Parafia pw. św. Rocha Jasienica
TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU PDF Drukuj Email
piątek, 11 grudnia 2009 13:52

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 2009

1. Trzecia niedziela Adwentu przybliżyła nas już bardzo do drugiej części tego okresu, w której zaczniemy bezpośrednie przygotowanie do świąt Narodzenia Pańskiego. Ten etap adwentowego czuwania rozpocznie się w najbliższy czwartek, 17 grudnia. Pan jest coraz bliżej. Czy w naszych sercach znajdzie odpowiednie miejsce, w którym mógłby się narodzić? W naszej parafii kończymy tez rekolekcje Adwentowe. Ks. Tomaszowi składamy serdeczne „Bóg zapłać” za trud włożony w przygotowanie i przeprowadzenie tych rekolekcji, zapewniamy o naszej modlitwie i życzymy „Wesołych Świąt”. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są dla ks. Tomasza jako podziękowanie za przeprowadzenie tych rekolekcji. Jak wspomniałem w poprzednią niedziele ks. Tomasz buduje kościół w Grajewie.

2. W trzecim tygodniu Adwentu, w ramach kwartalnych dni modlitw, Kościół zachęca do błagania o chrześcijańskie życie rodzin. Włączmy się do tej modlitwy, polecając Bogu wszystkie rodziny, a zwłaszcza te, które przeżywają trudności.

3. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. A kiedy pomyślimy o gwiazdkowych prezentach, nie zapominajmy też o dzieciach, którym nikt może od lat nie daje świątecznych upominków. Zechciejmy je dostrzec wokół siebie i poszerzyć swoje serca. Pan Jezus zapewnia: „Coście uczynili jednemu z tych najmniejszych, Mnieście uczynili”. Radość tych dzieci będzie dla nas najlepszą zapłatą. Świece i karty świąteczne „Caritasu” oraz kalendarze ścienne i albumy wydane z okazji 90 r. powstania WSD w Łomży sprzedaje Pan Kościelny przy wyjściu z kościoła. Natomiast opłatki, jeżeli kogoś Pan Organista nie zastał w domu można nabyć albo na chórze, albo w zakrystii.

4. Wszystkich Parafian zachęcam do przedświątecznej spowiedzi świętej. Jeszcze będzie następna niedziela. Spowiadać będzie nas mniej niż na rekolekcjach, bo tylko 3. Do spowiedzi przychodzimy pół godziny przed rozpoczęciem Mszy Św. Oczywiście spowiadamy codziennie od 6.40.  Niech każdy z nas należycie przygotuje swoje serce na przyjście Pana, aby Chrystus mógł bez przeszkód między nami zamieszkać!

5. W tym tygodniu codziennie odprawiamy w naszym kościele roraty. O godz. 6.40. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP i o 7.00. Roraty.  Wszystkich Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych serdecznie zapraszamy!

6. Chrzty w naszej parafii w I dzień Świąt Bożego Narodzenia o godz. 11.30. Przypominam o wcześniejszym sporządzeniu aktu chrztu.

7. Prasa katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z Kościoła. Ofiarę za prasę …

8. Dziś przy wyjściu z kościoła młodzież z Gimnazjum z koła misyjnego, będzie rozprowadzać własnoręcznie zrobione kartki świąteczne. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na misje katolickie.

9. W imieniu Pana Organisty Jacka Zalewskiego składam serdeczne Bóg zapłać za miłe i gościnne przyjmowanie go w czasie roznoszenia opłatków. Jeżeli ktoś był nieobecny, a chce wziąć opłatki może to uczynić w zakrystii lub na chórze.

10. Odwiedziny chorych i starszych 16.12. /środa/ Kalinowo, Kalinowo Parcel, Króle Duże, Kowalówka, Pęchratka Mała, Króle Małe, Jasienica Podchmielewie, Chmielewo, Dąbrowa.  19.12. /sobota/ Jasienica Podsmolesze i Gaisko, Smolechy, Nieskórz, Daniłowo Parcel, Żachy Pawły,

11. Msze Św. i nabożeństwa żałobne w tym tygodniu.
Godz. 7.00. Nabożeństwo żałobne + Jadwigę i Eugeniusza Tylów oraz ich rodziców: Karola i Czesławę oraz Stanisława i Rozalię.
Godz. 7.30. + Jana i Antoninę Wardaszka, Janinę Wardaszka, Wacława, Feliksę i Stanisława Wardaszków.
Godz. 7.00. Nabożeństwo żałobne od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Stanisławy Więcławik
Godz. 7.00. + Piotra i Zofię Konradów.
Godz. 7.00. + Mariana Więcława w 1 r. śm.
Godz. 7.00. Nabożeństwo żałobne + Mieczysława Krupę w 11 r. śm. Siostrę zakonną Irenę Ignację, Witolda, oraz ich rodziców: Helenę i Franciszka Krupów, + c. r. Morawskich.
Godz. 7.00. Kazimierza Litwę w 13 r. śm. Zofię i Krystynę i za rodziców z obojga stron.
Godz. 7.00. Nabożeństwo żałobne od uczestników pogrzebu w tydzień od śmierci
+  Jadwigi Zawistowskiej.
Godz. 700. + Jadwigę Matejkowską.
Godz. 7.30. + Stanisława Samsela i za rodziców z obojga stron.
Godz. 7.00. Nabożeństwo żałobne + Helenę i Mariana Subdów.
Godz. 7.30. Nabożeństwo żałobne + Grzegorza Litwę w 10 r. śm. Helenę, Antoniego i ich rodziców.
Godz. 9.00. + Józefa i Mariannę Wysockich.
Godz. 11.30. O zdrowie, błog. Boże i opiekę M. B. dla członkiń K. R. z Daniłowa Parceli i ich rodzin i za zmarłych z tych rodzin.
Godz. 11.30. + za parafian
Godz. 16.00. + Władysławę i Aleksandra Bartoszewicz oraz + Cezarego Krasińskiego.

W tym tygodniu zmarły + Jadwiga Zawistowska z Dąbrowy, ostatnio zamieszkała Skłody Średnie par. Zaręby. Nabożeństwo żałobne od uczestników pogrzebu w tydzień od śmierci 17.12.2009r. o godz. 7.00.
+ Pecura Rozalia z Żyrardowa  wnaszej parafii zamieszkiwała na Zawodziu. Pogrzeb jutro o godz. 13.00. Nabożeństwo żałobne od uczestników pogrzebu w 2 tygodnie od śmierci 23.12.2009r. o godz. 7.00. /x3 wieczny odpoczynek.

Zmieniony: piątek, 11 grudnia 2009 14:17