolech, to niestety grozi nam to że te śmieci będą zalegać wokół cmentarza.
5. Czytane są już nowe zdrowaśki Jeżeli ktoś zauważy brak swoich wypominek, lub jakieś błędy, przekręcone imię czy nazwisko, czytane nie o tej godzinie co trzeba, proszę o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej lub w zakrystii w celu sprostowania. Na zdrowaśki przyjmujemy jeszcze przez cały listopad.
6 . Dzieci ustawiają się przez środek kościoła po obrazki. Dziś po Mszy Św. o godz. 9.00. Spotkanie klas II.
7. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim parafianom, którzy modlili się 11.11 za ojczyznę. Szczególne podziękowanie dla strażaków z Jasienicy, Króli Dużych, Nieskórza i Kalinowa na czele z pocztami sztandarowymi.
8. W listopadzie pamiętamy o modlitwie za zmarłych. Stosunek do zmarłych jest wyrazem naszej duchowej kultury. Chrześcijańska wiara nakazuje nam coś więcej niż tylko dbałość o rodzinne czy bezimienne mogiły. Wierzymy, że zmarli sami sobie pomóc już nie mogą. Pamiętajmy o nich nie tylko w listopadzie. Polecając ich Bożemu Miłosierdziu, miejmy na uwadze, że kiedyś sami będziemy w podobnej potrzebie.
9. Prasa katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.
10. U Pana Kościelnego w zakrystii są do nabycia kalendarze rolników na 2010 w cenie 20 zł. Są również różne kalendarze ścienne.
11. Obraz Miłosierdzia Bożego z Kalinowa Nowego będzie nawiedzał rodziny z Kalinowa Morgi, następnie Kalinowo Stare i Podgucie.
12. Ze względu na to że w tym roku nie zbieramy płodów ziemi dla WSD w Łomży, za tydzień będą zbierane ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła dla tej uczelni, która kształci i wychowuje przyszłych kapłanów

Intencje mszalne na najblizszy tydzień:

Godz. 7.30. Nabożeństwo żałobne + Tadeusza Wagner w 1 r. śm. i + Helenę Wagner
Godz. 7.00. Nabożeństwo żałobne + Ewę Równą w 1 r. śm.
Godz. 7.00. + Bolesława i Kazimierza Chylińskich – Msza Święta Gregoriańska
Godz. 7.00. + Czesława Kacpurę – Msza Święta Gregoriańska
Godz. 7.30. + Czesława Kacpurę – Msza Święta Gregoriańska
Godz. 7.30. Nabożeństwo żałobne + Krzysztofa Ziemak w 5 r. śm. i za rodziców z obojga stron
Godz. 7.30. + Czesława Kacpurę – Msza Święta Gregoriańska
Godz. 7.30. + Annę, Józefa i Sławomira Murawskich od córki Barbary z mężem i dziećmi.
Godz. 7.30. + Bolesława i Kazimierza Chylińskich – Msza Święta Gregoriańska
Godz. 7.30. Nabożeństwo żałobne od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Krzysztofa Jabłonki
Godz. 7.30. + Czesława Kacpurę – Msza Święta Gregoriańska
Godz. 7.00. Nabożeństwo żałobne w 5 miesiąc od śmierci + Sabiny Kesler, + Jana, Tadeusza i Józefa Keslerów, Krystynę Nowicką.
Godz. 7.30. + Czesława Kacpurę – Msza Święta Gregoriańska
Godz. 7.30. Nabożeństwo żałobne + Mieczysława Kańkowskiego w 8 r. śm.
Godz. 9.00. + Czesława Kacpurę – Msza Święta Gregoriańska
Godz. 9.00. + Stanisławę Sławińska w 3 r. śm. + Antoniego, Wiktorię i Teresę Sławińskich.
Godz. 11.30. O zdrowie i błog. Boze dla Wiolety Ogrodnik z okazji 18 r. urodzin.
Godz. 16.00. + Józefę Jabłonka w 5miesiąc od śmierci i + Stanisława Białego
Godz. 16.00. + Bolesława i Kazimierza Chylińskich – Msza Święta Gregoriańska