Parafia pw. św. Rocha Jasienica
Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata PDF Drukuj Email
sobota, 21 listopada 2009 14:47

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. W odnowionej liturgii Kościół uroczystość tę obchodzi w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. W dzisiejszą niedzielę warto zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywamy rok liturgiczny i czynnie włączamy się w jego celebracje? Po Mszy Świętej o godz. 9.00. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa z aktem poświęcenia Sercu Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
2. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani. Rozpocznie się już za tydzień ten czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Roraty – poranne Msze Święte o NMP codziennie o godz. 7.00. o 6.40 będziemy śpiewać godzinki o Niepokalanym poczęciu NMP.
3. Tydzień temu ogłaszaliśmy że dziś przy wyjściu z kościoła będziemy zbierać ofiary do puszek na rzecz WSD w Łomży. Z tego względu ze przybył do nasz alumn tej uczelni, wygłosił do nas homilię, ofiary składane na tacę są przeznaczone na ten cel. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać
4. U Pana Kościelnego w zakrystii są do nabycia kalendarze na 2010 w cenie 6 lub 10 zł. Jest jeszcze „Głos Katolicki” z Artykułem o ks. A. Warakomskim.
5. Prasa katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.
6. Dziś na Mszy Św. o godz. 16.00. zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Pan Jacek – nasz organista jeszcze w tym tygodniu będzie roznosił opłatki. Pamiętajmy o tym, że ofiara składana Panu Organiście to nie zapłata za opłatki, ale wynagrodzenie za całoroczną jego pracę w naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzi następujące wioski: Poniedziałek od 11.00. – Żachy i Daniowo Parcel Wtorek – Dąbrowa, Środa – Chmielewo, Czwartek – Króle Duże, Piątek – Smolechy, Nieskórz Murowanka i Nitkowiec, Sobota Króle M. i Pęchratka M.  Proszę o życzliwe przyjęcie Pana Organisty.
7. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca. Chrzty na Mszy Św. o godz. 11.30. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace remontowe w naszej parafii.
8. Od ponad tygodnia istnieje już strona internetowa naszej parafii. Adres strony: www.rochjasienica.pl. Zachęcamy do zaglądania.
9. W listopadzie są odprawiane Msze Św. Gregoriańskie – w parafii + Bolesława i Kazimierza Chylińskich i ks. Tadeusz poza parafią za + Czesława Kacpurę.

10. Msze Św. i nabożeństwa żałobne w tym tygodniu.
Godz. 7.00. Nabożeństwo żałobne od uczestników pogrzebu w miesiąc od pogrzebu + Ireny Prabuckiej.
Godz. 7.00. + Bolesława i Kazimierza Chylińskich – Msza Święta Gregoriańska
Godz. 7.00. + Czesława Kacpurę – Msza Święta Gregoriańska

Godz. 7.30. Nabożeństwo żałobne + Bronisława Grodzkiego w 6 r. śm. i za rodziców z obojga stron.
Godz. 7.30. + Czesława Kacpurę – Msza Święta Gregoriańska

Godz. 7.30. Nabożeństwo żałobne + Stanisława Bytof i jego rodziców: Helenę i Bolesława Bytof.
Godz. 7.30. + Czesława Kacpurę – Msza Święta Gregoriańska

Godz. 7.00. + Jadwigę Brzózka w 4 r. śm.
Godz. 7.00. + Bolesława i Kazimierza Chylińskich – Msza Święta Gregoriańska
Godz. 7.00. + Czesława Kacpurę – Msza Święta Gregoriańska

Godz. 7.30. Nabożeństwo żałobne + Jana, Jadwigę, Piotra i Bolesławę Krupów.
Godz. 7.30. + Czesława Kacpurę – Msza Święta Gregoriańska

Godz. 7.30. Nabożeństwo żałobne + Janinę Różańską w 4 r. śm.

Godz. 9.00. + Czesława Kacpurę – Msza Święta Gregoriańska
Godz. 9.00. + Krzysztofa Żebrowskiego w 2 r. śm.
Godz. 11.30. O zdrowie, błog. Boże i dary Ducha Św. dla Moniki Szwarc z Pęchratki Małej z okazji 18 r. urodzin.
Godz. 16.00. + Walenty i Ryszard Jastrzębscy.
Godz. 16.00. + Bolesława i Kazimierza Chylińskich – Msza Święta Gregoriańska

W tym tygodniu zmarła + Stanisława Więcławik z Kalinowa. Nab. Żałobne od uczestników pogrzebu 15.12.2009r. o godz. 7.00.    /x3 wieczny odpoczynek

Zmieniony: wtorek, 24 listopada 2009 23:31