Parafia pw. św. Rocha Jasienica
DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 2010 PDF Drukuj Email
sobota, 10 kwietnia 2010 17:23

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO   2010
Już zapewne dotarła do nas wszystkich wiadomość o katastrofie samolotu Prezydenta R. P. Lecha Kaczyńskiego. Zginęli czołowi działacze naszego państwa. Niech wyrazem pamięci o nich będzie modlitwa „Anioł Pański”, którą będziemy śpiewać dziś po każdej  Mszy Św.
1. W koronce do Miłosierdzia Bożego powtarzamy: „miej miłosierdzie dla nas i całego świata”. Z tych słów wynika, że nikt z nas nie może być wyłączony z „orbity” Miłosierdzia Bożego. Każdy go potrzebuje tak jak życiodajnej wody. W niedzielę Miłosierdzia Bożego starajmy się wzmocnić codzienne praktykowanie „wyobraźni miłosierdzia”, do czego tak bardzo zachęcał nas papież Jan Paweł II podczas ostatniej pielgrzymki do Polski, w 2002 roku. Dziś Koronkę do bożego Miłosierdzia odmówimy wspólnie po Mszy Św. o godz. 11.30.
2. W piątek 16 kwietnia papież Benedykt XVI będzie obchodził 83 urodziny. Pamiętajmy o nim w modlitwie, prośmy Boga o wsparcie dla jego sił duchowych i fizycznych, by cały Kościół czuł jego ojcowską troskę i opiekę.
3. Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego to Święto patronalne „Caritas Polska” – organizacji charytatywnej zajmującej się ludźmi biednymi i potrzebującymi pomocy. Ks. Bp. Ordynariusz zalecił, aby zorganizowano w naszej diecezji zbiórkę do puszek na rzecz tej organizacji. Przy wyjściu z kościoła będziemy mogli okazać ten gest miłosierdzia wrzucając swoją ofiarę na rzecz najbardziej potrzebujących.  Przypominam, że dzieci, które wzięły udział w akcji „Caritas” – jałmużna wielkopostna i mają skarbonki z jałmużną dla biednych wrzucają je do kosza stojącego tu przy ołtarzu. Za ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
4. Rodziny, które maja habity do I komunii Świętej, jeżeli chcą, a są one im już niepotrzebne, to mogą je przynieść do Kościoła. W tej chwili mamy już miejsce, żeby te habity przechowywać, i chcemy zrobić coś na wzór wypożyczalni habitów w parafii. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej zobowiązane są do coniedzielnych spotkań wraz z rodzicami. Od dzisiejszej niedzieli obecność jest już obowiązkowa. Będą to już próby do uroczystości I Komunii Świętej.
5. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony. W „Głosie Katolickim” /3,5 zł/ są artykuły o zbrodni Katyńskiej. „Jaś i Ola” oraz „Dominik” dla dzieci po 3 zł.
6. We wtorek kończy się peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego w Królach Dużych. Obraz zostanie przywieziony do kościoła. Msza Św. za mieszkańców będzie odprawiona w następną niedzielę 18.04. o godz. 11.30. Na tę Mszę Św. zapraszamy wszystkich mieszkańców Króli Dużych. Obraz po tej Mszy Św. odbiorą mieszkańcy Kowalówki, których też serdecznie na tę Mszę Świętą zapraszamy. Peregrynacja w Kowalówce rozpocznie się od nr 1.
7. W najbliższy wtorek o godz. 10.00. będzie odprawiona Msza Św. z okazji 70 r. mordu Katyńskiego. Mszę Św. organizują wspólnie Starostwo Powiatowe i Urząd Gminy Ostrów Mazowiecka z okazji zakończenia i podsumowania programu „Katyń – ocalić od zapomnienia”. Serdecznie na tę Mszę Św. zapraszamy również parafian.
8. Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:
- Dąbroś Paweł, kaw. zam. Smoluchy i Jabłonka Aneta, panna zam. Nieskórz, oboje parafii tutejszej zapowiedź 1. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.
9. Msze Św. i Nabożeństwa Żałobne w tym tygodniu:
Godz. 7.00. + Zofię i Mieczysława Najgrodzkich od K. R. z Żachy Pawły.
Godz. 7.00. Nab. Żał. Mirosława Tyla i jego rodziców.
Godz. 7.00. + Andrzeja Wróblewskiego z Kobyłki – Msza Św. Gregoriańska
Godz. 7.00. + Włodzimierza i Kazimierę Baranek, + c. r. Baranków.
Godz. 7.00. Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Elżbiety Prabuckiej.
Godz. 10.00. Msza Św. z okazji 70 r. mordu Katyńskiego oraz podsumowanie powiatowo-gminne programu „Katyń – ocalić od zapomnienia”.

Godz. 7.00. + Andrzeja Wróblewskiego z Kobyłki – Msza Św. Gregoriańska
Godz. 7.00. Nab. Żał. + Stanisława Ołdakowskiego w miesiąc od śmierci.
Godz. 7.00. O zdrowie, błog. Boże i szczęśliwy przebieg operacji dla Stanisława.
Godz. 7.00. + Andrzeja Wróblewskiego z Kobyłki – Msza Św. Gregoriańska
Godz. 7.00. Nab. Żał. + Czesława i Zofię Fiedor, + c. r. Fiedorów, + Leona i Felicję Oczechowskich + c. r. Oczechowskich.
Godz. 7.00. + Andrzeja Wróblewskiego z Kobyłki – Msza Św. Gregoriańska
Godz. 7.00. Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Tadeusza Poślada
Godz. 7.00. + Bronisławę i Antoniego oraz Krzysztofa i Ireneusza Jabłonków.
Godz. 7.00. + Andrzeja Wróblewskiego z Kobyłki – Msza Św. Gregoriańska
Godz. 7.00. + Stanisławę i Grzegorza Więcławików.
Godz. 7.00. Nab. Żał. + Stanisławę Szulborską w 4 r. śm. + c. r. Wardaszków i Szulborskich.
Godz. 9.00. + Mieczysława Sawickiego w 3 r. śm. + c. r. Sawickich i Frączyków.
Godz. 9.00. + Stanisławę Wardaszka w 2 r. śm. i za rodziców z obojga stron: Jana i Antoninę Wardaszka Helenę i Piotra Nowaków.
Godz. 11.30. + Henryka Wybraniaka w 10 r. śm. + c. r. Żebrowskich i Kuraków.
Godz. 11.30. O zdrowie, błog. Boże i opiekę Matki Bożej dla mieszkańców Króli Dużych z racji peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego w tej wsi.
Godz. 17.00. Dziękczynna za przeżyte 50 lat w małżeństwie: Jadwigi i Stanisława Bulaków z Chmielowa z prośbą o błog. Boże dla nich i dla całej ich rodziny.
Godz. 17.00. + Andrzeja Wróblewskiego z Kobyłki – Msza Św. Gregoriańska

W tym tygodniu zmarły + Czesława Gwardiak z Dąbrowy i
+ Jadwiga Ambroziak ze Smolech. Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 05.05. godz. 7.00. /x3 wieczny odpoczynek

Zmieniony: sobota, 10 kwietnia 2010 18:40