Parafia pw. św. Rocha Jasienica
TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2010 PDF Drukuj Email
sobota, 06 marca 2010 12:42

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2010

1. Dzisiejsza modlitwa dnia przypomniała nam triadę wielkopostnych uczynków: post, modlitwę i jałmużnę. Post jest ograniczeniem nie tylko jedzenia, ale także wszelkich przyjemności. Rezygnując z nich, możemy bardziej oddać się modlitwie, która w Wielkim Poście powinna być intensywniejsza. Jałmużna to biblijny i niezwykle skuteczny sposób ulżenia czyjejś niedoli oraz wynagrodzenia za nasze grzechy. Niech dzisiejsze przypomnienie tych uczynków pobudzi nas do jeszcze większej gorliwości w ich spełnianiu.

2. Trzecia niedziela Wielkiego Postu to półmetek tego ważnego okresu liturgicznego. Stąd coraz bardziej naglące zaproszenia na nabożeństwa wielkopostne, skierowane do tych, którzy jeszcze w nich nie brali udziału. W każdy piątek odprawiamy Drogę Krzyżową, o godz. 16.00. a w niedziele Gorzkie Żale przy wystawionym Najświętszym sakramencie i z procesją eucharystyczną po Mszy Św. o godz. 11.30.

3. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest naszym obowiązkiem.

4. Prasa katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.

5. Jak widzimy powoli rozpoczynają się prace związane z remontem nawy głównej naszego kościoła. Niestety teraz nie da się uniknąć rozstawienia rusztowań. Będą one stały aż do momentu wymiany i pomalowania ścian. Mam nadzieję, że prace skończą się jeszcze w tym roku. Na razie rusztowania będą stały na prezbiterium i na początku nawy głównej, tak do ambony, a później będą przesuwane. Za niewygody przepraszamy, ale niestety nie da się ich uniknąć.

6. Ofiary składane na tacę w najbliższą niedzielę przeznaczone będą na olej opałowy do ogrzewania naszego kościoła.

7. Sakrament małżeństwa maja zawrzeć następujące osoby:

- Dariusz Frączyk kaw. zam. Kalinowo Podgucie par. tut. i Kalinowska Anna panna zam. Zgleczewo Panieńskie par Zuzela zap. 2.

- Błądek Przemysław Daniel, kaw. zam. Zielonki Wieś ul. Warszawska par. Babice p. w. Wniebowzięcia NMP i Murawska Beata panna zam Nieskórz par. tut. zap. 1. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących zachodzących między tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.

8. Msze Św. i nabożeństwa żałobne w tym tygodniu.

Godz. 7.30. Nab. Żałobne od uczestników pogrzebu w 2 tygodnie od pogrzebu + Zofii Konrad z Chmielowa

Godz. 7.30. + Józefa i Leokadię Najgrodzkich z Króli Małych – Msza Św. Gregoriańska

Godz. 7.30. Nab. Żałobne + Marianne Giera w 6 r. śm.

Godz. 7.30. Nab. Żałobne od uczestników pogrzebu w 2 tygodnie od śmierci + Andrzeja Zach.

Godz. 7.30. Nab. Żałobne od uczestników pogrzebu w 2 tygodnie od śmierci+ Kazimierza Malinowskiego.

Godz. 7.30. + Eugeniusza Hieronimek w 12 r. śm. + Zofię i Józefa Pasztaleńców.

Godz. 7.30. Nab. Żałobne + Mariannę Romanik i Helenę Gołaszewską..

Godz. 7.30. + Grzegorza i Stanisławę Więcławików.

Godz. 9.00. + Jana, Bronisławę i Jana Hanów, Jana i Stefanię Łuniewskich.

Godz. 9.00. . + Józefa i Leokadię Najgrodzkich z Króli Małych – Msza Św. Gregoriańska

Godz. 11.30. Honoratę Skonieczną w 5 r. śm.

Godz. 11.30. + Jana Rzamka i Bandaży Rozalię.

Godz. 16.00. O zdrowie i błog. Boże dla Macieja z okazji 18 r. urodzin od dziadków i rodziców.

9. W tym tygodniu zmarli:

+ Andrzej Stanisław Żach z Kalinowa. Nabożeństwo Żałobne od uczestników pogrzebu w 2 tygodnie od śmierci 10.03.2010r. o godz. 7.30.; Msza Św. od OSP Kalinowo 27.03. o godz. 9.00, a od ojca chrzestnego zmarłego 29.03. o godz. 7.30.

+ Stanisław Ołdakowski z Kalinowa. Nabożeństwo Żałobne od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 14.04.2010r. o godz. 7.30.;

+ Prabucka Elżbieta z Króli Dużych. Nabożeństwo Żałobne od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 13.04.2010r. o godz. 7.30.; / x3 wieczny odpoczynek

Zmieniony: niedziela, 07 marca 2010 07:14