Parafia pw. św. Rocha Jasienica
CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA 2010 PDF Drukuj Email
sobota, 30 stycznia 2010 14:18

CZWARTA NIEDZIELA  ZWYKŁA 2010
1. Pojutrze, we wtorek 2 lutego, będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego – M. B. Gromnicznej. Tego dnia przyjdźmy do świątyni ze świecami. Zostaną poświęcone, i przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, będą nam przypominały o Jezusie – Światłości Narodów. Msze Św. o godz. 9.00. 11.30 i o 17.00. Dziś i we wtorek będzie można u pana kościelnego nabyć gromnice w cenie 10 zł. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego, a więc osób, które obrały drogę szczególnego naśladowania Jezusa przez posłuszeństwo, ubóstwo i czystość. Ogarnijmy ich tego dnia naszą modlitwą i życzliwością. Ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczone są na zakony konsekrowane w naszej diecezji.
2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca chcemy wypełnić prośbę Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Nabożeństwo do serca Pana Jezusa o godz. 7.30. i o 17.00. Spowiedź 30 min. przed Mszą Świętą. A w pierwszą sobotę czcimy Matkę Najświętszą. Msza i Nabożeństwo o godz. 7.30. Serdecznie zapraszamy.
3. Dziś ofiary składane do puszek przeznaczone są jako pomoc dla mieszkańców Haiti. W ubiegłą niedziele było nas w kościele bardzo mało i może nie wszyscy są dziś do tej zbiórki przegotowani. Dlatego taką zbiórkę przeprowadzimy również za tydzień.
4. Dziś o godz. 9.00. została odprawiona Msza Św. w intencji mieszkańców Kalinowa, którzy w swoich domach przyjmowali obraz Jezusa Miłosiernego. Mieszkańcom Kalinowa Podgucia składam serdeczne Bóg zapłać za ofiarę na Mszę Św. i na obraz do naszego kościoła w wysokości 1720 zł  Ogólnie z całego Kalinowa zebrano ofiarę w wysokości 5720  Od dziś obraz będzie nawiedzał rodziny w Królach Dużych. Peregrynacja w królach Dużych rozpocznie się od nr. 1 czyli od państwa Baszko i obraz będzie nawiedzał rodziny według numeracji domów. W dzień kiedy obraz odwiedza rodzinę niech domownicy zgromadzą się na wspólnej modlitwie i adoracji. Obraz o ustalonej godzinie odprowadza się potem do sąsiada. Na odprowadzenie obrazu mogą do siebie nawzajem przyjść sąsiedzi. Dobrze by było, aby rodzina, która w tygodniu będzie gościć u siebie obraz wcześniej w niedzielę była u Spowiedzi i Komunii Świętej.
5. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę wrzucamy do skarbony.
6. Ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym przeznaczone są na cele remontowe w naszej parafii/ostatnia niedziela miesiąca/. Składam serdeczne „Bóg zapłać”.
7. W lutym będzie odprawiana Msza Św. Gregoriańska za + Sabinę Kesler i Krystynę Nowicką.
8. W środę, 3 lutego – świętego Błażeja, patrona wstawiającego się za cierpiącymi na choroby gardła. Tego dnia na zakończenie Mszy Świętej o godz. 7.30. będziemy mogli przyjąć specjalne błogosławieństwo gardła za przyczyną tego świętego tzw. „błażejki”.
9. W piątek, 5 lutego – świętej Agaty, męczennicy sycylijskiej z pierwszych wieków chrześcijaństwa, której kult szybko rozszerzył się na cały Kościół. Poświęcenie chleba i soli po Mszy Św. o godz. 7.30.
10. Odwiedziny chorych i starszych w środę Kalinowo, Króle Duże, Króle Małe, Pęchratka Mała, Kowalówka i Jasienica a w czwartek Smolechy, Nieskórz, Żachy Pawły, Daniowo Parcel, Chmielewo, Dąbrowa.
11. W naszej parafii w poniedziałek zakończyła się wizyta duszpasterska zwana kolędą. Za gościnne i serdeczne przyjęcie nas w swoich domach i za zebrane ofiary na kolędę i na cele parafialne składam serdeczne „Bóg zapłać”. Ubolewam nad tym, że niektórzy nasi parafianie nie chcieli się spotkać z duszpasterzami i po prostu z kolędy uciekli, lub schowali się przed księdzem. Najczęściej przyczyną takiego zachowania jest pijaństwo lub całkowity brak praktyk religijnych. Podczas spotkań kolędowych rozmowy dotyczyły różnych spraw życia rodzinnego i parafialnego. Interesowano się inwestycjami parafialnymi.
12. Msze Św. i nabożeństwa żałobne w tym tygodniu.
Godz. 7.00. + Sabinę Kesler i Krystynę Nowicka – Początek Mszy Św. Gregoriańskiej
Godz. 7.30.  + Mariana Rydzewskiego w 1 r. śm.
Wtorek – Ofiarowanie Pańskie- M. B. Gromnicznej
Godz. 9.00. + Józefa i Franciszka Żukowskich.
Godz. 11.30. + Jana Boguckiego i za rodziców z obojga stron od córki Ewy.
Godz. 17.00. + Sabinę Kesler i Krystynę Nowicka – Msza Św. Gregoriańska
Godz. 17.00. Msza Św. Dziękczynna z okazji 40 r. zawarcia Sakramentu Małżeństwa Stefana i Heleny Matysów z Kalinowa i o zdrowie, Błog. Boże i opiekę M. B. dla nich i dla całej ich rodziny.
Piątek - I piątek miesiąca
Godz. 7.30. + Sabinę Kesler i Krystynę Nowicka – Msza Św. Gregoriańska
Godz. 17.00. O zdrowie i błog. Boże w rodzinie Bytof.
Godz. 7.30. Nabożeństwo żałobne + Jana i Sabinę Subdów, Stanisława i Danutę Wróblów.
Godz. 7.30. + Sabinę Kesler i Krystynę Nowicka – Msza Św. Gregoriańska
Godz. 9.00. + Wandę w 3 r. śm. + Stefana w 10 r. śm. Litwów.
Godz. 9.00. + Wacława Nowaka od żony Jadwigi i syna Jana.
Godz. 11.30. + Marię Skonieczną w 5 r. śm. + Stanisława Skoniecznego.
Godz. 11.30. .+ Zofię Najgrodzką od sąsiadek z K. R. z Żachy Pawły.
Godz. 16.00. + Sabinę Kesler i Krystynę Nowicka – Msza Św. Gregoriańska
Godz. 16.00. za parafian.

Zmieniony: niedziela, 31 stycznia 2010 12:39