Parafia pw. św. Rocha Jasienica
ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA PDF Drukuj Email
sobota, 26 grudnia 2009 21:11

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 2009

1. W trzecim dniu oktawy świąt Narodzenia Pańskiego w ostatnią niedzielę roku 2009 wspominamy Świętą Rodzinę: Jezusa, Maryję i Józefa. Śledząc jej losy, dostrzeżmy przede wszystkim Bożą opiekę, która skutecznie i niezawodnie chroniła od wszelkich niebezpieczeństw. Pamięć o tym niech będzie zachętą dla nas, aby w codziennej, wspólnej modlitwie powierzać Bogu trudne sprawy naszych rodzin.  W poniedziałek, 28 grudnia, przypada święto Świętych Młodzianków, dzieci zabitych z rozkazu Heroda.

2. Przed nami ostatnie dni 2009 roku. W wieczór świętego Sylwestra zgromadzimy się na nabożeństwie dziękczynno-błagalnym o godz. 17.00. Będziemy dziękować Bogu za wszystkie łaski kończącego się roku oraz przepraszać za grzechy i zaniedbania.

3. 1 stycznia przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Nie powinno nas tego dnia zabraknąć na Mszy Świętej, by przyłączyć się do próśb o wszystko, co najważniejsze w Nowym Roku. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można również uzyskać odpust zupełny. Msze Św. tak jak w każdą niedzielę: 9.00, 11.30 i 16.00. Jest to również I piątek miesiąca. Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy Św. o godz. 9.00. Zapraszamy do spowiedzi.

4. W drugi dzień nowego roku przypada pierwsza sobota miesiąca, poświęcona szczególnej czci Matki Najświętszej. Msza Św. o godz. 7.30. Serdecznie zapraszamy.

5. W następną niedzielę 3 stycznia po Mszy Św. o godz. 9.00. dzieci ze S. P. w Jasienicy przedstawia w naszym kościele Jasełka. Serdecznie wszystkich zapraszamy, a szczególnie najmłodszych naszych parafian.

6. U ministrantów przy wyjściu z kościoła można kupić Kalendarze ścienne po 8 zł. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbonki

7. W miesiącu styczniu będzie odprawiana Msza Św. Gregoriańska za + Wacława Nowaka z Chmielewa.

8. Zapraszamy wszystkich członków Rady Parafialnej na spotkanie opłatkowe dnia 2.01. /sobota/ o godz. 19.00.

9. Msze Św. i nabożeństwa żałobne w tym tygodniu.
Godz. 7.30. O zdrowie, błog. Boże, opiekę Matki Najświętszej dla Szymona Baszko z okazji 18 r. urodzin i o błog. Boże dla całej rodziny.
Godz. 7.30. za zmarłych z rodzin Malców, Wardaszków, Waszczuków, Brzósków.
Godz. 7.30. Nabożeństwo żałobne od uczestników pogrzebu w miesiąc od pogrzebu + Zofii Najgrodzkiej
Godz. 7.30. + Walenty i Ryszard Jastrzębscy.
Godz. 7.30.  Nabożeństwo żałobne od uczestników pogrzebu w tydzień od pogrzebu + Kazimiery Wardaszka
Godz. 7.30.
Czwartek – zakończenie roku
Godz. 7.30. O zdrowie, błog. Boże, opiekę Matki Najświętszej dla Zofii Duda z okazji 90 r. urodzin.
Godz. 17.00.
Piątek  - Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
Godz. 9.00. Dziękczynna za przeżyte lata przez Genowefę i Mariana Więcławików z prośbą o zdrowie, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej dla nich i dla całej ich rodziny.
Godz. 11.30. Dziękczynna za wspólnie przeżyte 55 lat w małżeństwie Janiny i Mieczysława Zęgotów z prośbą o zdrowie, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej dla nich i dla całej ich rodziny.
Godz. 11.30. + Wacława Nowaka – początek Mszy Św. Gregoriańskiej
Godz. 16.00. za parafian
Sobota – I sobota miesiąca
Godz. 7.30. Nabożeństwo żałobne + Tadeusza Więcławik w 5 r. śm. i jego rodziców: Józefa i Aleksandrę.
Godz. 7.30. + Wacława Nowaka – Msza Św. Gregoriańska
Godz. 9.00. + Józefa Wardaszkę w 7 r. śm. i za rodziców z obojga stron: Bauerów i Wardaszków.
Godz. 11.30. za parafian.
Godz. 11.30. + Wacława Nowaka – Msza Św. Gregoriańska
Godz. 16.00. + Stanisława Żyłkę w 1 r. śm.
Godz. 16.00. +Zofię w 8 r. śm. i Romualda Małkowskich.

Zmieniony: poniedziałek, 28 grudnia 2009 22:51