Parafia pw. św. Rocha Jasienica
you are here: Główna Aktualności DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 12 października 2013 17:44

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 13 października 2013
1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz decyzją polskiego Parlamentu w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Dziś, a także w środę, 16 października – w dzień powołania go na Stolicę Piotrową – Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę Papieża – Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze. W dniu dzisiejszym swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana dla upamiętnienia pontyfikatu Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania Papieża – Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych. Z tych środków fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Przy wyjściu z kościoła będą stać ministranci z puszkami i będą zbierać ofiary na    ten cel.
2. Jutro, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje święto. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszam na Mszę Świętą i Różaniec o godzinie 16.30. w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej Parafii.
3. W nadchodzący piątek, 18 października przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie. Pracowników Służby zdrowia z naszej parafii zapraszam na Mszę Świętą i Różaniec o godzinie 16.30.
4. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe „dziesiątki” wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godzinie 16.30. a w niedzielę i święta po sumie. Wszystkich Parafian serdecznie zapraszam!
5. Pan kościelny składa serdeczne Bóg zapłać za życzliwe i gościnne przyjmowanie go w domach i za złożone ofiary. Kto nie był obecny w czasie zbiórki, a chce wesprzeć pana kościelnego, może to uczynić z zakrystii.
6. W zakrystii są do nabycia Kalendarze rolników po 25zł i kalendarze ścienne po 3zł, oraz płyty z nagraniem naszych uroczystości konsekracji ołtarza. Koszt      płyty 40zł
7. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu w  kopertach na ołtarz i lektorium w wysokości 750 zł. /31950/. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony. 
8. W tym tygodniu będą kontynuowane prace przy wymianie nawierzchni na chodniku procesyjnym. Proszę o ostrożność na placu kościoła. 
9. Za tydzień niedziela misyjna. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na misje.
10.  W zakrystii przyjmujemy już na zdrowaśki roczne. Składamy ofiarę 40 zł od duszy.
11. W tym tygodniu zmarła + Wanda Rukat lat 68 z Nieskórza. Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 06.11.2013r. o godz. 17.00. /x3 wieczny odpoczynek  
12. Nabożeństwa żałobne i Msze Święte w tym tygodniu:
Poniedziałek
godzina 07.00. + Mariana Antoniak w 27 r. śm. + Kazimierę, Andrzeja i Jerzego Antoniaków.  
godzina 07.00. + Walentego w 9 r. śm. + Ryszarda w 6 r. śm. Jastrzębskich.
godzina 16.30. O  zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla uczestników Nab. Majowego z Chmielewa u p. Grabowskich.
wtorek       
godzina 07.00.  + Władysława i Stanisławę Piotraków.
godzina 07.00.  Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w 30 dzień od śmierci + Kazimiery Malec
godzina 16.30.  Nab. Żał.+ Jana Szwarca i Jerzego Pecurę.
godzina 16.30. + Zdzisława Morawskiego w 5 r. śm. i za rodziców z obojga stron.
Środa
godzina 07.00.  Nab. Żał. + Józefa Szwarca + Krystynę Skupiewską, + z c. r. Więcławików i Szwarców. 
godzina 07.00.  + Helenę i Tadeusza w 6 r. śm. Wagnerów.   
godzina 16.30.  Nab. Żał. +Ks. Adama Grodzkiego, Ks. Bolesława Braczko, Ks. Czesława Roszkowskiego i Ks. Kan. Antoniego
Czwartek
godzina 07.00. Nab. Żał.+ Stanisława i Mariannę Żebrowskich, + z c. r. Żebrowskich i Elceserów.
godzina 16.30. + Kazimierę Pych od Ireny z rodziną.
godzina 16.30.  Nab. Żał. + Zygmunta Bednarczyka w 7 r. śm.
Piątek  
godzina 07.00. Nab. Żał. + Mariana Jabłonkę i za rodziców z obojga stron + Edwarda Siwka.
godzina 16.30. +Dariusza Szwarc od braci. 
godzina 16.30. za + dziadków Szwarców i Wyszomierskich od wnuczków. 
Sobota
godzina 07.00. Nab. Żał. + Irenę Sokołowska Apolonię i Franciszka Sokołowskich, + z c. r. Sokołowskich i Frączyków, + siostrę zakonną Helenę Wojciechę Sokołowską 
godzina 07.00. + Stefana Rafalika
godzina 16.30.  Nab. Żał. + Włodzimierza, Irenę, Franciszka Rawa, + Mariana Zawiszę i jego rodziców.
Niedziela   
godzina 9.00. + Stanisławę w 10 m. od śm. i Mieczysława Rzamek + Antoniego i Mariannę Jastrzębskich i ich rodziców.
godzina 9.00. + Edmunda + z c. r. Płotczyków i Dmochowskich.
godzina 11.30. + Helenę Malec od członkiń K. R. z Kalinowa Nowego.
godzina 11.30. + Stefanię Skłodowską w 12 r. śm. + Szczepana, Piotra i Helene Skłodowskich, z c. r. Skłodowskich i Niemirów.   
godzina 17.00.  + Jadwigę Szwarc z okazji imienin od sąsiadki Heleny.