Parafia pw. św. Rocha Jasienica
PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2010 PDF Drukuj Email
sobota, 06 lutego 2010 22:48

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2010
1. W czwartek, 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, będziemy obchodzić Światowy Dzień Chorego. Tego dnia w 1858 roku Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce Bernadecie. Pamiętajmy w tym dniu o tych, którzy przeżywają różnego rodzaju choroby i cierpienia.
2. Przed nami ostatnie dni karnawału. Przeżyjmy je w duchu chrześcijańskiej radości, która zawsze musi się łączyć z odpowiedzialnością za swoje czyny.
3. Dziś I niedziela miesiąca. Tradycyjnie w naszej parafii po Mszy Św. o godz. 11.30. wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja.
4. W dniach 17,18 i 19 luty w naszej parafii rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne i Adoracje Najświętszego Sakramentu /tzw. 40- godzinne Nabożeństwo/. Msze Święte o godzinie 9.00. 11.30. i 17.00. Przeprowadzi je ks. Kazimierz Wołpiuk – profesor WSD w Łomży. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i spowiedzi. Rekolekcje rozpoczną się w Środę Popielcową, a w czwartek i piątek będą zaproszeni kapłani z sąsiednich parafii.
5. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.
6. Tydzień temu zbieraliśmy ofiary do skarbony na rzecz poszkodowanych w Haiti. Kto tydzień temu był nieprzygotowany do tej zbiórki może swoją ofiarę złożyć dziś.
7. Nastąpiła zmiana na stanowisku organisty w naszej parafii. Funkcję tę będzie pełnił nasz parafianin z Króli Dużych Sebastian Maty. Do wakacji grał będzie na Mszach Św. niedzielnych, świątecznych, ślubach i pogrzebach. W dni zwykłe organisty na razie nie będzie.
8. Msze Św. i nabożeństwa żałobne w tym tygodniu.
Godz. 7.30. + Sabinę Kesler i Krystynę Nowicka – Msza Św. Gregoriańska
Godz. 7.30.  + Krzysztofa i Ireneusza Jabłonków.
Godz. 7.30. Nabożeństwo żałobne + Kazimierę Bardaszko w miesiąc od śmierci.
Godz. 7.30. + Sabinę Kesler i Krystynę Nowicka – Msza Św. Gregoriańska
Godz. 7.30. Nabożeństwo żałobne + Jana Grabowskiego w 1 r. śm., jego rodziców i Ryszarda Grabowskiego.
Godz. 7.30. + Sabinę Kesler i Krystynę Nowicka – Msza Św. Gregoriańska
Godz. 7.30. Nabożeństwo żałobne + Józefa Krupę w 5 r. śm. + Zofię i Stanisława Krupów.
Godz. 7.30. + Sabinę Kesler i Krystynę Nowicka – Msza Św. Gregoriańska
Godz. 7.30. Nabożeństwo żałobne + Krystynę Nowak z okazji imienin oraz + Stanisława Nowaka i Janinę Goca.
Godz. 7.00. + Stanisławę i Grzegorza Więcławików.
Godz. 7.30. + Sabinę Kesler i Krystynę Nowicka – Msza Św. Gregoriańska
Godz. 7.30. Msza dziękczynna za przeżyte 30 lat w małżeństwie Lucyny i Jerzego Brzostków z prośbą o zdrowie i błog. Boże na dalsze lata dla nich i dla całej rodziny.
Godz. 9.00. + Walentego i Ryszarda Jastrzębskich.
Godz. 9.00. O zdrowie i błog. Boże dla Łukasza Kacpury z okazji 18 r. urodzin.
Godz. 11.30. Msza dziękczynna za przeżyte 60 lat w małżeństwie Stanisława i Zofi Tylów z prośbą o zdrowie, opiekę M. B. i błog. Boże na dalsze lata dla nich i dla całej rodziny.
Godz. 11.30. za parafian
Godz. 16.00. + Sabinę Kesler i Krystynę Nowicka – Msza Św. Gregoriańska
Godz. 16.00. + Reginę Grabowską w 4 r. śm.

9. W tym tygodniu został pochowany + Stanisław Zawadzki z Kalinowa Morgi. Nabożeństwo żałobne od uczestników pogrzebu 06.03.2010r. o godz. 7.30. /x3 wieczny odpoczynek