Parafia pw. św. Rocha Jasienica
you are here: Główna
PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU PDF Drukuj Email
sobota, 28 listopada 2009 09:31

1. Rozpoczynamy dziś Adwent, czas radosnego przygotowania na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy rozważać Jego przyjście w czasach ostatecznych i to zarówno w historii świata, jak i naszej osobistej. Włączmy się w to adwentowe czuwanie, zwłaszcza przez udział w roratach. Podejmijmy również postanowienia adwentowe, których wypełnienie zbliży nas do Chrystusa. Zachęcamy do licznego udziału w roratach, odprawianych codziennie o godz. 7.00. a o 6.40. będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym poczęciu NMP. Serdecznie wszystkich parafian zapraszamy. Pamiętajmy o wsparciu wszystkich potrzebujących, zwłaszcza dzieci z biednych rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które są już do nabycia w naszym kościele. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii w dniach 11,12 i 13  grudnia. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do spowiedzi.

2. Warto postarać się o adwentowy wystrój mieszkań i domów, który codziennie będzie przypominał o czuwaniu. Istnieje piękny, rzadko już praktykowany zwyczaj zawieszania na drzwiach wieńców oznaczających gotowość na przyjęcie przychodzącego Pana. W mieszkaniach postawmy wieniec adwentowy z czterema świecami, symbolizującymi cztery niedziele Adwentu.

3. Już po raz dziesiąty w II Niedzielę Adwentu, 6 grudnia br. z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski, będzie obchodzony w Kościele w Polsce „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”.  Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na wschodzie będzie nagłośniony w mediach. W dniu 6 grudnia br. będzie transmitowana Msza św. przez telewizję o godz. 7.00 z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, celebrowana pod przewodnictwem Ks. Bp Mariana Rojka z Przemyśla, a o godz. 9.00 Msza św. celebrowana przez Ks. Bp Tadeusza Bronakowskiego z Łomży w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie i transmitowana przez Radio Program I. Natomiast Ks. Kard. Józef Glemp, Prymas Polski będzie celebrował Eucharystię w kościele pw. św. Augustyna w Warszawie, transmitowaną przez telewizję Polonia, o godz. 13.00. Apel Jasnogórski poprowadzi Ks. Józef Kubicki TChr. W prasie katolickiej ukażą się artykuły i wywiady przybliżające pracę kapłanów, sióstr zakonnych i osób świeckich pracujących w parafiach Kościoła katolickiego na Wschodzie. Biskup Łomżyński zwraca się z prośbą do Księży Proboszczów, aby w II Niedzielę Adwentu – 6 grudnia br. zorganizowali zbiórkę do puszek na powyższy cel.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek /Nabożeństwo o godz. 7.00. i 16.00. i pierwsza sobota miesiąca /Nabożeństwo o godz. 7.00. Okazja do spowiedzi świętej.

5. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.

6. Ze względu na Boże Narodzenie odwiedziny chorych i starszych w miesiącu grudniu dopiero po rekolekcjach. Jeśli ktoś ma jeszcze takich chorych lub starszych w domu lub w rodzinie, to proszę to zgłosić w kancelarii parafialnej. Porządek odwiedzin będę podawał później.

7. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na prace remontowo budowlane w naszej parafii./Ostatnia niedziela miesiąca/. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać”

8. U Pana Kościelnego w Zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne i albumy wydane z okazji 90-lecia powstania WSD w Łomży oraz świece „Caritas” na stół wigilijny.

9. Pan Organista w tym tygodniu będzie roznosił opłatki. Prosimy o życzliwe przyjęcie Pana Organisty.

10. Msze Św. i nabożeństwa żałobne w tym tygodniu.

Godz. 7.00. Nabożeństwo żałobne + Andrzeja Soliwodę i Andrzeja Felisiaka z okazji imienin.
Godz. 7.00. + Czesława Kacpurę – Msza Święta Gregoriańska
Godz. 7.00. + Mariannę i Jana Stanaszków.
Godz. 7.30. + Bolesława i Kazimierza Chylińskich –  zakończenie Mszy Świętej Gregoriańskiej

Godz. 7.00. O zdrowie i błog. Boże dla Stanisława i Heleny.
Godz. 7.30. Nabożeństwo żałobne + Rozalię i Stanisława Gęgotów, Antoninę i Edwarda z Osuchowej.
Godz. 7.30. + Czesława Kacpurę – Msza Święta Gregoriańska

Godz. 7.00. + Edmunda Gwardiaka i jego rodziców:
Godz. 7.30. Nabożeństwo żałobne + od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Jana Rafalik z Chmielewa.
Godz. 7.30. + Czesława Kacpurę – Msza Święta Gregoriańska

Godz. 7.00. + c. r. Jastrzębskich.
Godz. 7.30. Nabożeństwo żałobne + Edwarda Krupę.
Godz. 7.00. + Czesława Kacpurę – zakończenie Mszy Świętej Gregoriańskiej

Godz. 7.00. + c. r. Wardaszków: Czesławę i Władysławę, Barbarę i Jana.
Godz. 7.30. Nabożeństwo żałobne + Jana Rafalika i za rodziców z obojga stron.
Godz. 16.30. + Franciszkę, Annę, Apolonię i Genię.

Godz. 7.00. Nabożeństwo żałobne + Kazimierza i Józefę Wardaszka
Godz. 7.30. Nabożeństwo żałobne od uczestników pogrzebu w 30 dzień od pogrzebu + Tadeusza Żacha.

Godz. 9.00. + Ignacego w 21 r. śm. i Zofię Wilanowskich, + Stanisława Skupiewskiego.
Godz. 11.30. + Leokadię Łuniewską z okazji imienin.
Godz. 11.30. za parafian.
Godz. 16.00. + Stanisława Jabłonkę w 3 r. śm. + z c. r. Jabłonków.

W tym tygodniu zmarła + Zofia Najgrodzka z miejscowości Żachy Pawły. Nabożeństwo żałobne od uczestników pogrzebu w 30 dzień od pogrzebu 29.12. o godz. 7.30.

Zmieniony: sobota, 28 listopada 2009 09:40