Parafia pw. św. Rocha Jasienica
DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2010 PDF Drukuj Email
sobota, 27 lutego 2010 18:03

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2010
1. Przemienienie na górze Tabor, o którym słyszeliśmy w dzisiejszej Ewangelii, miało pomóc Apostołom w pokonaniu ciemności Wielkiego Piątku. Podczas tego wydarzenia kilku uczniom Jezus ukazał swoje bóstwo, przez co łatwiej mogli później uwierzyć w Jego zmartwychwstanie. Przyjmijmy to wydarzenie przemienienia jako zaproszenie do przemiany naszego życia przez dobre przeżycie Wielkiego Postu.
2. Pamiętajmy, że w każdy piątek odprawiamy Drogę Krzyżową o godz. 16.00. a w niedziele po południu śpiewamy Gorzkie Żale, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie i z procesją Eucharystyczną. Serdecznie zapraszamy szczególnie dzieci, którym będą rozdawane okolicznościowe obrazki. Podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej będą zbierane ofiary na tacę z przeznaczeniem na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.
3. Przed nami pierwsze dni marca: w piątek, 5 marca – pierwszy piątek miesiąca, kiedy to modląc się do Serca Jezusowego, przepraszamy Je za zniewagi, jakich doznało od nas i innych, jeszcze słabszych od nas ludzi, Nab. do Serca Pana Jezusa o godz. 7.30. i po Drodze Krzyżowej . W sobotę, 6 marca, przypada pierwsza sobota miesiąca; pamiętajmy o uczczeniu Matki Najświętszej. Spowiedź 15 minut przed nabożeństwami.
4. Prasa katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.
5. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na prace remontowo-budowlane w naszej parafii/ostatnia niedziela miesiąca/. Za ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
6. Wizyty u chorych w czwartek: Jasienica Podsmolesze i Gaisko, Smolechy,  Kalinowo, Króle Duże, Pęchratka Mała i Kowalówka, w piątek: Nieskórz, Daniowo Parcel, Żachy Pawły, Chmielewo, Dąbrowa, Jasienica Podchmielewie.
7. Sakrament małżeństwa maja zawrzeć następujące osoby:
- Majewski Paweł kaw. zam. Kuskowizna par. Chrystusa Dobrego Pasterza w Ostrów Maz. i Jabłonka Kinga panna zam Nieskórz par. tut. zap. 2.
- Dariusz Frączyk kaw. zam. Kalinowo Podgucie par. tut. i Kalinowska Anna panna zam. Zgleczewo Panieńskie par Zuzela zap. 1. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.
8. W tym tygodniu zmarli + Zofia Konrad z Chmielowa. Ostatnio zamieszkała u córki w Ostrów Maz.  Nabożeństwo Żałobne od uczestników pogrzebu w 2 tygodnie od pogrzebu 08.03.2010r. o godz. 7.30.
+ Kazimierz Zygmunt Malinowski z Chmielowa. Nabożeństwo Żałobne od uczestników pogrzebu w 2 tygodnie od śmierci 11.03.2010r. o godz. 7.00.
+ Andrzej Stanisław Żach z Kalinowa. Pogrzeb dziś o godz. 13.00. Nabożeństwo Żałobne od uczestników pogrzebu w 2 tygodnie od śmierci 10.03.2010r. o godz. 7.30. / x3 wieczny odpoczynek
9. Msze Św. i nabożeństwa żałobne w tym tygodniu.
Godz. 7.30. + Sabinę Kesler i Krystynę Nowicka – Msza Św. Gregoriańska
Godz. 7.30. + Józefa i Leokadię Najgrodzkich z Króli Małych – Msza Św. Gregoriańska
Godz. 7.30. + Sabinę Kesler i Krystynę Nowicka – Msza Św. Gregoriańska
Godz. 7.30. + Kazimierza Murawskiego z okazji imienin.
Godz. 7.30. + Kazimierza i Czesława Najgrodzkich
Godz. 16.00. Droga Krzyżowa
Godz. 16.30. + Jana Rafalik od żony Jadwigi.
Godz. 7.30. Nab. Żałobne od uczestników pogrzebu w miesiąc od pogrzebu + Stanisława Zawadzkiego.
Godz. 7.30. + Jana Pasztaleniec w 7 r. śm.
Godz. 9.00. + Witolda Piędziak – od rodziny
Godz. 9.00. + Kazimierza Jabłonkę + c. r. Jabłonków.
Godz. 11.30. + Józefa i Leokadię Najgrodzkich z Króli Małych – Msza Św. Gregoriańska
Godz. 11.30. + Mieczysława Grodeckiego i jego rodziców: Michaline i Piotra + Józefę i Szczepana Nowaków.
Godz. 16.00. + Scholastykę w 16 r. śm. i Józefa Konradów z Chmielowa.